Przedstawicielka PKO BP, Magdalena Lejman informuje, że wypłaty środków dla klientów SKOK-u Wołomin rozpoczęły się dzisiaj i potrwają do 28 lutego 2015 roku. Aby zgłosić się po wypłatę wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

Reklama

Środki będą wypłacane w gotówce lub przelewem na konto wskazane przez klienta. Rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej dodaje, że osoby, które chcą jednorazowo podjąć więcej niż 25 tysięcy złotych proszone są o wcześniejsze zgłoszenie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szefowie SKOK Wołomin tymczasowo aresztowani. 200 pożyczek na ponad 300 milionów złotych>>>

Na rachunkach SKOK-u Wołomin były nie tylko oszczędności. Pieniądze, które na przykład pracodawca lub ZUS wysłali po zgłoszeniu wniosku o upadłość SKOK-u Wołomin są zwracane. Klienci, którzy nie dostali wypłat czy świadczeń powinni dostarczyć pracodawcy lub ZUS-owi nowe numery rachunków bankowych, z których korzystają.

Dane oddziałów prowadzących wypłaty można znaleźć na stronie www.pkobp.pl oraz pod numerami infolinii PKO Banku Polskiego 801 302 302 i 81 535 65 65. Klienci otrzymają swoje pieniądze do wysokości 418 tysięcy 50 złotych. Jeżeli ktoś, do końca lutego, nie odbierze środków za pośrednictwem banku będzie mógł to zrobić w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym do 12 grudnia 2019 roku.

12 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego na wniosek zarządcy komisarycznego wystąpiła do sądu z wnioskiem o upadłość SKOK Wołomin. Kasa straciła bowiem możliwość regulacji swoich zobowiązań.