Reklama
Warszawa
Reklama

Rekiny biznesu. Oto ich maszynki do zarabiania pieniędzy. ZDJĘCIA

24 czerwca 2013, 13:01
Majątek Tomasza Domagały, który jeszcze rok temu występował na liście najbogatszych ze swoim ojcem Jackiem, szacowany jest na 2,2 mld zł. (Ojciec przekazał zarządzanie 28-letniemu synowi.) Ten sprawuje pieczę nad spółką produkującą maszyny górnicze Famur. W 2012 roku jej przychody sięgnęły po raz pierwszy 1,47 mld zł. Ale biznes Domagałów tworzą także spółki przemysłowe, w tym także górnicze. Sam Tomasz Domagała inwestuje też np. w nieruchomości / Shutterstock
Najwięcej zgromadził Jan Kulczyk, którego majątek oszacowano na 12,5 mld zł. Ale pozostali polscy biznesmeni nie pozostają zbyt daleko z tyłu. "Wprost" postanowił wycenić ich majątek. Jakich fortun i na czym dorobili się najbogatsi z Polaków?
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(35)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2013-06-24 19:41:12
  PISdzielce won !!
  No to się ku... zacznie,pomniki największego męża stanu na każdym skrzyżowaniu we wszystkich miastach i wsiach.Pielgrzymki na Wawel obowiązkowe dla klas od 1 do 6.Rydzyk ogłosi cud za wstawiennictwem i już kolejny błogosławiony.Marsze z pochodniami.12% odpisy na kościół 15 konferencji dziennie z udziałem "Polskę rozbaw".Nawet Palikota nie będzie,bo z Kwaśniewskim woli "łyskacza" ciągnąć w Brukseli.Jeszcze wam bokiem wyjdzie naburmuszony Jaruś jak będzie wszystkich chciał posadzić.Taka to kraina,gdzie warchoł z klerem rządzić będzie.Wstyd.
  0
 • JK 2
  2013-06-24 19:16:56
  Słowa Donalda Tuska: „ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem” wypowiedziane po podpisaniu przez EuRoPol Gaz memorandum z Gazpromem, stały się obiektem kpin w całej Polsce. Przypominamy inne wydarzenia, o których „nie wiedział” Donald Tusk - mający przecież na głowie tak ważne wydarzenia jak granie w piłkę nożną.
  Donald Tusk nie wiedział:
  1.O memorandum gazowym ws. Jamału II
  („Muszę sprawdzić te informacje, ja nic nie wiem, nie komentuję czegoś, o czym mało wiem”).

  2. Kto podpisał uwagi do polskiego raportu MAK
  (U Moniki Olejnik: „W sensie fizycznym nie wiem. Ale my bierzemy za ten... mówi pani... [...] Nie wiem, kto technicznie, ale ja biorę też za to oczywiście współodpowiedzialność”)
  3. Kto zaproponował mu konwencję chicagowską jako podstawę badania katastrofy smoleńskiej
  („Ona była wynikiem... yyy... [...] Yyy... była rozmowa, ale nie w charakterze ustalenia czy zobowiązania na gruncie jakiego prawa będziemy się poruszali. Ale trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy w samym Smoleńsku, wtedy przy szczątkach samolotu czy ta rozmowa miała jakiś taki precyzyjny, konkretny charakter. Szczerze powiedziawszy, akurat w tych pierwszych czterech godzinach miałem co innego na głowie.”)

  4. O Konferencji Smoleńskiej, która odbyła się jesienią 2012 r.
  (pytany, czy zapoznał się z wynikami badań, rzucił tylko: „Nic o tym nie słyszałem”)
  5. Co podpisuje w ramach paktu fiskalnego
  Pytany, czy reguła zrównoważonego budżetu (maksymalny deficyt strukturalny nie wyższy niż 0,5 proc. PKB) w ramach paktu fiskalnego ma wejść w życie w ciągu roku od ratyfikacji go w Polsce, od 1 stycznia 2013 r., czy od wejścia do strefy euro, odpowiedział: „Nie wiem. nie wiem. Pierwsza pani mi zadała to pytanie”

  6. O tym, że rozmawiał z Władimirem Putinem o wizycie w Katyniu
  „Podczas spotkania na molo rozmowa była dość krótka i głównie pokazywałem wówczas premierowi Putinowi, gdzie mieszkam, i trasę, którą często przebiegam jako jogger, pytaliśmy także siebie nawzajem, jak wygląda kwestia życia prywatnego w kontekście ochrony. Premier Putin m. in. powiedział, że jego ochrona siedzi u niego w kuchni, ja mówiłem, że ja mam zdecydowanie większy komfort, bo mam większą swobodę” - żartował Donald Tusk pytany o treść rozmowy z premierem Rosji na sopockim molo.
  Ale rzecznik Tuska Paweł Graś 4 lutego 2010 r. podkreślał, że tematem rozmowy premierów Polski i Rosji podczas ich wrześniowego spotkania w Sopocie z 2009 r. były uroczystości katyńskie 2010 r. „Te ustalenia, te rozmowy, które miały miejsce, w ten sposób się zmaterializowały (...) to była inicjatywa obu panów premierów” - chwalił Graś Donalda Tuska. Ten jednak nie pamięta najwyraźniej, jakoby rozmawiał z Putinem o uroczystościach rocznicowych.
  7. O nepotyzmie w spółkach skarbu państwa opanowanych przez PSL
  "Nie mam wiedzy na temat nepotyzmu, jeśli będziemy rozumieli przez nepotyzm - zgodnie z semantyką - zatrudnianie bliskich. Czasami zatrudnianie ma bardziej, powiedziałbym, wyrafinowany sposób, tzn. czasami zatrudnia się bliskich czy kolegów niekoniecznie w tej samej spółce" - powiedział Donald Tusk.
  8. Jakie ma hasło do komputera
  W styczniu 2012 r. fotoreporterzy PAP zrobili zdjęcie służbowego laptopa premiera. Na komputerze były przyklejone... login i hasło. Było to tuż po atakach hakerskich na strony rządowe. „Nie pamiętam hasła do komputera” - tłumaczył rozbrajająco Tusk dziennikarzom.
  9. O aferze z Elewarrem
  "On [Donald Tusk] nie może dowiadywać się o każdej rzeczy, bo trzeba byłoby go zasypywać masą poważnych, ale drobnych spraw" - Julia Pitera.

  10. O wizycie prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku
  Tusk: „Prezydent Kaczyński nie przewidywał, nie miałem żadnego takiego sygnału, ani takiej informacji, że zamierza wspólnie ze mną lub z rządem obchodzić rocznicę katyńską”.
  Trudno jednak w to uwierzyć, bo 27 stycznia 2010 r. Kancelaria Prezydenta wysłała do MSZ pismo informujące o planach Lecha Kaczyńskiego...
  11. O konferencji ABW ws. Brunona K.
  Rzecznik rządu, Paweł Graś stwierdził, że premier Donald Tusk nie wiedział o planach konferencji ABW i prokuratury, na której przedstawiono informacje ws. udaremnienia zamachu na konstytucyjne organy państwa.
  12. O sprawdzeniu przez ABW skrzynek Amber Gold
  Pytany, czy znał notatkę ABW z 24 maja br. nt. Amber Gold, Tusk odpowiedział: - Nie miałem w sprawie Amber Gold informacji innych niż medialne.
  0
 • komunista
  2013-06-24 13:39:15
  jak przyjdzie znów 1917 to oddadza wszystko temu kogo ten majątek jest (robotnikom i chłopom). a jak nie to zobaczą co to jest odrodzona armia czerwona!
  0
 • ta grażynka na zdjęciu wygląda wciąż
  2013-06-24 13:54:09
  apetycznie...
  0
 • antysemita
  2013-06-24 14:00:16
  sq r wysyny rzadza Polska
  Adolf wroc i zrob porzadek
  0
 • troll
  2013-06-24 14:19:16
  SAMI OBCOKRAJOWCY! A GDZiE POLACY?
  0
 • aleksy
  2013-06-24 14:40:57
  A to dzięki kasie emerytów złożonej w OFE.

  OFE powstało w celu budowy fortun takich "tuzów".

  Pomysł był pierwsza klasa - przymusowo zabrać kasę i dać ją "towarzystwu".
  To trzeba mieć łeb by takie coś wymyślić
  0
 • pakomatr
  2013-06-24 15:08:46
  jacy to polacy
  0
 • Mietek
  2013-06-24 15:14:44
  Zły tytuł. Powinien brzmieć:,, Lista największych złodziei okradających nasz biedny kraj"
  0
 • fryzjer
  2013-06-24 15:36:26
  zróbcie mu sciepke nna żyletke i niech się ogpli.,bo jak to to wygląda.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej