Czego nie zrobił rynek, zrobili politycy. Oto, jak banki tracą na wartości

| Aktualizacja:

Polityka uderza w sektor bankowy. Obietnice wyborcze - m.in. ta o opodatkowaniu instytucji finansowych - jeszcze nie zostały doprecyzowane, a inwestorzy giełdowi zdążyli je zrecenzować.

wróć do artykułu
 • ~realista
  (2015-07-14 08:36)
  bankom juz sie n ie wierzy.
 • ~Bulba
  (2015-07-14 08:37)
  Oczywiste! Opozycja! Grecja nie ma tu żadnego wpływu. Tylko dlaczego banki też tracą poza Polską? Oj specjaliści ekonomiczni od siedmiu boleści!
 • ~mk47
  (2015-07-14 08:42)
  Spadek wartości polskich banków wynika:
  perturbacje na chińskiej giełdzie
  kryzys grecki
  problem z kredytami we frankach
  a nie z zapowiedzią opdatkowania banków w Polsce.
  Artykuł napisany wg recepty opisywanej przez autorkę Byłam bankowym trollem
 • ~ggg
  (2015-07-14 08:47)
  banki to złedzieje
 • ~Gość
  (2015-07-14 09:09)
  Te banki są tak polskie jak Conchita Wurst(Thomas Neuwirth) jest kobietą...
 • ~Robnad
  (2015-07-14 10:03)
  brednie. .
  PO prostu zwijają żagle dobrze wiedząc, że nie ma z czego już doić tubylców, a wywalenie Parady Oszustów tylko to przyśpiesza.
 • ~Eire
  (2015-07-14 10:36)
  Ostatnie czym sie nalezy martwic to straty banków. Jakbysmy odzyskali mozliwosc podazy wlasnej waluty od nich, to dopiero bedzie jazgot.
 • ~Monika
  (2015-07-14 10:42)
  przepraszam że się wtrącam... ale porównujemy 24 banki na poczatku roku z 14 bankami po pierwszym półroczu...Panie Łukaszu ... proszę przeczytać artykuł przed publikacją .
 • ~olo
  (2015-07-14 11:16)
  a dlaczego doplacac do mieszkania
  komus,kto sie przerzucil w grze ?
  jak go teraz nie stac,niech odda mieszkanie,
  nie musi miec wlasnego, duzego,moze
  wynajac male,nie ? takie reguly rynku,
  a bank mieszkanie sprzeda, i gosciu doplaci
  reszte zaleglosci. Zeby dostac kredyt, trzeba
  miec dochody,spore,nie ? wiec niech nie placza,
  ze bieda, na calym swiecie ludzie plajtuja,
  oddaja mieszkania,juz od 2008 r i co ? normalka
 • ~Giewnik
  (2015-07-14 11:27)
  Balon upuszcza powietrze.Banki miały dokapitalizowanie na papierze.Pieniadze ze zwiększonego kapitału z tytyułu powiększonych w złodziejski sposób i tylko na papierze -wartości kredytów frankowych wylądowaly za granicami u swoich właścicieli.Przekazali oczywiscie pieniadze depozytariuszy bo swoje mieli na papierze jako nadzyczajny zysk.Prezesi w Polsce pobierali wysokie premie od kantów.Teraz wystawiają masowo BTE lub sprzedają te wierzytelnosci firma windykacyjnym,bo Tyrbunał Konstytucyjny orzekł,że musi odroczyć bo zawali sie system bankowy,a podobno za 16 miesięcy to już będzie można wznawiać postepowania dotyczące BTE choć kodeks postepowania cywilnego wprost stanowi,ze mozna wnosić o wznowienie po orzeczeniu TK nic nie wspomina o zawieszeniu.To jak to jest Sędziowie Trybunału czyżbyście zapomnieli uznać przepis art.401(1) kpc jako niekonstytucyjny?
 • ~Złodziej
  (2015-07-14 12:18)
  złodzieje to ich właśniciele. Czarnecki Getin - pocztyajcie o jego przekrentach
 • ~podatnik
  (2015-07-14 12:47)
  Mimo spadków nadal są przewartościowane i do tego nie płacą godziwych dywidend!
 • ~euro
  (2015-07-14 13:10)
  Kiedy wreszcie zamnknie sie to kasyno dla spekukantow - gielde. Tylko szkodzi i powoduje problemy na rynku finansow. Wiem , ze byl by to szok dla narodu wybranego
 • ~Stan
  (2015-07-14 14:09)
  Złodziejskiego Getin i jego pseudo lokat typu "Światowe Rynki" nie jest mi szkoda niech padnie za oszukanie klientów.
 • ~Z sieci do sieci
  (2015-07-14 14:31)
  ~rychu
  2015-07-12 09:54
  i znowu w Polsce akceptuje sie dzialania od ktorych, ta postepowa czesc swiata odchodzi !!!
  chodzi o obowiazek odzielania dzialan bankowych (w szczegolnosci chodzi o kredyty) od dzialn ubezpieczeniowych (i znowu w szczegolnosci chodzi o ubezpieczenia kredytow) !!!
  niech ktos, kto nie wierzy ze tak byc powinno (rozdzielenie) sprawdzi sobie na ile gorsze sa warunki ubezpieczeniowe na kredyt (razem w banku kredytujacym) od ubezpieczenia kredytu na zewnatrz, poza bankiem !!! jest jedna zmora ludzkosci - banki od ktorych na dzien dzisiejszy nie ma ratunku, nie ma ucieczki, ale oto na naszych oczach powstaje jeszcze wieksza zmora, bank-ubezpieczyciel, a do tego w naszej kochanej Polsce - panstwowy bank-ubezpieczyciel !!!?? trzeba teraz tylko tego, zeby banki-ubezpieczyciele laczyly sie z firmami farmaceutycznymi i wartosc czlowieka spadnie do poziomu "na dnie szamba" !!!
 • ~TFU, swołocz
  (2015-07-14 15:02)
  Oj, jakie te banki biedne, oj, jakie biedne... dotąd mogły rabować bezkarnie polski rynek finansowy i Polaków (100 mld złotych w ciągu ostatnich 8 lat) przy całkowitej bierności rządu i KNF, a teraz ktoś się ośmielił powiedzieć, że zyski banków opodatkuje... A może i KNF zakaże wywozu zysków za granicę ? HORROR !! :-) :-)
 • ~POdode
  (2015-07-14 16:57)
  Najlepiej zwalić na polityków, zwłaszcza PiS, żeby szara masa klientów dyskutowała i pluła na nich i ich winiła za całe zło(dziejstwo) bankowe, a nie zajmowała się złodziejskimi gażami prezesów.
 • ~członek szkolnek kasy oszczędności
  (2015-07-14 18:04)
  OCH !!!
  Jaka szkoda, że zarobki dyrektorów, zarządzających też tak nie lecą w dół ...

  chyby powiny wszak oni dysponują pożyczkami od klientów.

  Dla niewtajemniczonych. Definicja działalności bankowej PRAWDZIWA !!! z sądu.

  Działalność gospodarcza banku polega na tym iż osoby zainteresowane przynoszą
  DOBROWolnie !!! WKŁADY BY JE BANK PRZETRZYMAŁ NA UZGODNIONYCH Z KLIENTEM ZASADACH czyli pisząc zrizumiale bank pożycza !!! od klienta aktywa najczęściej gotówka. Potem te aktywa pożycza innym na korzystniejszych warunkach niż otrzymał je sam !!! Jednak nie potrzebuje 100% zabezpieczenia na swoją działalność!!!
  tylko i tu przepisyw różynch krajach są różne ale średnio około 20% wartości które sam otrzymał czylin już rozmnożył kapitał otrzymany 5 razy dzięki prawu /BEZPRAWIU/
  dochodzi do tego potem inne kuriozum bank ma mieć zabezpieczenie ale w to zapezpieczenie na 20% wliczone jest poręczenie Rządu na terenie, którwgo bank działa !!!
  i tu waha się od 10 do 20% procent czyli może tak być że bank wycięgnie całą kasę przyniesioną przez klienta in jej fizycznie nie ma i nie musi mieć !!! Stąd później ograniczenia w wypłatach przypadek Islandii, Cypru , czy teraz GRECJI !!! Wcześniej m.in. Argentyna.

  Stąd panika bo waluta traci na wartości a właściwiej by było napisać odzyskuje rzeczywistą wartość czyli wartość makulatury + ewentualne odsetki klientów czy też nieruchomości mniej lub bardziej spłacone przez klientów pod zastaw hipoteczny . PROSTE !!! to są złodzieje od początku !!! Rząd w tym pomaga bo nie umie z dziwnych względów żyć bez kredytu bo obietnice polityczne kosztują. Banki więc szukają kandydatów którzy będą ich popierać, a nie liczą się wyborcy taka sytauacja ma miejsce w Grecji. PiS próbuje ugrać dlaw swoich wyborców trochę kasy kosztem wypasionych bankierów !!! Jednak zdaje sobie sprawę, że różnie może być bo mogą potrzebować kasy i będą tańczyć jak im każą banki. Grcy zmądtzeli i stąd furia Merkel bo niemieckie banki pożyczyły grekom najwięcej !!!
 • ~wystrzyżony na zero
  (2015-07-14 19:44)
  popłakałem się ...
  moje ukochane banki
  karta za zero , konto za zero , kredyt za zero, frank w kredycie prawie za zero
  a potem łuuuup i tralala z ludźmi a w mediach ich stała piosenka
 • ~Marek
  (2015-07-14 21:14)
  Banki to złodzieje więc zlikwidujmy banki, potem karty, potem pieniądze. Będziemy się wymieniali towarami. A premierem zostanie człowiek, który nie ma konta w banku, więc mu banki niepotrzebne. Ale ma kolegów w Skokach, więc Skoki zostaną. Nie ma też smartfona, więc za rok nie będzie już operatorów komórkowych, kupimy tamtamy, albo drewno na ognisko, żeby puszczać znaki dymne.

Może zainteresować Cię też: