Dozorca przyjmie PIT? Wiceminister proponuje roszady w urzędach

Wiceminister finansów zakazuje zatrudniania nowych osób w urzędach skarbowych. Proponuje roszady na stanowiskach.

wróć do artykułu
 • ~ola
  (2013-12-02 14:19)
  Nie wiem jak jest w U.S. ale uważam, że wszyscy emeryci którzy pozostali na swoich stanowiskach po otrzymaniu emerytury powinni zwolnić miejsca pracy młodym. Przecież emerytury ze stanowisk z administracj nie są głodowe i nie trzeba blokować etatów. Natomiast jeśli komuś jest mało może zająć się opieką dzieci.
 • ~zxc
  (2013-09-16 11:39)
  Ten naczelni nie wie co mówi, każdy może przyjmować zeznania, w urzędzie jak są ostatnie dni kwietnia to tylko przybijają pieczeć i rzucają na sterte, a później się dopiero nadaje się numer, a całe zeznianie w komputerach jest wbite nawet 2 miesiące później.
  Problem w urzedach jest taki, że siedzą stare baby które systemu obsługiwać nie umią i nie chcą się nauczyć, bo mają pewność że dosiedzą tak do emerytury i tyle.
 • ~zaz
  (2013-09-16 11:22)
  mazowieckie nie chce płacić janosikowego to zlikwidujcie wszystkie agencje i urzędy centralne bo cała Polska zrzuca się żeby płacić tłuste pensje urzędasom tam zatrudnionym, ciekawe o ile wzrosłoby bezrobocie w warszawce gdyby ten postulat spełnić, ale to tacy fachowcy, że od razu rynek by ich wchłonął :) ciekawe dlaczego w US zatrudnienie maleje a im wyżej szczególnie w ministerstwach rośnie na potęgę liczba zatrudnianych urzędasów którzy w żadnym razie obywatelom nie pomagają
 • ~DAV
  (2013-09-16 10:09)
  Doradca nie przyjmie PIT-u, bo nie będzie miał dostępu do systemu komputerowego i i tak odesle do innej urzędniczki, która musi to sprawdzić i przylozyc pieczec . Tak się dzieje już dziś ! Aby oddac PIT , chodzi się zazwyczaj do 2 osob, a nie do jednej !
  Powinno być tak, ze w PIT wpisuje się wszelkie dane , a Urzad wylicza i przesyla raport - decyzje do domu poczta . Taka decyzje jest jednocześnie zaświadczeniem o dochodach i nie potrzebaby chodzic kolejne kilka razy do Urzedu po takie zawswiadczenia !
  Czemy na taki prosty proceder ten minister nie może do dziś wpaść ???
 • ~Drzazga 101
  (2013-09-16 09:06)
  "Będę musiał posadzić do obsługi podatników kierowcę" - żali się anonimowo jakiś naczelnik skarbówy.
  Tylko po co, się pytam rzeczowo, kuervas ?! Wpływy z podatków maleją, kupa bezpodatkowego bezrobocia, a ci chcą zwiększać zatrudnienie, w mordę jeża. Chyba tylko po to, żeby zwiększyć częstotliwość i długość kontroli w przedsiębiorstwach, szukając przekrętów, a sami jak zrobili przekręt ze Stokłosą, to w porząsiu - żaden minister nie wyleciał na bruk.
  Hej !-
 • ~xxx
  (2013-09-16 08:54)
  Prawda o szefie SC jest taka że z własnymi pracownikami chadza do SĄDU .

  Tam gdzie powinno być prawo przestrzegane - niestety jest łamane na każdym kroku - przykład to AUTOMATY HAZARDOWE - Polska będzie płaciła ogromne odszkodowania firmom z tej branży,
 • ~na marginesie
  (2013-09-16 08:44)
  A PO co kierowca w urzędzie skarbowym? Czy to firma przewozowa?
 • ~VON
  (2013-09-16 08:42)
  ???,,,TEN PAN POWINIEN SIEDZIEĆ ZA KRATKAMI ,,,!!!

  ZA --- USTAWĘ HAZARDOWĄ ,,,SKAŻONY ALKOHOL I PALIWA...!!!

  CO ON ROBI W US ??? ... TO PATOLOGIA ,,,!!!

  SŁUŻBĘ CELNĄ JUŻ ROZŁOŻYŁ --- CLI SIĘ ZA GRANICĄ RP...!!!
 • ~Robnad
  (2013-09-16 08:04)
  skoro cieć jest rzecznikiem Donalda I Najwspanialszego, tamto to pikuś, albo i pikusiek.
  to jest przymiarka do zmian w tym nierządzie, tak szumnie od roku zapowiadanych przez jedynego i ukochanego premiera ustami słodszymi od kłamstw, sorry, malin.
 • ~kaja
  (2013-09-16 07:49)
  CZY K KAPICA i jego poplecznicy maja w rodzinach i wsrod znajomych tak duzo ludzi BEZ WYKSZTALCENIA ?
  TRZEBA POZATYKAC WSZYSTKIE MIEJSCA SWOIMI ?
  I przez 2 lata "dac im pseudowyksztalcenie " BOJA sie, ze moze PiS przejac wladze, dlatego obsadzaja stanowiska MIERNYMI, ale WIERNYMI ?

  PO wprowadza SCIEZKE " UZUPELNIANIA KOMPETENCJI ", zamiast porzadnego wyksztalcenia, , jak w czasach stalinowskich w PRLu !!

  A tylu mlodych, wyksztalconych NIE MA PRACY !!
  To JASKIS ZART ??
 • ~Zgredek
  (2013-09-16 07:48)
  Ciekawe. A może by tak przesunąć młodych zdolnych asystentów różnych ministrów do pracy w UKS - ponoć wykształceni, to przeszkolenie byłoby by krótkie.
  Trzeba się przyjrzeć ilości ludzi zatrudnionych w Warszawie i samorządach, szczególnie na szczeblu wojewódzkim.