Według wcześniejszych doniesień prasowych Piróg był jednym z kilku kandydatów na prezesa PLL LOT. Były on m.in. szefem Ruchu i Carlsberga w Polsce. Wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik powiedział w piątek PAP, że oczekuje od nowego prezesa PLL LOT poprawy wyników finansowych spółki oraz znalezienia inwestora, który byłby zainteresowany objęciem akcji w podwyższonym kapitale LOT.

Reklama

"Od nowego prezesa LOT resort skarbu oczekuje dobrego zarządzania spółką oraz poprawy jej wyników finansowych na działalności podstawowej" - zaznaczył Gawlik.

Wiceminister skarbu podkreślił, że Piróg dobrze zarządzał spółką Ruch, która wcześniej znajdowała się w trudnej sytuacji. "Spółka ta w sposób znaczący poprawiła swoje wyniki i w sposób bezpieczny został przeprowadzony proces jej prywatyzacji. To skłania mnie do sformułowania tezy, że Marcin Piróg w sposób podobny zachowa się w stosunku do LOT-u. Co oznacza, że spółka poprawi swoje wyniki oraz znajdzie inwestora, który byłby zainteresowany objęciem akcji w podwyższonym kapitale LOT" - dodał.