Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Pierwszy statek ze skroplonym gazem wpłynął do terminalu LNG w Świnoujściu. ZDJĘCIA

11 grudnia 2015, 12:10
Kolejny transport techniczny skroplonego gazu dotrze do Świnoujścia w lutym 2016 roku. Początek komercyjnej eksploatacji terminalu LNG zaplanowano na połowę przyszłego roku.
Kolejny transport techniczny skroplonego gazu dotrze do Świnoujścia w lutym 2016 roku. Początek komercyjnej eksploatacji terminalu LNG zaplanowano na połowę przyszłego roku. / PAP / Tomek Muraski
Katarski metanowiec "Al Nauman" ze skroplonym gazem ziemnym wpłynął do terminalu LNG w Świnoujściu. Błękitne paliwo posłuży do technicznego rozruchu instalacji, a po regazyfikacji trafi ono do polskich odbiorców.
Reklama
Reklama
Tematy:
skroplony gaz gazociąg Al Nauman inwestycja gazoport katarski statek Katar LNG gaz terminal LNG gazowiec metanowiec ciekłe paliwo Świnoujście
Reklama

Komentarze (11)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • markiza
  2015-12-12 13:12
  Rosja nie chciała gazociągu przez Bałtyk! Chciała Jamal II przez Polskę - chciała płacić 500 mln$ rocznie za tranzyt! Chciała zatrudnić polskie firmy przy budowie! Czernomyrdin jeździł w tej sprawie do Polski i apelował w TVP1 zaraz po głównych wiadomościach! ALE POLSCY "POLITYCY DELILE" NIE CHCIELI SIĘ NA TO ZGODZIĆ! POKOCHALI UPAINĘ. Onyszkiewicz (UW) w telewizji naśmiewał się, że taki biedny kraj jak Rosja blefuje z gazociągiem przez Bałtyk, bo ich na to nie stać! Kwaśniewski wykrzykiwał, że nigdy nie pozwolimy na gazociąg omijający Ukrainę.
  0
  zgłoś
 • malek
  2015-12-12 12:48
  Bardzo się cieszę, ale skoro przy wszystkich dyskusjach o budowie elektrowni jądrowej podnoszono kwestie odporności instalacji na atak terrorystyczny czy uderzenie samolotu, to o to samo chciałbym zapytać w tym wypadku. Jakie są zabezpieczenia i jakie byłyby skutki dla mieszkańców? Bo elektrowni nie ma i nie wiadomo czy będzie, a gazoport jest, czyli ewentualne zagrożenia są realne. Tym bardziej, że wyeliminowanie gazoportu niektórym mogłoby być bardzo na rękę.
  0
  zgłoś
 • jula
  2015-12-12 05:48
  Proszę ja prezes zaczął władać tymi 312 tys km2 ziemi to nawet Emir Kataru się wystraszył i czym prędzej wysłał duży statek z płynnym gazem. Proszę a PO i PSL nie potrafili tego załatwić ? Prezesie co się z nami stanie jak ty zejdziesz z tego padołu łez ? Obawiam się ,że dla PiSwyznawców będzie to to samo co dla materii zero bezwzględne czyli zero stopni Kelwina . Prezesie nie schodż bo my twoi wyznacy staniemy się tym samym co terakotowa armia ,prezesie żyj nam wiecznie !
  1
  zgłoś
 • krystek
  2015-12-12 05:42
  Szkoda ,ze tutaj tak malo fachowych wypowiedzi a tak duzo zlosliwosci . Bardzo bym sie cieszyl ,gdybym mogl dowiedziec sie na forum cos konkretnego na temat ceny tego gazu i czy to jest na dlugie lata dobra inwestycja czy nie . Jaka ilosc mieszkan jestesmy w stanie tym gazem ogrzac ? Inwestycja sluszna czy nie ? Co mnie interesuje dunska flaga czy szariat w RFN ?
  0
  zgłoś
 • andzia
  2015-12-11 17:21
  Drodzy niemieccy przyjaciele co wy na to? Czy w Berlinie obowiązuje już prawo szariatu?
  0
  zgłoś
 • zielony
  2015-12-11 16:03
  szkoda że zapomnieli duńską flagę ściągnąć ;) widać łatwo dotrzeć do Świnoujścia nie było i wszyscy zakręceni
  0
  zgłoś
 • x ten co zawsze
  2015-12-11 14:25
  Ciekawe o ile jest ten gaz droższy od rosyjskiego, bo o cenie się milczy. Jak zawsze na zlość Rosji odmrażamy sobie uszy
  11
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • christ
  2015-12-11 13:35
  tak to wielki sukces popszedniego rzadu PO ale PIS i Prezydent Duda beda chcieli ten wielki sukces zniszczyc i juz planuja jak tu zaszkodzic i popsuc !!
  10
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Filip
  2015-12-11 07:23
  To wielki sukces Polski. Powinien tam być prezydent i premier.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama