Prezes PZU kreśli czarny scenariusz. Wylicza banki, które nie mają szansy przetrwać

| Aktualizacja:

PZU chce kupić 2-4 banki i "złożyć je razem" tak, by powstał piąty bank w Polsce pod względem wielkości aktywów, zapowiedział prezes PZU Andrzej Klesyk. W jego ocenie, banki od 6. do 20. pozycji pod względem sumy bilansowej nie mają szansy przetrwać ze względu na wymogi kapitałowe.

wróć do artykułu
  • ~czytamtytuły
    (2015-07-11 12:10)
    To banki ważniejsze od klientów. No pięknie, kolejny buc dla lemingów.
  • ~poPO
    (2015-07-11 13:14)
    Pora to bractwo upanstwowic, pieniadze to nie zabawka dla spekulantow. Bankserstwo jest swiatu potrzebne tak jak rak - ale, to swietosc i zrodlo dochodu dla pewnej niezwykle wplywowej mniejszosci
  • ~wasyl
    (2015-07-11 13:18)
    Ordery Bronka pewnie za to, że nie płacą podatków w Polsce i transferują zyski
  • ~makaron530
    (2015-07-11 13:35)
    To (moim zdaniem) jest poprawne, to repolonizacja banków,banków które zostały za bezcen sprzedane a nim sprzedane, dofinansowane(BGŻ).
    Jedno mnie jednak zastanawia, czy w Polsce będzie wprowadzone prawo jak w strefie euro, maksymalnie 3% dla kredytu powyżej inflacji ? I czy skończy się (też potrzebna ustawa) z ukrywanymi obciążeniami dla kredytobiorcy, np. ubezpieczenie kredytu.
  • ~rychu
    (2015-07-11 13:59)
    i znowu w Polsce akceptuje sie dzialania od ktorych, ta postepowa czesc swiata odchodzi !!!
    chodzi o obowiazek odzielania dzialan bankowych (w szczegolnosci chodzi o kredyty) od dzialn ubezpieczeniowych (i znowu w szczegolnosci chodzi o ubezpieczenia kredytow) !!!
    niech ktos, kto nie wierzy ze tak byc powinno (rozdzielenie) sprawdzi sobie na ile gorsze sa warunki ubezpieczeniowe na kredyt (razem w banku kredytujacym) od ubezpieczenia kredytu na zewnatrz, poza bankiem !!! jest jedna zmora ludzkosci - banki od ktorych na dzien dzisiejszy nie ma ratunku, nie ma ucieczki, ale oto na naszych oczach powstaje jeszcze wieksza zmora, bank-ubezpieczyciel, a do tego w naszej kochanej Polsce - panstwowy bank-ubezpieczyciel !!!?? trzeba teraz tylko tego, zeby banki-ubezpieczyciele laczyly sie z firmami farmaceutycznymi i wartosc czlowieka spadnie do poziomu "na dnie szamba" !!!
  • ~gugcia
    (2015-07-11 14:01)
    PZU niech zaczeka,jak bedzie krach grecki i kilka innych to banki beda w cenach bulek,bo w Europie i USA sektor finansowy to mydlana banka,prawdziwa kase na plus to maja jeszcze Chiny,szejkowie arabscy i Norwegia.Reszta udaje,ze ma,a naprawde g... ma,same dlugi albo papiery w sejfach,ktorych nikt nigdy nie wykupi,nawet Niemcy,niby stabilne,maja 2 bln dlugu.
  • ~szczerbiec
    (2015-07-11 15:51)
    Bul na odchodnym pokazuje swoją prawdziwą twarz.Na spotkaniu z mordercą Donbasu ,ogłasza odwiecznie polski Lwów,Piemontem ukropskich ruchów narodowych(pewnie tych zbrodniarzy od bandery),następnie składa wieniec pod pomnikiem bojców,którzy w 1918 r walczyli z Polakami o utworzenie w Galicji tzw.Rep.Zach.Ukrainy,mordując przy tym cywilną ludność polską a szczególnie,dzieci.Teraz taśmowo oznacza tych co uwłaszczyli się na majątku narodowym.Ponoć ten gość nie ma gdzie mieszkać?To do Kijowa,tam jego kumpel,znajdzie "biedakowi"jakieś lokum.
  • ~Nn
    (2015-07-11 16:31)
    Bronkowi tyle wpakowali viagry na czas wyborów, że chłopisko zasnął teraz na 2 m-ce
  • ~obserwator
    (2015-07-11 17:11)
    Prezes PZU sie nie myli po opodatkowaniu przez nowy rzad szlag je trafi
  • ~qwe33
    (2015-07-11 18:16)
    Polak jak zwykle głupi.
    Świat odchodzi od takich "fuzji" a polactwo wręcz przeciwnie.
  • ~qaduq
    (2015-07-11 18:36)
    Nowa powtórka z czasów rządów premiera Buzka i AWS, która Polskę kosztowała miliardy, Szykuje się nowy przekręt obecnej kamaryli, która tą drogą szuka pieniędzy na złagodzenie uporu bankierów w sprawie frankowiczów. Żaden rozsądny frankowicz nie poprze tego rządu, a kasa i tak wyjedzie za granicę. Te przemiłego i zdolnego prezesa czas puscic na własny rachunek. Przy takim pomyślunku z pewnością nie będzie czekał na oferty.
  • ~Anty-leming
    (2015-07-11 20:57)
    Jeżeli te banki nie mają szansy przetrwać to się ich nie kupuje, ale przejmuje za darmo. I chyba Aliora też nie powinni kupować, ale przejąć za darmo, albo zaczekać, aż Alior będzie do przejęcia za darmo. Na dzisiejszym rynku kupowanie banków przez firmę taką jak PZU to wyrzucony pieniądz. Po prostu bierze się to co leci na mordę za darmo.
  • ~ecres
    (2015-07-11 22:36)
    jak mafia...
  • ~oszukany
    (2015-07-12 00:14)
    Ciezkie zycie bankstera, lza sie w oku kreci
  • ~lolbo tak
    (2015-07-12 09:48)
    ja oczywiście wohl, Polska 50 banków a biedne Niemcy tylko 20, jak nazwać ten polski obłęd.???
  • ~leon
    (2015-07-12 10:54)
    A kim są właściciele PZU?
  • ~mmm
    (2015-07-12 14:01)
    szykują miejsce do prezesowaniw dla j.k. Bieleckiego.
  • ~up&down
    (2015-07-12 16:08)
    Trzeba było myśleć zanim zanim paru cwaniakom zachciało się kapitalizmu i przejęcia państwowych aktywów ! Teraz to sobie możecie ...
    Banda półgłówków, która dała wiarę pajacom co na kilka dni wyjeżdżała na wspaniały zachód i widziała reprezentacyjne city choć kilka metrów dalej były niewolnicze lepianki. Debile z wytrzeszczem na widok cocacoli.
    Dzień w dzień co komentarz to biadolenie albo dziecinne mrzonki o odzyskaniu kraju. Tojtoja nawet nie uda się wam odebrać jeśli kapitalistycznej bandzie nie będzie to na rękę !
  • ~NIESTETY, NIESTETY, NIESTETY.
    (2015-07-12 18:42)
    No niestety to jest najdroższy zakład w Polsce miałem z nim do czynienia ponad 20 - lat, a co do odszkodowań to z reguły próbuje je ominąć.
  • ~LisEKX
    (2015-07-12 21:24)
    Na czym POlega polskość tych najbogatszych polaków skoro podatki nie płaca Polsce ???
    Za co odbierali od PO medale, za jakie zasługi ??? I dla kogo ?