Jeden z najbogatszych Polaków o daninie solidarnościowej: Nigdy nie będę szczęśliwy z jej powodu

| Aktualizacja:

Nie ma wyjścia, trzeba będzie zapłacić – twierdzi z wyraźną goryczą oligarcha z branży meblarskiej Adam Krzanowski o daninie solidarnościowej.

wróć do artykułu
  • ~Qwert
    (2018-05-29 12:46)
    To niech politycy z "wlasnej" kasy placa,albo niech dostają po 2800 . A nie decydują kto ile ma płacić za ich głupie rzady
  • ~trebor
    (2018-05-28 19:51)
    Ma byc ch- -jowo ,ale jednakowo!!!Jak w Ludowym Wojsku Polskim!!! Ale NIE JEST!!! Jak BOGATY UKRADL to do KRYMINALU,jak LEGALNIE ZAROBIL to SAM decyduje komu,ile,kiedy.Z pomoca "rzadu" musi ZBANKRUTOWAC!!! Dlaczego ma placic iles podatkow wiecej?.Kto broni ministrowi finansow MYSLEC?
  • ~wiecej przyzwoitosci :
    (2018-05-26 14:44)
    Na niepelnosprawnych powinni placic wszyscy w zaleznosci od dochodow.
  • ~emeryta
    (2018-05-26 12:34)
    ludzie bogaci są obrzydliwi moralnie. Ale - " kapitalizm nie jest słodki, zanim żeście go sobie wywalczyli trzeb było dobrze przeczytać Michnika ulotki"
  • ~40 latek
    (2018-05-24 18:01)
    Skłócić społeczeństwo - pomysł PIS na rządzenie
  • ~Ogrodnik
    (2018-05-23 21:44)
    Pracowałem w ogrodach rezydencji drugiego z braci Krzanowskich w podkrakowskich Bolechowicach. Ogromna willa, kryty basen, kort tenisowy, winnica, Porsche terenowe, czerwone Porsche Carrera itd. Kasa wylewała się z każdego kąta. Myślę, że stać go na taki podatek, zwłaszcza, że Panowie kręcą Państwo na podatkach ile tylko mogą. Np. wszystkie faktury za prace ogrodnicze wystawiane były na firmę, a przecież prace prowadzone były na prywatnej posesji, a nie terenie firmy!!! Ileż to podatków nie odprowadzono z tego powodu?! Dużo więcej, niż teraz będą musieli zapłacić Krzanowscy! W ogóle Morawiecki coś powinien zrobić z tym wrzucaniem w wydatki firmy prac ogrodniczych i remontowych prowadzonym na terenie prywatnych posesji, ponieważ wszyscy biznesmeni wrzucają w koszty firmy remonty i utrzymanie własnych, prywatnych posesji!!!
  • ~Tobiasz
    (2018-05-23 21:32)
    Już raz nasz kochany rząd coś takiego zrobił - zabrał Państwowym Spółkom i dał Fundacji Narodowej i co z tego wyszło?! Spółki zamiast odprowadzić te pieniądze do budżetu państwa w formie podatków, przelały je FN, a ta roztrwoniła je na swoje wynagrodzenia, agencje PR-owskie i jachty, którymi władze Fundacji wraz z rodzinami będą żeglowały na Rajskie Wyspy - przecież wybranym należą się rajskie wakacje, czyż nie?!
  • ~annna
    (2018-05-23 12:10)
    urzad skiarbowy sluzby i prokuratura sprawdzic goscia w jaki sposob stal sie bogaczem jezeli chociaz raz dal lapowke a napewno tak bylo bo w latach 90 to norma..odebrac majatek i do posredniaka cwaniaka..
  • ~.
    (2018-05-23 09:44)
    wstyd
  • ~Biskup Salceson
    (2018-05-23 08:57)
    PiS gwarantem dobrobytu kleru!
  • ~student
    (2018-05-22 19:28)
    Powyżej 87000/m-c tylko 4%. Toż to od kolejnego miliona tylko 40 tyś. Śmieszna kwota i wstyd dla kręcącego nosem. To powinien być podatek 40 %..
  • ~toj
    (2018-05-22 15:35)
    Nigdy nie bedziesz człowieku zadowolony ???? A kto złożył się na twoją fortunę ? W ten czy inny sposób okradałeś pracowników . Ile Polak może pracoweać za 1/3 stawki jak np w Niemczech czy Anglii Co to jest jak to nazwać
  • ~kzys
    (2018-05-22 09:27)
    Ale już wszyscy płacimy duże podatki z których możnaby wypłacać zasiłki niepełnosprawnym gdyby nie wypłacano nagród pisiewiczom.
  • ~Przerzucić na państwo.
    (2018-05-22 06:59)
    A gdzie są rodzice tych ludzi, przecież państwo tych ludzi nie spłodziło. najlepiej całą odpowiedzialność przerzucić na państwo.
  • ~z
    (2018-05-22 06:44)
    Odchrzancie sie od Krzanowskiego. Nie przepadam za nim ale on ma odwage powiedziec czego innni nie powiedzieli.
  • ~AniaWania
    (2018-05-22 05:54)
    A Morawiecki to skąd ma taki majątek? Może uczciwie zarobił? TO ZAROBCIE TRZY BANKI, JAK DO KOŃCA MIESIĄCA WAM NIE WYSTARCZA .
  • ~Nan
    (2018-05-22 05:51)
    Jak więcej zarabiam to zabierają mi więcej podatku. I jeszcze chcą zabrać? Juz na patologie 500zl place Ja pracuje a mój sąsiad alkoholik ma ośmioma dzieci i mi się w oczy śmieje qrrrrwa😠😠😠
  • ~zmowa zlodziei
    (2018-05-22 03:10)
    Nie ma podatkow "solidarnosciowych" - wszystkie podatki ponad 10% to zwykle zlodziejstwo, a podatek wzrastajacy procentowo wraz ze wzrostem zarobkow, to grabiez, bo przy podatku liniowym np.10% osoba zarabiajaca np. milion zl. rocznie i tak by placila 10 RAZY WIECEJ niz taki co zarobil 100 tys. na rok
  • ~rychu
    (2018-05-22 02:21)
    szczescie to nie jest plaszczyzna na ktorej mozna rozpatrywac zabieranie pieniedzy, lub nawet ich wydawanie !!!!!!! koszmarnie rozpaczliwe jest przeslanie, ktore wynika z belgotu Morawieckiego - nie ucz sie, nie doksztalcaj, nie pozyczaj od rodzicow, tesciow i znajomych zeby cos zrobic, bo taki Morawiecki cie za to ukarze i jeszcze nazwie to "solidarnoscia" !!!!!!!
  • ~Scerba PUCZ
    (2018-05-21 23:08)
    Biedaczek odbije sobie na pracownikach !