Szef Solidarności ostrzega oprzed zmianami w kodeksie pracy. Mazurek: PiS wcale nad nimi nie pracuje

Projekt Kodeksu pracy, przygotowany przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy jest nie do zaakceptowania - oświadczył w czwartek szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Jeżeli rząd chciałby forsować ten projekt, to nasz kierunek jest jeden, ulica - zaznaczył. Na słowa szefa Solidarności już zareagował rzeczniczka PiS, która zapewniła, że zmiany nie wejdą w życie.

wróć do artykułu
  • ~qqq
    (2018-04-06 10:42)
    Półtora roku PiS płacił honoraria komisji kodyfikacyjnej i twierdzi, że nie ma z komisją nic wspólnego. Tak samo nie ma nic wspolnego z Kają Godek, opłacaną w radzie nadzorczej pisowskiego zakładu i Fundacją Kaleckiego, debatująca w pisowskim ZUS jak emerytom zabrać 10 procent emerytur żeby dać emerytury menelom.
  • ~wigraszek
    (2018-04-09 08:11)
    co ty wiesz o pracy-obiboku?
  • ~rychu
    (2018-04-06 14:13)
    Mazurek: PiS wcale nad nimi nie pracuje (zmiany w kodeksie pracy) ??!!!!!! no jasne !!!!! Jarek nie wiedzial o "nagrodach" !!?? "nagrody" opracowala Kempa, a Szydlo o nich "nie wiedziala" ??!!!!!
  • ~...ropuch..
    (2018-04-05 20:36)
    ....panie na d,p,ch,g jesteś śmieciem śolidarności....
  • ~Przynajmniej u mnie.
    (2018-04-09 17:56)
    Ten jegomość wywołuje niepowstrzymaną obstrukcję i odruchy zwrotne. Brzydzę się tym toto.
  • ~antypis
    (2018-04-07 17:42)
    obudziła się ta zaraza...
  • ~valto
    (2018-04-05 13:25)
    Po huk w kodeksie pracy grzebia nieroby politycy i inne nieuki oraz szumowiny polityczne wszelkiej masci !! Pogonic to talatajstwo do roboty na autostradach !!
  • ~qqq
    (2018-04-05 13:58)
    Komisja Rafalskiej pracowała tyle miesięcy, brała za to grubą kasę, nawymyślała jakichś głupot prawnych, a pan Duda się dopiero teraz obudził? Zobaczyli że ludzie na wieść o tym co komisja przygotowała się zagotowali z wścieklości i się podczepiają jak g... do statku, że niby zawsze byli przeciw.
  • ~PROLETARIAT NIECH ŻYJE
    (2018-04-06 20:03)
    TA KOMISJA TO W RAMACH SWOJEJ PRACY STWORZYŁA BANDYCKI KODEKS NIEWOLNIKA, CZY DOSTAŁA OSOBNĄ KASĘ NA TO WYSOKICH STANDARDÓW SPOŁECZNYCH CUDO ? CAŁA ICH PRACA TAK WYGLĄDA I ILE ZA TO DOSTAJĄ OD KORPOGANGÓW ?
  • ~Level one
    (2018-04-07 22:44)
    Nie można być zakładnikiem związku zawodowego, ktory zmienia się w „terrorystyczny” w stosunku do pracodawcy i wykracza poza zapisy o zw. zawodowych. Ma się zmniejszyć pobory posłów, a czy ktoś przyjrzał się majątkom związkowców.
  • ~robotnik
    (2018-04-05 20:25)
    Ciekawi mnie kto utrzymuje(płaci) tej komisji kodyfikacyjnej za opracowanie nowego kodeksu jeżeli to nie jest prawda?. A Duda cicho siedzi jak ludziom koło gwizdka robią a jak się wkurzą to i jego pogonią razem z tymi politykami .
  • ~pisowski demokrata
    (2018-04-05 13:11)
    E tam gdzieś w hotelu na wybrzeżu miska dla Kacperka i panienki dla pana i szafa gra ...
  • ~Polak Prawdziwy Patriota
    (2018-04-05 12:56)
    Hehe Duda przecież ty srebrniki wziąłeś od krasnala jeszcze przed wyborami... Więc milcz!!!
  • ~z.
    (2018-04-05 13:42)
    Zwiazki zawodowe to najwieksza zaraza wspolczesnego swiata pracy.
  • ~vx
    (2018-04-05 12:38)
    mała duda rządowi w dudę wchodziła a tu zonk...
  • ~utylizator styropianu
    (2018-04-05 15:22)
    Mam nadzieję, że w tym kodeksie będzie powiedziane, że związki zawodowe mogą istnieć jedynie za bramą zakładu pracy, a związkowców będzie można zwolnić w trybie natychmiastowym. W kraju, gdzie rządzą związki nigdy nie będzie demokracji.
  • ~RTX
    (2018-04-05 13:28)
    Ludzie pora wyjść na ulicę bo zrobią z nas niewolników mimo że powszechnie wiadomo iż jesteśmy najbardziej zharowanym narodem w Europie!
  • ~Polak Prawdziwy Patriota
    (2018-04-05 12:57)
    Hehe Duda przecież ty srebrniki wziąłeś od krasnala jeszcze przed wyborami... Więc milcz!!!m
  • ~Mini Strand
    (2018-04-05 13:13)
    to jeśli to NIE SĄ projekty to po co ten raban?
  • ~Rtyu
    (2018-04-05 14:48)
    Ja przerobiłam 40 lat i wychowałam troje dxieci mój mąż juź 49 lat pracuje i bedzie musiał do 65 lat życia jeszcze 1.5 roku przerobić i ma się dzielić emeryturą z nierobami kt9rzy stoją pod sklepami i co chwila chodzą po piwo .alba z takimi co robią na lewo i nie płacą podatków tylko od pracodawcy maja płacone pół etatu sredniej krajowej i emeytura i ich wynosi 500 zł. ludzie pracy mają im dokładac .to po co mówił rząd PiSu im dłużej pracujesz tym wyższa emertura .

Może zainteresować Cię też: