Powołanie Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko prezesa nastąpiło pod warunkiem wyrażenia zgody na powołanie przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody. Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego rada nadzorcza powierzyła Rościszewskiemu kierowanie pracami zarządu.

Reklama

Do tej pory Jan Emeryk Rościszewski nadzorował w PKO BP obszar rynku detalicznego.

Na stanowisku prezesa zastąpi Zbigniewa Jagiełłę, który był prezesem banku od października 2009 roku. Jagiełło złożył rezygnację w połowie maja, nie podając przyczyn. Akcjonariusze PKO BP udzielili mu w poniedziałek absolutorium z wykonania obowiązków w 2020 r.

Z PZU do PKO BP

Marcin Eckert, który został we wtorek powołany do zarządu PKO BP, zrezygnował w poniedziałek z funkcji członka zarządu PZU. Był członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym ds. korporacyjnych w PZU oraz PZU Życie od października 2017 roku.

Według nieoficjalnych informacji dziennikarzy Wirtualnej Polski w czasie wtorkowej rady nadzorczej jednego głosu zabrakło do odwołania wiceprezesa Jakuba Papierskiego. Na jego miejsce szykowano Bartosza Drabikowskiego, byłego wiceprezesa PKO BP.