Próby trwają - jak podkreśla rzecznik - dzięki 5G LAB, czyli przestrzeni do tworzenia i testowania innowacji wykorzystujących sieć piątej generacji. "Od dziś młode technologiczne firmy mogą korzystać z infrastruktury 5G, którą ŁSSE stworzyła we współpracy z partnerami: Orange, Ericsson, UKE" - przekazał Słonecki. - W ŁSSE powstają najnowsze rozwiązania do testów sieci 5G. Są to m.in. autonomiczne wózki widłowe, cyfrowe bliźniaki fabryk, czy transmisje kamerami 360 stopni - dodał.

Reklama

Łódzka strefa od lat z powodzeniem promuje, wspiera i stwarza dobry klimat inwestycyjny do realizacji innowacyjnych projektów technologicznych przy współpracy nauki i biznesu - podkreślił wiceminister rozwoju, pracy i technologii i pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak.

Pandemia tylko potwierdziła wzrastające zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy - wspomniał. - 5G LAB może stać się inkubatorem innowacyjnych rozwiązań, a w niedalekiej przyszłości przyczynić się do zwiększenia potencjału polskich firm, w szczególności start-upów - ocenił.

Technologia 5G i Internet rzeczy to ogromne szanse dla biznesu. Budujemy dla inwestorów szeroką ofertę wsparcia opartą na nowoczesnych technologiach - zaznaczył prezes ŁSSE Marek Michalik.

Reklama

"Otwiera to przed młodymi technologicznymi firmami szerokie możliwości kreowania i testowania innowacji. Tworzone przez startupy rozwiązania 5G będą korzystać z infrastruktury umożliwiające m.in. zarządzanie fabrykami na odległość" - poinformowała wiceprezes ŁSSE Agnieszka Sygitowicz.