Ziobro: Śledztwo ws. wyłudzeń VAT rozszerzone. Chodzi m.in. o orzecznie Sądu Najwyższego

| Aktualizacja:

W październiku ub.r. zleciłem śledztwo, by ocenić odpowiedzialność organów państwa, na czele z premierem i ministrem finansów w sprawie braku reakcji na wyłudzenia podatku VAT - powiedział w czwartek prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

wróć do artykułu
  • ~Jst
    (2017-08-16 23:22)
    Wielkie brawa dla ministra!! To już totalna degrengolada kiedy sądy siedzą w kieszeniach mafiozów!!W POlsce wymiar sprawiedliwości zależy od portfela grubości!! Stokłosa, który obcinał członki dziennikarzom wykręcił się od odPOwiedzilności sianem, czy oPOwiednimi kwotami dla skrumPOwanych??????????????
  • ~Ja tylko pytam - tak przy okazji...
    (2017-08-16 01:00)
    A kto wpuszczał do Polski przez rzekomo strzeżoną przez rozmaite "służby" (WSI???) granicę tysiące TIR-ów z lewymi szlugami i gorzałą oraz tysiące cystern lewego paliwa? ------------- Podkreślam! - Ja tylko pytam! - To chyba nie jest zabronione?
  • ~kamas
    (2017-08-11 19:10)
    Wreszcie w wolnym panstwie prokurator bierze sie za zlodziei syndykatu mafijno polityczno sadowego Brawo Panie Zbyszku brawo czekalismy na te chwile tyle lat tyle lat....
  • ~bartłomiej
    (2017-08-11 15:53)
    przecież masa nie robów pod ministrami finansów jest policja skarbowa do kontroli firm urzędy celne i izby celne jest masa ludzi mają środki i możliwości kontroli ścisłej sprawie podatku VAT ale jak przymykają oczy na to co się dzieje to mam obwiniać ministerstwa jak ludzie olewają zagadnienia byle kasa miesięczna żeby była wypłata
  • ~Sami Swoi.
    (2017-08-11 07:38)
    Przez osiem lat rządzili Sami Swoi. Dlatego tak wielki deficyt budżetowy wy generowano.
  • ~erty
    (2017-08-10 20:26)
    Przecież to PIS dziś łupie Polaków VATem . W sklepach drożyzna min przez 23procVAT . dorwali się dziś do władzy warchoły i wala w obywatela daninami .
  • ~Podatnik
    (2017-08-10 20:17)
    Pisowski cenzor puszcza tylko profaszystowskie pochwały pod adresem znienawidzonej przez naród partii pis. Nie masz wstydu i godności?
  • ~JÓZIEK DYRMAN
    (2017-08-10 19:48)
    PANIE ZIOBRO - Z CAŁYM SZACUNKIEM , NIECH PAN ROBI SWOJE I ŚCIGA ZŁODZIEI , ALE TO DLATEGO , ŻE VAT W POLSCE JEST NAJWYŻSZY NA ŚWIECIE - 24 % I DLATEGO PRZESTĘPCY RYZYKUJĄ . GDYBY BYŁ (12 - 14) % JAK W WIĘKSZOŚCI NORMALNYCH PAŃSTW - NIE ŁUPIĄCYCH POLAKÓW - NIE BYŁOBY TYLU PRZEKRĘTÓW . OT - I CAŁA PRAWDA .
  • ~janek-007
    (2017-08-10 19:10)
    Tak trzymać panie ministrze Z.Ziobro i posadzić tych neoliberalnych oszustów od tzw. niewidzialnej reki.
  • ~jagna
    (2017-08-10 19:05)
    od tego jest sąd.. a nie komisje .. Ciemny lud lubi show
  • ~Jabis
    (2017-08-10 18:49)
    Po nitce do kłębka. Przez SN do ... zapuszkowania Dudy. Hehehe. Za niewdzięczność i ... za tatusia. Śmieszne ... coraz bardziej MNIEJNIŻZERO.
  • ~toja
    (2017-08-10 18:28)
    Zbyszek powinien zrobić zęby i nie ży-dzić na pingle.
  • ~Jst
    (2017-08-10 17:24)
    Przedstawiam kolejny wyczyn SN o którym prawie już wszyscy zapomnieli. Chodzi o uwolnienie od kary przewożników niemieckich za nagminne przekraczanie dopuszczalnych ładowności!!!Niemcy podwójnym tonażem obciążali TIRy i takimi przejeżdżali przez Polskę do Rosji !!!Gdy Polska zakupiła odpowiednie wagi i odpowiednio ukarała dewastatorów polskich dróg wtrącił się SN i uwolnił ich od kary uznając,ze są one zbyt wysokie!!!
  • ~..
    (2017-08-10 17:00)
    VAT VATEM ale litr paliwa z cysterny i to w biały dzień na oczach wszystkich .......w Afryce jest karalne....
  • ~szofer
    (2017-08-10 16:53)
    25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro nie opublikował jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?
  • ~szeregowy prawnik
    (2017-08-10 16:51)
    Ta niedoszła asesorzyna prokuratorska ma faktycznie ***************** zero jest taka zasada prawna lex specjali legi generali i tym samym do przestepstw skarbowych ma zasosowanie kodeks karno skarbowy.Ponimajesz moralne zeo i do tego absolutne.
  • ~prezes
    (2017-08-10 16:46)
    zapewne wiele nie da sie zrobic ale dobrze,ze Ziobro to mowi,bo przecietny czlowiek w ogole o tym nie wiedzial jak lagodne kary (albo zadne) byly za gigantyczne zlodziejstwo na Vacie.Ja,na przyklad,o tym nie wiedzialem-dzis dowiaduje sie po raz pierwszy.Dobrze jak sie ludzie dowiedza jak dzialal wymiar sprawiedliwosci w czasach PO.Pamietam takiego bidaka,ktorego wsadzili do kryminalu za kradziez batonika! W tym czasie byl w Krakowie proces jakiegos odlamu mafii paliwowej,straty panstwa ok.200 mln zl,wszystkich uniewinnili,bo adwokaci pokazali dokumenty,ze panowie co prawda skupowali paliwa i je hurtowo sprzedawali ale na koncu stala firma jakiegos bezdomnego,ktory oficjalnie odkupil cale paliwo i nie zaplacil podatkow.Panowie mowili ze smutna mina,ze jest im bardzo przykro,ze sa tacy okropni,nieuczciwi ludzie jak ten slynny bezdomny,ktorzy nie placa podatkow.Jednak oni,przy calym zrozumieniu dla panstwa,nie maja z tym nic wspolnego.Tak wygladalo to w czasach PO.Zreszta co sie duzo dziwic jak w tym samym sadzie w Krakowie dzialala mafia,ktora w porozumieniu z wladzami sadu ukradla panstwu ok.18 mln zl.Nic dodac,nic ujac.
  • ~POd TRYBUNAŁ
    (2017-08-10 16:21)
    Pani Ziobro brać się za tego cePOzera z BYDGOSZCZU od lekcjoważenia MAFIOZÓW z WATU
  • ~j10
    (2017-08-10 15:27)
    Zlecił i co? Tak jak z oponą w prezydenckim aucie?
  • ~Jack
    (2017-08-10 15:17)
    ad;erni naprawdę naucz się j.polskiego.

Może zainteresować Cię też: