Samoloty LOT-u na trasie Warszawa-Hanower będą latać sześć razy w tygodniu - codziennie oprócz sobót, kierunek obsługiwać będą maszyny typu Embraer 170.

Reklama

Hanower będzie szóstym kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez samoloty LOT-u. Przewoźnik tygodniowo wykonuje z Polski 161 rejsów do portów niemieckich. W ciągu jednego tygodnia samoloty LOT-u mogą przewieźć do niemieckich portów w sumie 12 tysięcy pasażerów.

LOT podjął decyzję o poszerzeniu oferty i uruchomieniu kolejnego połączenia do Niemiec, które są jednym z ważniejszych i strategicznych rynków polskich linii- poinformowała spółka w komunikacie. PLL LOT wskazuje, że Hanower i jego okolice są rozwiniętym ośrodkiem gospodarczym, usługowym i handlowym położonym na skrzyżowaniu dwóch głównych europejskich ciągów komunikacyjnych wschód - zachód i północ - południe. Swoje centrale posiadają tutaj, m.in.: Volkswagen, Continental, Varta, WABCO, TUI, Bahlsen i Rossmann.

Bilety PLL LOT są już dostępne w sprzedaży.

Nowe połączenie lotnicze uruchamia również Eurolot. 20 sierpnia przewoźnik zacznie latać z Poznania do Krakowa. Jest to jedenaste połączenie tej linii z Krakowa.

Reklama

Na trasie Poznań-Kraków-Poznań rejsy będą odbywać się od poniedziałku do piątku dwa razy w ciągu dnia. Eurolot uruchomi też wieczorne połączenie w niedziele.

Reklama

Wznowienie rejsów na trasie Poznań-Kraków to odpowiedź na potrzeby pasażerów i kontynuacja rozwoju siatki połączeń krajowych Eurolot - poinformowała spółka w komunikacie. Spółka poinformowała, że pasażerowie, którzy posiadają bilet elektroniczny na odwołane połączenia OLT Express na trasach Kraków-Poznań-Kraków lub Katowice-Poznań-Katowice mogą zgłosić się z nim do Eurolotu i w tej samej cenie zarezerwować bilet na połączenie liniami Eurolot na trasie Kraków-Poznań-Kraków.

Eurolot po zawieszeniu działalności przez OLT Express, zapowiadał uruchomienie niektórych połączeń na trasach wykonywanych przez OLT.

Bilety na trasie Poznań-Kraków są już dostępne w cenie od 99 zł. Spółka poinformowała, że w cenę biletu wliczona jest zarówno opłata bagażowa, jak i koszt wystawienia samego biletu. Do walizek można spakować 20 kilogramów bagażu rejestrowanego i 6-kilogramowy bagaż podręczny. Dzieci do drugiego roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Połowę ceny biletu zapłaci natomiast młodzież do 18. roku życia.

Polskie Linie Lotnicze LOT latają do ponad 50 miast w Europie i Ameryce Północnej. Od 2003 r. LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 20 tys. 800 rejsów dziennie do 1300 portów lotniczych w 189 krajach. W ubiegłym roku z połączeń rozkładowych polskiego przewoźnika skorzystało ponad 4,3 mln pasażerów, czyli o 9 proc. więcej niż w 2010. Licząc łącznie z czarterami, LOT przewiózł w 2011 r. ponad 4,6 mln pasażerów.

Eurolot jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Pełni m.in. funkcje dowozowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W tym sezonie Eurolot w ramach własnej siatki połączeń otworzył szesnaście nowych kierunków zagranicznych, m.in. do Niemiec, Włoch i Chorwacji.=