Czego nie zrobił rynek, zrobili politycy. Oto, jak banki tracą na wartości

| Aktualizacja:

Polityka uderza w sektor bankowy. Obietnice wyborcze - m.in. ta o opodatkowaniu instytucji finansowych - jeszcze nie zostały doprecyzowane, a inwestorzy giełdowi zdążyli je zrecenzować.

wróć do artykułu
  • ~mk47
    (2015-07-14 08:42)
    Spadek wartości polskich banków wynika:
    perturbacje na chińskiej giełdzie
    kryzys grecki
    problem z kredytami we frankach
    a nie z zapowiedzią opdatkowania banków w Polsce.
    Artykuł napisany wg recepty opisywanej przez autorkę Byłam bankowym trollem
  • ~realista
    (2015-07-14 08:36)
    bankom juz sie n ie wierzy.
  • ~ggg
    (2015-07-14 08:47)
    banki to złedzieje
  • ~Robnad
    (2015-07-14 10:03)
    brednie. .
    PO prostu zwijają żagle dobrze wiedząc, że nie ma z czego już doić tubylców, a wywalenie Parady Oszustów tylko to przyśpiesza.
  • ~Eire
    (2015-07-14 10:36)
    Ostatnie czym sie nalezy martwic to straty banków. Jakbysmy odzyskali mozliwosc podazy wlasnej waluty od nich, to dopiero bedzie jazgot.
  • ~Gość
    (2015-07-14 09:09)
    Te banki są tak polskie jak Conchita Wurst(Thomas Neuwirth) jest kobietą...
  • ~Bulba
    (2015-07-14 08:37)
    Oczywiste! Opozycja! Grecja nie ma tu żadnego wpływu. Tylko dlaczego banki też tracą poza Polską? Oj specjaliści ekonomiczni od siedmiu boleści!
  • ~Monika
    (2015-07-14 10:42)
    przepraszam że się wtrącam... ale porównujemy 24 banki na poczatku roku z 14 bankami po pierwszym półroczu...Panie Łukaszu ... proszę przeczytać artykuł przed publikacją .
  • ~Giewnik
    (2015-07-14 11:27)
    Balon upuszcza powietrze.Banki miały dokapitalizowanie na papierze.Pieniadze ze zwiększonego kapitału z tytyułu powiększonych w złodziejski sposób i tylko na papierze -wartości kredytów frankowych wylądowaly za granicami u swoich właścicieli.Przekazali oczywiscie pieniadze depozytariuszy bo swoje mieli na papierze jako nadzyczajny zysk.Prezesi w Polsce pobierali wysokie premie od kantów.Teraz wystawiają masowo BTE lub sprzedają te wierzytelnosci firma windykacyjnym,bo Tyrbunał Konstytucyjny orzekł,że musi odroczyć bo zawali sie system bankowy,a podobno za 16 miesięcy to już będzie można wznawiać postepowania dotyczące BTE choć kodeks postepowania cywilnego wprost stanowi,ze mozna wnosić o wznowienie po orzeczeniu TK nic nie wspomina o zawieszeniu.To jak to jest Sędziowie Trybunału czyżbyście zapomnieli uznać przepis art.401(1) kpc jako niekonstytucyjny?
  • ~Andrzej Gmsaxz
    (2015-07-15 00:11)
    Jeśli giełda, zgodnie z artykułem, wyceniła podatek bankowy plus przewalutowanie na 30 mld. PLN, to skąd te wyliczenia trolli bankowych o samym koszcie przewalutowania przekraczającym znacznie te kwotę? Tak tylko pytam z ciekawości gdzie logika w tym artykule, bo wiem oczywiście, że żadnej logiki w nim nie ma. Artykuł pewnie napisany na zamówienie jakiegoś bankstera
  • ~Marek
    (2015-07-14 21:14)
    Banki to złodzieje więc zlikwidujmy banki, potem karty, potem pieniądze. Będziemy się wymieniali towarami. A premierem zostanie człowiek, który nie ma konta w banku, więc mu banki niepotrzebne. Ale ma kolegów w Skokach, więc Skoki zostaną. Nie ma też smartfona, więc za rok nie będzie już operatorów komórkowych, kupimy tamtamy, albo drewno na ognisko, żeby puszczać znaki dymne.
  • ~Z sieci do sieci
    (2015-07-14 14:31)
    ~rychu
    2015-07-12 09:54
    i znowu w Polsce akceptuje sie dzialania od ktorych, ta postepowa czesc swiata odchodzi !!!
    chodzi o obowiazek odzielania dzialan bankowych (w szczegolnosci chodzi o kredyty) od dzialn ubezpieczeniowych (i znowu w szczegolnosci chodzi o ubezpieczenia kredytow) !!!
    niech ktos, kto nie wierzy ze tak byc powinno (rozdzielenie) sprawdzi sobie na ile gorsze sa warunki ubezpieczeniowe na kredyt (razem w banku kredytujacym) od ubezpieczenia kredytu na zewnatrz, poza bankiem !!! jest jedna zmora ludzkosci - banki od ktorych na dzien dzisiejszy nie ma ratunku, nie ma ucieczki, ale oto na naszych oczach powstaje jeszcze wieksza zmora, bank-ubezpieczyciel, a do tego w naszej kochanej Polsce - panstwowy bank-ubezpieczyciel !!!?? trzeba teraz tylko tego, zeby banki-ubezpieczyciele laczyly sie z firmami farmaceutycznymi i wartosc czlowieka spadnie do poziomu "na dnie szamba" !!!
  • ~Maciek
    (2015-07-15 11:10)
    Panie Wilkowicz. A ja zawsze myślałem, że o wartości przedsiębiorstwa decyduje nie polityka tylko jakość oferowanych produktów, rynek zbytu, jakość zarządzania.

    Jeśli bank porzycza piedziądze w walucie której nie ma (CHF) i chwali się potwncjalnym zyskiem generuje sztuczny wzrost swej wartości. Fakt że pomału ale coraz szybciej, informacje te stają się jawne i coraz więcej osób jest tego świadoma decyduje o urealinieniu wyceny tego banku.

    Co więcej. Akcjonariusze mają prawo czuć się oszukani. Kupili akcje po zawyżonej cenie a teraz następuje przecena. Oczywiście nie ci duzi akcjonariusze, któży już zpieniężyli dywidendy.
  • ~podatnik
    (2015-07-14 12:47)
    Mimo spadków nadal są przewartościowane i do tego nie płacą godziwych dywidend!
  • ~Stan
    (2015-07-14 14:09)
    Złodziejskiego Getin i jego pseudo lokat typu "Światowe Rynki" nie jest mi szkoda niech padnie za oszukanie klientów.
  • ~olo
    (2015-07-14 11:16)
    a dlaczego doplacac do mieszkania
    komus,kto sie przerzucil w grze ?
    jak go teraz nie stac,niech odda mieszkanie,
    nie musi miec wlasnego, duzego,moze
    wynajac male,nie ? takie reguly rynku,
    a bank mieszkanie sprzeda, i gosciu doplaci
    reszte zaleglosci. Zeby dostac kredyt, trzeba
    miec dochody,spore,nie ? wiec niech nie placza,
    ze bieda, na calym swiecie ludzie plajtuja,
    oddaja mieszkania,juz od 2008 r i co ? normalka
  • ~xxx
    (2015-07-15 08:17)
    Tusek to jest poski Cipras!! Zadłużył POlskę na ponad 1 000 000 000 000 000 000 złxx!!
  • ~POdode
    (2015-07-14 16:57)
    Najlepiej zwalić na polityków, zwłaszcza PiS, żeby szara masa klientów dyskutowała i pluła na nich i ich winiła za całe zło(dziejstwo) bankowe, a nie zajmowała się złodziejskimi gażami prezesów.
  • ~Złodziej
    (2015-07-14 12:18)
    złodzieje to ich właśniciele. Czarnecki Getin - pocztyajcie o jego przekrentach
  • ~TFU, swołocz
    (2015-07-14 15:02)
    Oj, jakie te banki biedne, oj, jakie biedne... dotąd mogły rabować bezkarnie polski rynek finansowy i Polaków (100 mld złotych w ciągu ostatnich 8 lat) przy całkowitej bierności rządu i KNF, a teraz ktoś się ośmielił powiedzieć, że zyski banków opodatkuje... A może i KNF zakaże wywozu zysków za granicę ? HORROR !! :-) :-)

Może zainteresować Cię też: