Dzięki temu wsparciu budujemy nowoczesne i efektywne środowisko nauczania, które wpłynie na rozwój kolejnych pokoleń – podkreślił wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski podczas konferencji.
Kto może otrzymać bon na laptopa?
Z dofinansowania mogą skorzystać:
- Nauczyciele, wychowawcy oraz inni pracownicy pedagogiczni prowadzący zajęcia w klasach I–III szkół podstawowych (zarówno publicznych, jak i niepublicznych).
- Pedagodzy prowadzący zajęcia w szkołach ponadpodstawowych.
- Nauczyciele szkół artystycznych, które posiadają uprawnienia publicznych szkół artystycznych, uczący w zakresie klas I–III szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.
- Inni pracownicy pedagogiczni w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także w szkołach artystycznych, realizujących kształcenie ogólne i artystyczne.
Jak złożyć wniosek?
Nauczyciele mogą składać wnioski od 27 stycznia do 26 lutego 2025 r.
Wnioski składa się do dyrektora szkoły. Muszą one zawierać podstawowe dane: imię, nazwisko, PESEL, e-mail i numer telefonu.
Do wniosku dołączona jest tabela, którą należy przesłać w wersji edytowalnej.
Każdy nauczyciel składa oświadczenie, że nie otrzymał laptopa w ramach innych programów finansowanych ze środków publicznych. Oświadczenie składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej.
Dyrektorzy szkół przekazują listę uprawnionych nauczycieli do organu prowadzącego szkołę.
Organ prowadzący szkołę składa w systemie teleinformatycznym zbiorczy wniosek dla każdej szkoły. Ma na to czas do 28 marca 2025 r.
Gdzie zrealizować bon?
Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku nauczyciel otrzyma bon na wskazany adres e-mailowy. Listę sklepów, w których można go wykorzystać, znajdzie na stronie laptopdlanauczyciela.gov.pl.
To nie tylko wsparcie dla nauczycieli, ale także inwestycja w rozwój uczniów – zaznaczyła minister edukacji Barbara Nowacka.