Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest w ramach programu Stowarzyszenia MANKO. Jest to forma wspierania tej organizacji, w której mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 60. rok życia. Karta stanowi upoważnienie do otrzymywania zniżek w miejscach współpracujących, takich jak na przykład instytucje kultury, sanatoria, uzdrowiska, przychodnie czy gabinety rehabilitacji.

W tym momencie Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest w 210 współpracujących gminach, ale możliwość współpracy jest wciąż otwarta.

Reklama

Jak wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora może zostać wydana we współpracujących gminach. Jej wyrobienie w Gminach Przyjaznych Seniorom jest bezpłatne.

Aby ją otrzymać, należy wypełnić formularz dostępny pod tym linkiem. Następnie opłaca się składkę członkowską w wysokości 35 zł w przypadku płatności za 1 rok lub 50 zł – za 2 lata.

Reklama

Jakie możliwości daje Ogólnopolska Karta Seniora?

Dzięki posiadaniu Ogólnopolskiej Karty Seniora można korzystać ze zniżek i benefitów w aż 3000 punktach na terenie całego kraju. Lista wszystkich punktów dostępna jest na stronie Głos Seniora i jest stale aktualizowana.

Na liście znajduje się między innymi niemal 2300 sklepów, ponad 500 restauracji, 63 sanatoria i uzdrowiska, 107 miejsc związanych z kulturą i sztuką czy też 650 punktów usług dla ludności.

Co jeśli gmina nie przystąpiła do programu?

Jeżeli senior chciałby wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora, ale jego gmina nie przystąpiła do programu Gmina Przyjazna Seniorom, istnieją dwa wyjścia:

  • przekonanie władz gminy do tego, aby rozważyła przystąpienie d programu;
  • wysłanie na adres redakcji Głosu Seniora wypełnionego formularza z potwierdzeniem uregulowania składki członkowskiej.