W większości banków do kart kredytowych dołączony jest pakiet rabatowy, który umożliwia tańsze zakupy w wybranych sklepach i punktach usługowych. Systemy rabatowe są dołączone do większości kart kredytowych na polskim rynku. Nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że płacąc kartą, możemy liczyć na zniżki. Wspólnie z Open Finance sprawdziliśmy, na jakie rabaty mogą liczyć klienci poszczególnych banków.

Reklama

Najbardziej rozbudowany system rabatowy ma Citi Handlowy, którego klienci mogą liczyć na upusty w sieci 280 partnerów (np. bilety LOT są o 3–7 proc. tańsze). W niektórych bankach rabat przysługuje przy zapłacie kartą za pizzę, ubezpieczenie czy prenumeratę prasy. Niestety najczęściej zniżki dotyczą jednak placówek przeznaczonych dla bardziej zasobnych klientów. Takim sklepom czy punktom usługowym dużo łatwiej udzielić rabatu niż firmie sprzedającej tanie produkty.

Najczęściej posiadaczom bardziej prestiżowych kart banki oferują większą sieć punktów rabatowych. Tak jest np. w mBanku, gdzie posiadacze kart podstawowych korzystają ze zniżek w 59 punktach, a karty platynowej w prawie 100. W PKO BP dla zwykłych klientów nie ma żadnego programu rabatowego i dopiero posiadacze karty prestiżowej mogą korzystać ze zniżek przy zakupach. Ostatnio program rabatowy wprowadził Pekao (dotyczy on także posiadaczy kart debetowych). Program obejmuje zniżki u prawie 50 partnerów, w tym w firmach turystycznych. Również Raiffeisen Bank ma w swojej ofercie zniżki w 13 biurach podróży. Czasami banki organizują dodatkowe promocje i wówczas rabaty dołączone do kart są większe niż zazwyczaj.

Więcej informacji: Płacąc kartą można zaoszczędzić kilkadziesiąt procent

p