Danina solidarnościowa nie zrobi krzywdy bogatym. Ale ta "zabawa w janosików" może popsuć system podatkowy

| Aktualizacja:

Wszyscy, którzy rozliczają PIT i mają roczne dochody powyżej miliona złotych w 2020 r., zostaną zobowiązani do zapłaty podatku solidarnościowego.

wróć do artykułu
  • ~Szary Wilk
    (2018-05-16 09:37)
    "Danina solidarnościowa" buahahahahahahahahaha. Może nasz wspaniały rząd powie coś na temat nowych danin które płacimy na stacji benzynowej.
  • ~TCT
    (2018-05-16 11:14)
    Potrzeba wspomożenia osób niepełnosprawnych jest bezdyskusyjna. Sposób wprowadzenia kuriozalny. Zacznijmy od definicji: "Danina (trybut z łac. tributum) – świadczenie o charakterze przymusowym, funkcjonujące w starożytności oraz średniowieczu, uiszczane monarsze przez poddanych lub władcy silniejszemu przez władcę słabszego jako wyraz uznania jego zwierzchności. W przypadku chłopów zastąpiona przez pańszczyznę lub czynsz." Czyli nasz kochany rząd chce cofnąć nas co najmniej w głębokie średniowiecze. Panie Morawiecki - dziś danin się nie składa, ale płaci podatki! Pana rolą jest system podatkowy i wydatki tak zaplanować, aby na wszystko wystarczyło. I żadne janosikowanie tego nie zastąpi.
  • ~dobre zmiany 2.0 c.d.n.
    (2018-05-16 09:41)
    Rząd ochoczo wykorzystuje protest na swoje potrzeby propagandowe i nowy podatek nazywa solidarnościowym. Ciekawe, czy ściągane pieniądze trafią do specjalnego koszyka na potrzeby niepełnosprawnych, czy znowu do wspólnego wora - na nagrody i premie dla takiego dobrego rządu nr 2.0
  • ~ajax
    (2018-05-16 10:07)
    A mi się coś wydaje, że obecna propaganda sukcesu coraz bardziej zaczyna się rozjeżdżać z rzeczywistością i coraz bardzie zaczyna przypominać to co było za czasów PO-PSL, kiedy karmiono nas propagandą o "zielonej wyspie"?No, bo skoro rządzący co chwilę w mediach zapewniają, że z budżetem i finansami państwa jest tak wspaniale to po co wprowadzać nowe podatki, po co ta danina solidarnościowa i po co nowy podatek na paliwo skoro już jest drogie, powyżej 5 zł za litr PB95?!Polacy dalej emigrują za godną płacą za granicę, drożyzna na każdym kroku na poziomie najbogatszych krajów UE, a pensje 3-4 razy niższe.To propaganda sukcesy zaczyna coraz bardziej irytować ludzi, bo rzeczywistość wcale nie jest taka wspaniała jak przedstawiają rządzący.
  • ~Zepp
    (2018-05-16 09:28)
    "Wystarczy nie kraść a pieniądze się znajdą"
  • ~Eee
    (2018-05-16 09:25)
    Matki niepełnosprawnych nie chcą kasy od bogatych ale chcą od pracujących na kasie w supermarketach jak jest teraz
  • ~Starty Sir
    (2018-05-16 09:49)
    Żałosna kombinacja. Zamiast zrobić normalny trzeci próg, np. powyżej 300-500 tys. zł. Ale boją się oficjalnie podnieść podatki, choć ciągle to robią. Przecież kilka mld podatku bankowego idzie z kieszenie klientów, zyski banków nie spadły! Poza tym najbogatsi znajdą sposób by podatek ominąć. Zarejestrować dzialalność za granicą, albo spółkę z o.o. Jeśli ktos ma w ten prosty sposób zaoszczędzić np. 100 tys. zł, zrobi to.
  • ~A.H.
    (2018-05-17 07:50)
    A co mówiło PiS przed wyborami? "Pieniądze są na wszystko, wystarczy nie kraść". I co nie udało się?
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-16 10:17)
    Ps: a nie pomyśleli ,że UE za nowy podatek MOŻE Rząd ukarać? więc Danina Solidarnościowa ,miło brzmi dla ucha ,osiąga się to co chcę.Premier nie darmo teczkę do szkoły nosił ,i z górki miał. Bucha,cha,ha.
  • ~klp
    (2018-05-16 10:09)
    A co to wy der lewacy znaczy że jak bogaci czyli wy zapłacą więcej podatku,jak to popsuje system podatkowy?
  • ~Wielbiciel
    (2018-05-16 11:51)
    Ciekawe czy starczy dla Pani Minister od Sportu -przepraszam "sportówki" ale Minister Pracy na jej ulubione "wieśmaki konsumowane w pociągu ,a przynoszone przez kelnerów Polcijantów?
  • ~Carlos
    (2018-05-16 11:28)
    Wszystko prawda - tylko co to obchodzi pisowskich kulsonów? Oni nie mają w perspektywie interesów Polski, a jedynie chęć wykazania się przed prezesem. Zdemolują i zniszczą wszystko jeśli będzie trzeba. Policjant z którym Borusewicz gadał na cmentarzu przyznał, że gdyby trzeba było strzelać "to by strzelał"... Nie bądźmy naiwni!
  • ~Macisław Płatow Batko
    (2018-05-16 10:13)
    ~Zepp--zgadzam się z tobą.Więc PiS rozlicza ZŁODZIEJ z Koalicji PO-PSL.jak Ich rozliczy , majątki odbierze wystarczy nawet tobie n browarek. Chi,chi.~~ Zepp-czy Ty nie widzisz że Sejm to USTAWKA ,a te tzw.,,pijawki" mają więcej kasy niż Emeryt ,lub PRAWDZIWY Rencista ( 1310-1999 zl to średnia renta ,lub emerytura) ,próbowano w Telewizji ustawki i NIET.
  • ~guest
    (2018-05-16 10:59)
    a podatek dochodowy to niby nie jest ten sam mechanizm - "zabawa w janosików"? Ten system podatkowy jest już zepsuty od czasów Balcerowicza.
  • ~JOJO
    (2018-05-16 10:03)
    A gdzie mój wpis o...CANALII...
  • ~abcd
    (2018-05-17 10:08)
    POpierali PO, PO popierała sejmową zadymę niepełnosprawnych (tylko nie POpierali niepełnosprawnych przez 8 lat swoich rządów), to teraz sfinansują POmysł PO ze swoich POdatków.

Może zainteresować Cię też: