Najbogatszą Polką jest Grażyna Kulczyk. Dziennikarzy "Wprost" obliczyli jej majątek na 2,4 miliarda złotych. Głównym składnikiem majątku jest centrum handlowe Stary Browar w Poznaniu. Miliarderka inwestuje też w aplikacje medyczne, nowe internetowe pomysły i nieruchomości w Polsce i zagranicą - choćby biurowiec na londyńskim Mayfair, zabytkowy browar w Szwajcarii - a także wydawnictwa i kolekcja sztuki. Grażyna Kulczyk, która od kilku lat mieszka w Szwajcarii jest jedną z najbogatszych mieszkanek tego kraju.

Reklama

Na drugim miejscu listy jest Barbara Komorowska, żona byłego posła PSL i twórcy producenta jogurtów Bakoma. Zdaniem tygodnika, to właśnie ona gra najważniejszą rolę w wielu wspólnych przedsięwzięciach. Jest współwłaścicielką Polskich Młynów i wytwórcy oleju rzepakowego - Komagry. Jej majątek wyceniany jest na 1,49 miliarda złotych.

AKPA

Trzecia lokata należy do Aldony Wejchert, wdowie po Janie Wejchercie. Po śmierci męża, jako jedyna ze spadkobierców została w ITI. Jej majątek to 1,35 miliarda złotych.

Agencja Gazeta / Fot. Wojciech Olkunik AG
Reklama

Na czwartym miejscu listy najbogatszych Polek jest Solange Olszewska z majątkiem wycenianym na 968 milionów złotych. Jest współwłaścicielką fabryki autobusów i tramwajów Solaris.

Piątą lokatę zajmuje Anna Podniesińska. To ona sprowadzała do Polski wielkie marki jak Bata, czy DHL. Jest szefową dziesięciu firm deweloperskich, odzieżowych i finansowych. Jej spółki szukają też ropy i gazu w Ameryce Południowej i byłych radzieckich republikach. Pieniądze inwestuje w luksusowe nieruchomości i tereny rekreacyjne. Dziennikarze "Wprost" wycenili ją na 800 milionów złotych.