Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

| Aktualizacja:

Prawdziwy cel płacy minimalnej? Odrobinę poprawić los jednych kosztem całkowitego zubożenia drugich. 

wróć do artykułu
  • ~enter
    (2017-07-09 10:26)
    Tak, tak - najlepszy system był za platfonsów. Dawali dobrze zarabiać tylko swoim, a reszta ich ch... obchodziła.
  • ~gostom
    (2017-07-09 10:37)
    Proszę sobie zobaczyć jak to funkcjonuje na Zachodzie, np. Niemiec. Tu minimalna płaca wynosi necałe 9 euro na godzinę. Nie możliwe jest z takiego zarobku żyć. Rynek został otwarty, tak że nie jeden Polski bezrobotny tu w Niemczech sytuację dodatkowo zaostrzył. A ich pracodawcy nie są koncerny, urzędy lecz tzw. "Leihfirmy" a ich szefowie są SUTENERY. W EU żyją dzisiaj załącznie elity globalne i tworzą te prawdziwe równoległe społeczeństwa.
  • ~czi
    (2017-07-09 10:43)
    Trochę bełkot.
  • ~Marcin88787
    (2017-07-09 11:03)
    Drogi autorze. Problemem nie jest wprowadzenie płacy minimalnej. PROBLEMEM jest brak PŁACY MAKSYMALNEJ. Jeżeli płaca minimalna w Polsce wynosi 2,5 razy mniej niż średnia krajowa, to płaca maksymalna powinna wynosić maksymalnie 2,5 razy więcej i KONIEC. Prawdziwy problem to brak wartości pieniądza, pracy i wolności człowieka który generowany jest przez 1% bogaczy w Polsce. Twoje krzywe spojrzenie nie pozwala Ci dojrzeć prawdziwej przyczyny niesprawiedliwości w Polsce
  • ~Szetino
    (2017-07-09 11:09)
    Brednie postkorwinowskie! Jakoś mówi się, że płacę minimalną otrzymuje w Polsce raptem kilka procent, więc o co llamen? A po drugie wprowadzono minimalną płacę godzinową i co, padły firmy "ochroniarskie"?! Właściciele ich zamknęli buznesy i poszli pracować w fabryce za 2500 brutto?!
  • ~fred
    (2017-07-09 11:10)
    Podstawowym efektem podwyższania płacy minimalnej jest zwiększenie wpływów do budżetu /PIT/ i wpływów do ZUS
  • ~:\/+|-|:
    (2017-07-09 11:23)
    Tekst brzmi jak bezrefleksyjna propaganda zwolennikow szkoly chicagowskiej - placa minimalna jest tylko jednym z wielu czynnikow regulujacych relacje na rynku w tym rynku pracy. Jedna najwiekszym zarzutem pod adresem autora tego tekstu jest to ze mowi on o kwocie brutto w sytuacji gdy rzeczywiste pieniadze placone czlowiekowi za jego prace sa duzo mniejsze - w Polsce nie ma rozwiazan chroniacych tych ktorzy zarabiaja minimum. Przypomne autorowi ze pensja pelni co najmniej dwojaka role - po pierwsze to ekwiwalent za swiadczenie czasu i wysilku na rzecz pracodawcy i to zadaniem pracodawcy jest stworzyc takie warunki pracy by jak najwiecej zarobil, po drugie pensja ma byc marchewka dla pracownika - im wieksza i im blizej tym wieksza sklonnosc pracownika do maksymalizacji wysilkow by ja zdobyc.
  • ~WAŁ
    (2017-07-09 11:40)
    Kolejne wypociny jakiegoś oszołoma.Pisze byle co ,aby nie otrzymać płacy minimalnej.
  • ~niewidzialna ręka
    (2017-07-09 11:44)
    Jeśli twórca tego bełkotu nie weźmie honorarium za niego od Dziennika, to gospodarka ruszy z kopyta, a bezrobocie spadnie i wszystkim będzie żyło się lepiej.
  • ~mnb
    (2017-07-09 11:45)
    Osoby bez doświadczenia mogą iść na staż, a na stażu nie obowiązuje minimalne wynagrodzenie. Niskie wynagrodzenia zmniejszają koszty firm, ale też zmniejszają konsumpcję, więc firmy działające na lokalnym rynku nie mają zbytu.
  • ~ktos pdrzucil bompke w bialym i powinien to zabrac
    (2017-07-09 12:09)
    W Bialym znaleziono bompke pol tony. Wysiedlono 10 K mieszkancow. Beda wiezli to znalezisko do Orzysza. Burmistrz cos tam oglosil. A powinien kazac sprawdzic co jest napisane . dalej po MADE IN.., i ten co to podrzucil niechaj zabiera to badziewie as soon as possiblew/ tak szybko jak to jest mozliwe/, a tak moze zginac wielu ludzi, bo wiezc to badziewie przez tereny zabudowane to nierozsadne.
  • ~aaa
    (2017-07-09 12:18)
    Płaca jest za pracę, a nie każdy zasługuję na płacę minimalną. Przez płacę sterowaną przez rząd ci co pracują efektywnie zarabiają mniej, ponieważ płaci się minimalną nierobom i leniom.
  • ~Robol 57
    (2017-07-09 12:51)
    Piszcie prawdę !!! A ona jest taka .Płaca minimalna przeszkadza pracodawcom niemieckich marketów. Tam oprócz kierownictwa wszyscy mają minimalną, każda podwyżka to dla nich podniesienie " zusowskiego" Jedyny chyba podatek jaki zostawiajA w Polsce ?
  • ~wyborca/ale o co chodzi ?
    (2017-07-09 13:18)
    Nima co poczytac. Same bzdeten. Nikt nie porusza rzeczywiastosci i zycia, pracy, problemow studentow. Jakies dziwne rzeczy same w sobie. Nic na powaznie.
  • ~BANAN
    (2017-07-09 13:55)
    WIDAĆ PO WPISACH TO SAMI MĘŻCZYŻNI PISZĄ TAKIE BZDURY CHŁOPY DOŚĆ ŻE MACIE MAŁE MÓZGI TO I MAŁE ****Y
  • ~Życzliwy
    (2017-07-09 14:04)
    trzeba być wyjątkowym kretynem i prowokatorem aby pisać takie wypociny i nazywać się żurnaliściną. Skąd tyle pogardy u tego pismaka dla ludzi żyjących na granicy ubóstwa. Należy mu zablokować wszystkie konta bankowe i pozwolić wybierać z nich miesięcznie tylko kwotę równą minimalnej płacy w kraju. Niech zobaczy co to znaczy.
  • ~ksenia
    (2017-07-09 14:12)
    Nie wierzę że ktoś chce takie wypociny w ogóle publikować...
  • ~zeby startowac powinno sie czyms wykazac poza pedem.
    (2017-07-09 14:22)
    Placa minimalna to jest forma ubezpieczenia/zabezpieczenia w umowach spolecznych i pewnego fundamentu, ktory wszyscy obywatele wspolnie wypracowali. Przyklad z historii............. Jak wytlumaczyc 2-3 lub wiecej sluzbe woj, jednych, i wymiganie sie od niej tychze samych ich rowiesnikow/ bez usprawiedliwienia./bez wynagrodzenia/po prostu honorowym obowiazkiem, ktorego wielu nie doswiadczylo, i to tez powinno byc w resume*/ zyciorysie zxawodowym, albo zeby startowac.
  • ~Rozbawiony
    (2017-07-09 14:35)
    Ludzi głupich nie brakuje, ale trudno mi uwierzyć, aby ktoś był aż tak głupi, aby uwierzyć w te brednie oszołoma stodolaka.
  • ~zbigut
    (2017-07-09 14:45)
    artykuł wart płacy minimalnej

Może zainteresować Cię też: