Żołnierze dostaną rekordowe podwyżki, kwotę potwierdziło BBN. Wojsko nie chce rozgłosu w tej sprawie

Od stycznia przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wyniesie 5530 zł brutto. Kwotę oficjalnie potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

wróć do artykułu
  • ~cv
    (2018-09-13 08:28)
    To taki kapelan w stopniu pułkownika albo generała niezłą kasiore trzepie
  • ~postronny
    (2018-09-13 08:44)
    do cv ale zanim zostanie tym kapelanem to musi skończyć seminarium duchowe - 6 lat piekła - a nastepnie przejśc kurs oficerski - to kolejny ciężki etap. a potem, fakt - Sex, drugs & rocknroll
  • ~lon
    (2018-09-13 08:54)
    Należy do tego dodać , że mundurowi nie odprowadzają składek na emeryture.
  • ~head
    (2018-09-13 09:03)
    Wojny nie ma żolnierze siedzą w koszarach - rekordowa podwyżka. Za narażanie życia straż pożarna - zero podwyżki , za wyslugiwanie się pisowi policja - zero podwyżki.
  • ~Kwiatek
    (2018-09-13 09:31)
    Wojsko nie chce rozglosu w tej sprawie? Ach , nie! A czego sie boja? Ze im inne grupy spoleczne beda zazdroscic? Moze i nie bez powodu, bo moze sa ludzie w Polsce za byle co i nie moga zwuazac koncie z koncem!
  • ~Nauczyciel
    (2018-09-13 09:38)
    Dla nauczycieli pieniędzy nie ma, na zbrojne ramię są.
  • ~Zawiedziony
    (2018-09-13 09:40)
    A nam Milicjantom nie dacie, przecież bronimy was przed obywatelami.
  • ~Parafia
    (2018-09-13 09:41)
    Taki kapelan to ma dobrze, tylu mlodych chlopakow dookola. Bo nie musi juz z ministrantami, bo teraz juz uwazaja, nie jak jeszcze pare lat temu, wtedy mogles , jako ksiadz, robic wszystko, bezkarnie, bo wlasna mafia zatuszowala.
  • ~Ojczulek
    (2018-09-13 09:55)
    Już Goebbels propagandziści Judzą. nie ma obawy Armia się nie zbuntuje.
  • ~okort
    (2018-09-13 09:55)
    Kiedy bibliotekarze zyjący na granicy minimum socjalnego...? Kiedy? 30 lat już czekam... Życie mi ucieklo, młodość przeminęła, a ja dalej zarabiam grosze...
  • ~Misio.,,,,,...,,,..,,.,
    (2018-09-13 12:55)
    No to może teraz zaczną ich wysyłać do Iraku i Afganistanu.
  • ~Zepp
    (2018-09-13 13:05)
    Porcja pierogów w kantynie: 1,50 zł
  • ~afrodyta
    (2018-09-13 13:48)
    chłopaki do wojska a zarobicie reszta gorszy sort ale niedługo wybory pokazemy pis gest Kozakiewicza
  • ~tor
    (2018-09-13 14:23)
    Rzygać mi sie chce gdy zaczynacie pisać i uzasadniac podwyżki dla wojska . Większość z tych ludzi nigdy bezpośrednio nie naraziła życia ,nie była na jakiejkolwiek wojnie a przywilejów poza wynagrodzeniem ma bez liku . Dlaczego nikt nie pisze np o tym . Gdy masowo likwidowali garnizony wojskowi za bezcen wykupywali mieszkania / służbowe / które nierzadko od razu sprzedawali na wolnym rynku zarabiający setki tys zł . Teraz dla nowej " gwardii " buduje się nowe bloki i daje służbowe mieszkania . Po drugie co to znaczy średnie wynagrodzenie gdy 1/3 stanu armii to oficerowie ,a 1 generał przypada na 880 zołnierzy a pułkownik na 60 . 60 zołnierzy to ledwie pół kompanii której dowódcą może być porucznik .
  • ~Her Blaściak
    (2018-09-13 15:08)
    No i szybka emeryturka...z posadką w służbie cywilnej dla UE by wasze trepe mózgownice przyniosły milionowe straty dla wspólnoty dla rozwojem PRL uuu
  • ~Halibut z fjordu
    (2018-09-13 15:21)
    Ludzie ktorzy "maja kregoslup" i "nadstawiaja swoj kark" dla Polski oraz Narodu Polskiego, NA PEWNO na takie a nawet wyzsze wynagrodzenie zasluguja --- dywersyjno/Bandycki/KALIFATowy Der Dzienniku.
  • ~Robert .
    (2018-09-13 16:24)
    Jeśli w wojsku i policji jest tak wspaniale to skąd tyle wakatów . Może wśród tych krytyków są chętni do służby . Zapraszamy , sielanka czeka .Pozdrawiam .
  • ~olo 21
    (2018-09-13 16:34)
    po co ci cywile skompromitowani totalnie Polko i Skrzypczak wypowiadają się na temat podwyżek won emeryci martwcie się o swoje emerytury , a rozdzielanie podwyżek to nie wasza sprawa....
  • ~wojak
    (2018-09-13 18:30)
    Ludzie....a kto Wam zabronił zostać żołnierzem? Zmusił Was do wyboru innego " gorszego " zawodu?
  • ~Jaro
    (2018-09-13 20:41)
    Wojsko musi dostać podwyżki bo nie ma chętnych do służby. Wszędzie są wakaty, w co trudniejszych etatach 50%. Jak ma armia wyglądać? A wam co narzekacie i trąbicie o kokosach dla wojska- zapraszam. Nikt nikomu nie broni się zaciągnąć zamiast siedzieć w bibliotece czy ****************** Kto pierwszy? Co tak cicho?

Może zainteresować Cię też: