Zdaniem Junckera, proponowany udział prywatnego sektora finansowego w ratowaniu Grecji może w najgorszym wypadku doprowadzić do tego, że agencje ratingowe uznają Grecję za niewypłacalną, co będzie mieć skrajne konsekwencje dla państw wspólnej waluty.
"Plajta może uderzyć w Portugalię i Irlandię, a potem także w wysoko zadłużone Belgię i Włoch, jeszcze przed Hiszpanią" - ocenił Juncker. "Igramy z ogniem" - ostrzegł.
W piątek w Berlinie kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Nicolas Sarkozy opowiedzieli się za udziałem prywatnych wierzycieli w nowym programie pomocowym dla Aten, jednak na zasadzie dobrowolności.
Porozumienie Francji i Niemiec ma otworzyć drogę do kompromisu w sprawie nowej pomocy dla Aten, która ma być omawiana podczas spotkania ministrów finansów strefy euro w niedzielę wieczorem w Luksemburgu albo na kolejnym ich spotkaniu 11 lipca, o czym mówiła w czwartek Komisja Europejska.
Szacuje się, że Grecja może potrzebować dodatkowo 90 mld euro kredytów i poręczeń do połowy 2014 r. Pierwszy pakiet ratunkowy wart 110 mld euro, przyznany Grecji w zeszłym roku przez kraje strefy euro oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy, okazuje się niewystarczający, by Grecja mogła spłacać długi.
Komentarze (72)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarsze,Buzek,Lewandoski,
i inni .Nie mają szczęścia Panowie.Lewandowski
spieprzył prywatyzację.Pan Buzek miał pecha
z finansami,ktore rozpirzył w Polsce
Prawda, czy fałsz?
ktoś mnie podrabia muszę zmienić podpis. To ostatni brrrrrrrrrrrrrr
I znów Polska sie zadłuża.
janek nie wiesz gdzie jest ZIELONA-WYSPA CUDAKA-IRLANDZKIEGO-tuska , MAFIA-dziennikarzyn tvn-24-PO mówiła że dawno zatoneła razem z ich PRZEKRĘTAMI
ps.
Napęd hydroelektronowy aktywna geometria harmoniczna ruchu - czy możliwe jest uzyskanie względnie trwałego, harmonicznego ruchu dla wytwarzania prądu elektrycznego, poprzez mechaniczne, odnawialne, elektronowe zgazowanie wody na jej składniki, tj.: wodór i tlen oraz ponowne otrzymanie z nich wody w wyniku działania naturalnych sił sprężania i rozprężania na mieszaninę hydroelektronową (symb. ozn. „OH2:e”), czyli w idei ekologiczne paliwo pro perpetuum mobile, oczywiście tylko na dostatecznie dla dobrego biznesu długą chwilę, w metodzie fizyczno chemicznej - mieszanina cząsteczek wody (ozn. symb. „H2O”) i wolne, swobodne elektrony (symb. ozn. „:e” - gaz elektronowy)? Kluczem do tej idei jest nano natura wiązania wodorowego i geometria rozkładu ładunku elektrycznego cząsteczki wody. Ujemna własność z natury jednej cząsteczki wody przyciąga dodatnią własność z natury drugiej cząsteczki wody. Tak łączą się z natury w idei wiązania wodorowego cząsteczki wody, ale między nim jest nano nisza [inwestycyjna?], w którą muszą się dostać elektrony, poprzez może właśnie sprężanie mieszaniny hydroelektronowej tak, aby wyrwały protony wodorowe z cząsteczki wody rozrywając jej geometrię na tlen i wodór. W tej idei to jest znakiem, że cylinder jest również bakiem. Napęd hydroelektronowy raz się w idei tankuje i używa się go w eko abonamencie dotąd, aż się nie popsuje. Zatem im wykonanie konstrukcji napędu lepsze, tym zyski są dłużej i większe. Idea formuły: H2O+2e+F1=>OH2:e+F2=>tlen + wodór+2e=>H2O+2e-F3(F1,F2,h).