Przedświąteczny okres obfituje we wszelkiego rodzaju specjalne i promocyjne oferty. Nie inaczej jest z propozycjami pożyczek i kredytów gotówkowych. Dla wszystkich tych, którzy nie zdołali odłożyć odpowiedniej gotówki banki intensywnie reklamują w ostatnim czasie kredyty w świątecznym opakowaniu. Zaliczyć tu można między innymi oferty PKO Banku Polskiego, Banku Pocztowego, Kredyt Banku, eurobank czy Citi Handlowy. Możliwości sfinansowania potrzeb związanych z tym wyjątkowym okresem jest wiele – prześledźmy które z nich są najkorzystniejsze.

Reklama

Którą pożyczkę wybrać?

Co rusz instytucje finansowe kusza nas abyśmy skorzystali właśnie z ich usług przy wyborze kredytu służącego sfinansowaniu około świątecznych potrzeb. Oczywiście najlepiej tak, aby nie nadwyrężyły nadmiernie domowego budżetu. Przeanalizowanych zostało kilka najaktywniej promowanych pożyczek i kredytów gotówkowych z krótką charakterystyką każdego z tych produktów:

- PKO Bank Polski z flagową „Max Pożyczką Mini Ratą”, gdzie dla kwot do 3000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy z ubezpieczeniem oprocentowanie wynosi 6,99%, zaś dla kwot powyżej 3000 zł do 5000 zł na analogicznych warunkach (roczna spłata z pakietem ubezpieczeniowym) prowizja wyniesie 0%;

- Bank Pocztowy dla kredytu gotówkowego „Raz Dwa” (do 23.12.2009 r.) przygotował promocję polegająca na obniżeniu stawki prowizji do 0% dla wniosków składanych przez Internet.

- Kredyt Bank tylko do 11 grudnia br. rezygnuje z pobierania prowizji przy produkcie Kredyt Gotówkowy (brak prowizji uwarunkowany jest posiadaniem lub otwarciem konta osobistego Ekstrakonto najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytu)
>>> kliknij i złóż wniosek już teraz

- eurobank promocja kredytu gotówkowego, dla umów zawartych do 23 grudnia 2009 roku obowiązuje promocja zwrotu odsetek do poziomu oprocentowania 6,9% (ze standardowych kilkunastu procent) dla regularnie spłacających raty – warunkiem jest wykupienie ubezpieczenia oraz niedokonanie wcześniejszej spłaty;

- Citi Handlowy komunikuje rabat do 1200 zł dla pożyczek gotówkowych udzielonych w ramach promocji. Warunkiem niezbędnym jest jednak otwarcie lub posiadanie konta, zaś rabat wynosi 1% kwoty wypłaconej pożyczki, co oznacza, że jeśli potrzebujemy 1000zł na konto wpłynie jedynie 10zł;

- Provident oferuje pożyczkę również dla osób, które mogły mieć problemy ze spłatą wcześniejszych zobowiązań. Osoby niezwiązane dotychczas z tą instytucją mogą pożyczyć do 1500 zł. Tańszą formą finansowania jest Pakiet Przelew (płatności rat regulowane przelewem), jednak dla wielu osób dogodniejszym sposobem (jednocześnie droższym) spłaty jest regulowanie rat przedstawicielowi podczas cotygodniowych wizyt domowych.
>>>kliknij i skorzystaj z szybkiej pożyczki na święta!

Porównywać, porównywać, porównywać!

Osobom, które powstrzymywały się z podjęciem decyzji co do tego czy skorzystać ze standardowej oferty pożyczek i kredytów gotówkowych czy jednak zaczekać aż pojawią się specjalne warunki przedświątecznych ofert promocyjnych odpowiedź jest pozytywna i rzeczywiście tegoroczny grudzień obfituje w atrakcyjne propozycje kredytowe. W większości ofert pożyczek i kredytów gotówkowych osoby, które wnioskują o taki produkt za pośrednictwem Internetu mogą liczyć na lepsze warunki niż te, które otrzymaliby składając wniosek w placówce danej instytucji. Najczęściej stosowaną preferencją dla wniosków internetowych jest obniżona albo zredukowana do zera prowizja za udzielenie takiego produktu, rzadziej stosowane jest niższe oprocentowanie (BZ WBK). Wniosek generalny jest jednak taki, że wymiernie opłaca się nie zaprzątać głowy doradcy w placówce, bo zaoszczędzone na obsłudze środki (niższa prowizja lub oprocentowanie dla wniosków kredytowych złożonych za pośrednictwem Internetu) i czas możemy przeznaczyć na przykład na trafniejszy wybór prezentów dla naszych najbliższych.

p