Polska w niechlubnej czołówce. Firmy padaja u nas jak muchy

| Aktualizacja:

Polska na czele europejskich państw, w których upada najwięcej przedsiębiorstw. Z raportu firmy Euler Hermes wynika, że w 2012 roku zbankrutowało 941 spółek - to blisko o 1/3 więcej niż rok wcześniej.

wróć do artykułu
  • ~jazu
    (2013-01-10 10:08)
    najlepiej jest w sejmie i u pana chrabjego - tam zatrudnienie rosnie.
    Niech zyje PRL-bis i wladza ludu...
  • ~ka
    (2013-01-10 10:57)
    Aj tam, aj tam... nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało...
  • ~DAV
    (2013-01-10 11:10)
    eśli likwiduje się jakąś jednostkę, to ktoś musi przejąć jej obowiązki – mówi Tyszkiewicz. Chyba że się zakłada, że część urzędników faktycznie nic nie robi

    Z moich obserwacji po wizytach w roznych urzedach nie twierdze, ze tam urzednicy nic nie robia, ale z naciskiem twierdze, ze z roku na rok ich przybywa , bo dostaja coraz to nowe zadania od swoich mocodawcow, ktore sa kompletnie bzdurne i sie powielajace !!! Przyklady ? - prosze : rok temu w urzedzie skarbowym w jednym okienku oddalem zeznanie PIT . Paniusia po sprawdzeniu zgodnosci z danymi, ktore ma u siebie w systemie , po 20 min. je przyjela . Dzis to samo, ale juz inaczej . paniusia wyslala mnie do innego okienka na iinym pietrze , aby tam inna paniusia najpierw podsteplowala i sprawdzila w systemie, czy suma wplat sie zgadza, po czym z powrotem do paniusi nr 1 i to samo od nowa !!! Pytam sie, czy to jest konieczne ? dlaczego paniusia nr 1 nie moze w tym systemie tego sprawdzic, skoro tak trzeba ( bo w koncu po co to godzinami sprawdzac, skoro ten system i tak to eszystko ma ) . Podobne przyklady moge przytaczac chocby z urzedu komunikacji, gdzie po wyczerpaniu 6 miejsc na stempelki w dowodzie rej. trzeba przesc procedurys wyrabiania nowego dow. rej. pojazdu !!! Co za bzdura !!! Wystarczyloby kazdego roku zaswiadczenie ze stacji kontroli , bo i tak w systemie ewidencji te dane sa . Gdyby tak zrobic, to moznaby zwolic jedna trzecia tych urzednikow, ktorzy tylko powielaja codiennie bzdury !! Panie Boni, panie premierze , czy to takie trudne ? Chcecie wiecej pomyslow na odchudzenie biurokracji , to prosze o kontakt, a zaoszczedzicie miliardy !!! Inny temat , te ten idiotyzm , ktory szykuja nam z rozliczaniem za smieci . Nastepne durne pomysly, jak z tymi reformami szkol podstawowych i ponadpodstawowych sprzed laty , czy refoma emerytalnym Buzka . niech oni pomysla, zanim cos zroba, bo nasz narod zrujnuja !!! Na Zeusa - obudzcie sie, poki nie jest za pozno !!!
  • ~tutenhamon
    (2013-01-10 11:46)
    Po co polsce firmy i gospodarka jak i tak wszyscy wyjezdzaja za granice,lepiej zaorajmy wszystkie pola i posadzmy lasy zrobimy park naturalny Don Vitto Tuskoni i tak zrobi co swoje
  • ~luciano
    (2013-01-10 11:53)
    Jak morze odpowiadac za to budownictwo skoro za sam stadion w warszawie rzad nie wyplacil do tej pory budowlancom 75 milinow,nie mowiac o innych miastach ,jak mieli dalej prosferowac i sie rozwijac skoro nie dostali pieniedzy za swoja prace,niewolnicza praca bez zaplaty ¿ to jest wina nieudolnego i bez pojecia o gospodarce rzadu.
  • ~obywatel Polski jeszcze....
    (2013-01-10 12:01)
    Trzeba podnieś podatki i składke ZUS im większe pieniądze w rządzie tym gorzej...niestety na lepiej sie niema...dopiero bedzie nedza. Lecimy z przepasci na własne życzenie poprzez słaba opozycje którą przecież wybralismy i brak zainteresowania sytuacją gospodarczą kraju oraz całkowity brak reakcji na to co obecny rzad wyprawia w "ZA PLECAMI"...
  • ~polak
    (2013-01-10 12:05)
    I czym sie martwic ,podniesie sie podatki,ZUS ceny zywnosci ,mandaty,czynsze i sie wyrowna
  • ~qaduq
    (2013-01-10 12:06)
    Gratuluję tweórcom zielonej wyspy .Mam nadzieję , że poppłyną kolejne gratulacje z Nrukseli i Nowego Jorku . Żal , że inni nasi przyjaciele , a szczególnie wrogowie nie chcą korzystać z naszych fachowców . Polecam szczególnie usługi eksministra Grabarczyka , chociaż mam niepłonną nadzieję , że obecny jego następca nie ustąpi mu na krok i obecny rok udokumentuje jeszcze chwalebniejszymi osiągnięciami .
    Warto obu ministom przypomnieć w "Roku Gierka" maksymę z jego czasów >"POlak potrafi"
    qaduq
  • ~iks
    (2013-01-10 12:34)
    Zawdzięczamy to w dużej mierze bankom,które w bezwzględny sposób rozprawiają się z polskimi firmami.
  • ~polak
    (2013-01-10 12:35)
    Tusk jak by mial rozum i wzrok to juz dawno by dostrzegl efekty swoich rządow ...ciekawe kto po nim bedzie ten burdel sprzątal
  • ~oski
    (2013-01-10 12:48)
    Wygląda na to, że cała ta polityka gospodarczo - zatrudnieniowa prowadzona przez nasz wszechwładny Rząd nie długo zawali się. Doszło bowiem do tego, że garstka zarabia na posadkach, rzesza spędza czas na rentach i emeryturach- a reszta to plebs, parobkowie, trzymani po to, by obrabiać tą pańszczyznę za tyle, by nie poumierać z głodu, ale i siły do buntu za dużo nie mieć. Ale spoko. Przyjdzie czas, że w dupę nam będą włazić bez wazeliny, abyśmy do kraju wrócili, jakąś działalność otworzyli, jakiegoś pracownika zatrudnili, jakiś podatek zapłacili. -Tylko czy nie będzie za późno ?
  • ~gosc
    (2013-01-10 12:56)
    NAJWAZNIEJSZE ZE RODZINKI I ZNAJOMI PO-PSL MAJA DOBRE ZAROBKI NIC NIE ROBIAC
  • ~aekielski
    (2013-01-10 13:00)
    Polska już się nie podźwignie. Polskie firmy biedne i niesamodzielne, państwo biedne, obywatele ledwo zipią. Minister Rostowski ma dobry plan. Podporządkujmy się pod ten plan wszyscy a będzie nadzieja na uratowanie kraju.
  • ~trybun
    (2013-01-10 13:09)
    ten na tych schodach na fotce to donald??? Trybunał Stanu dla Tuska !!!
  • ~gosc
    (2013-01-10 13:11)
    POLSKA GOSPODARKA DOGORYWA DZIEKI TUSKOWI I JEGO KABARETOWI MINISTROW .DO CZEGO TO DOPROWADZILA PRYWATNA WOJNA TUSKA Z PiSem
  • ~ja
    (2013-01-10 13:21)
    Firmy padają jak muchy nie z własnej winy bo wnoszą własny majątek z nadzieją że zwróci im się w przyszłości lecz mylą się bo prawo ustalone przez nasz rząd jest ustawione tak że firmy plajtują gdyż oszukuje się je , obietnice rozwoju budownictwa na 20 lat , podpuszczanie do kierowania na studia techniczne budowlane , otwieranie firm budowlanych bo są przyszłością a za dosłownie rok robi się wszystko żeby doszło do upadku tego sektora. Dokładnie w 2009 roku obwieszczano te wielkie nadzieje i obiecano rozwój.Gdzie my żyjemy i po co taki cwaniacki rząd który działa przeciwko obywatelom , po co głosujemy na tych panów ,po to aby dobrze im się żyło a my mamy przez to zostać dziadami.
  • ~emigrant zarobkowy
    (2013-01-10 13:34)
    Aby ratować przedsiębiorców i jego firmy powinniśmy pracować rok za darmo a po tym czasie jak firma będzie miała zysk zostanie wypłacone wynagrodzenie dla pracowników. Ktoś może podpowie takie zmiany premierowi!
  • ~Wiesław
    (2013-01-10 13:42)
    Donald dorżnie całą gospodarkę , a ludzi puści w skarpetkach.
  • ~swiss made
    (2013-01-10 13:53)
    polskie firmy maja przestac istniec.NIech wszystko tak idzie od najmlodszych lat:mamo,mamo,ja chce ogladac tylko reklamy.A poniewaz europalet-polski szlagier eksportowy tam nie widac-wiec kupowac zagraniczne,tanie badziewie.
    Juz was stary maoista Barroso dostanie do galopu-a ma wiernych kompanow nad Wisla:PO,PiS,PSL,SLD-oto cala "elita" okraglego stolu.
    Zabioro wam wszystko,wygnaja z kraju,reszte mozecie sami dopowiedziec.
    Badzcie nadal glupcami i myslcie ,ze Kalkstein wam nieba uchyli.
  • ~bankowiec
    (2013-01-10 13:54)
    iks piepszysz bzdury jak jeszcze nikt! Gdzie ty masz te polskie banki i ile?Nie czaisz ,że to idzie pod dyktando?

Może zainteresować Cię też: