Na zarządcę komisarycznego w SKOK Wołomin został powołany Waldemar Stawski. To nie pierwsza taka funkcja tego bankowca. W latach 2002 – 2003 powołany był przez KNF na przewodniczącego zarządu komisarycznego Wschodniego Banku Cukrownictwa. Stawski to też były członek komisji egzaminacyjnej Gdańskiej Akademii Bankowej.

Reklama

Jak podaje KNF w swoim komunikacie SKOK Wołomin nadal będzie świadczył usługi w pełnym dotychczasowym zakresie. Jednak z dniem ustanowienia zarządcy komisarycznego, dotychczasowi członkowie zarządu SKOK zostają odwołani z mocy prawa, a udzielone wcześniej prokury i pełnomocnictwa wygasają. Kompetencje innych organów Kasy ulegają zawieszeniu. Na zarządcę komisarycznego przechodzi prawo podejmowania decyzji we wszystkich sprawach dotyczących Kasy, z wyjątkiem wprowadzania zmian w statucie.

W ubiegłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymała Mariusza G., prezesa SKOK Wołomin oraz jego zastępcę, wiceprezesa Mateusza G. Obaj usłyszeli zarzuty działania na szkodę kierowanej przez nich firmy i działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

Była to kolejna odsłona afery związanej ze SKOK Wołomin. W kwietniu tego roku zatrzymano i aresztowano wiceszefów skoku Joannę P. i Piotra P. Usłyszeli zarzuty działania na szkodę spółki i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Chodzi o wielomilionowe wyłudzenia kredytów. Według informacji nieoficjalnej, prokuratura podejrzewa, że w grę mogą wchodzić kredyty o wartości setek milionów złotych.

Reklama

Komisja Nadzoru Bankowego pod koniec sierpnia tego roku nie udzieliła zgody na pełnienie funkcji prezesa SKOK Wołomin Mariuszowi G, za brak rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania kasą.

SKOK Wołomin zarobił w 2013 roku 83 milionów złotych netto. Według danych oficjalnych za pierwsze półrocze tego roku osiągnął zysk na poziomie 49 milionów złotych netto.