Platforma stawia PiS w kłopotliwej sytuacji. Projekt podwyższenia i waloryzacji kwoty wolnej

| Aktualizacja:

Platforma Obywatelska ma złożyć do laski marszałkowskiej projekt ustawy o kwocie wolnej na poziomie 8 tys. zł, z mechanizmem jej waloryzacji, rekompensujący samorządom utracone dochody z tytułu PIT.

wróć do artykułu
  • ~emerryt
    (2016-01-15 10:08)
    Jarosławie Wspaniały- program wyborczy trzeba realizować nawet z pomocą "zgniłej" opozycji bo inaczej zostaniesz Jarosławem Wspaniałym Kłamcą
  • ~pisowski pisowiec
    (2016-01-15 10:13)
    Mieli OSIEM LAT. Won.
  • ~Kasia
    (2016-01-15 10:19)
    A czy Państwo spodziewali się spełnienia obietnic wyborczych ? O ludzka naiwności. Teraz jeszcze będą mówić, że orzeczenie TK ich nie obowiązuje i tyle marzeń o kwocie wolnej od podatku.
  • ~Tusku, gdzie jest nasze 200mld z OFE?
    (2016-01-15 10:22)
    Starzy komuniści jeździli do Moskwy skarżyć się na Polaków. Ich dzieci i wnuki jeżdżą do Brukseli. To jest ten gen zdrady, o którym mówił Kaczyński.
  • ~wyborca
    (2016-01-15 10:28)
    Wlasnie dlatego nie zaglosuje nigdy na PO. Pomijam juz 8 lat ich rzadow, ale bardzo nie podoba mi sie kablowanie na wlasny kraj, ktore nosza zniamiona zdrady oraz taktyka szkodnika, ktory robi wszystko by tylko szkodzic, zadnej checi budowy tylko burzenie.
  • ~osiem lat panowania
    (2016-01-15 10:37)
    o ile oszusci z PO podniesli kwote wolna od podatku?
  • ~precz z SZOGUNEM analfabetą i złodziejami PEŁO
    (2016-01-15 10:43)
    a kiedy złodzieje z peło +psl+petru oddadzą nam pieniądze, które zayebali nam z OFE ? kiedy ? a szogun analfabeta WSI razem z TK przyklepał to kiedy ?
  • ~POparzony
    (2016-01-15 10:47)
    Cha, cha, cha Dopiero Totalna POrażka Wyborcza zmusiła Lemingi do działania w Kraju oPOdatkowanej Biedy Krula Tuska. Czy nie mogli zrobić tego 8 lat temu PO wygranych wyborach? Ale nie starczyłoby na Ośmiorniczki u Sowy i Przyjaciół. Ludzie POdjęliście najlepszą dla siebie decyzję odsuwając od władzy Platformę O. Wreszcie ruszyli dup"ska od stołów z żarciem i wódą i POróbstwem.
  • ~Waldo
    (2016-01-15 10:52)
    wy hejterzy -pseudodoradcy Dudy to co teraz wypisujecie , będzie dla was w niedalekiej przyszłości wielki wstydem , a może nawet zdradą ojczyzny.
  • ~Rabin Ibn Josek
    (2016-01-15 10:53)
    Najpierw było NIE a teraz TAK. Gra polityczna chodzi o upieprzenie PISiorów. Wyraźnie widać że Polacy gówno obchodzą PO i Nowoczesną, chodzi jedynie o zemste za przegrane wybory
  • ~Won PO!
    (2016-01-15 10:59)
    Wszystko co chce zrobić PO, działa na szkodę Polski! Nie pracować nad ich projektami tylko robić swoje.
  • ~gosc_Bawaria
    (2016-01-15 10:59)
    Zyje w Niemczech ,kwota wolna o podatku wynosi /la tutaj : rok 2013 > 8.130 € /malzenstwo 16.260,- Euro rok 2014 > 8.354 €/ 16.708 € rok 2015 > 8.472 €/16.944 €
  • ~CYCEK
    (2016-01-15 11:05)
    pisowscy kretyni! nie piszcie czego nie zrobiło PO tylko co OBIECAŁO a NIE ZROBI PIS...
  • ~borubal
    (2016-01-15 11:07)
    A kto jęczał we wszystkich mediach jaki to PiS jest nieodpowiedzialny i populistyczny i rozwali finanse państwowe.Ten peowski projekt idzie dokładnie w kierunku zdewastowania budżetu. PO zadłużyła nasz kraj na ponad bilion zł więc i tutaj nie ma oporów.
  • ~nieskundlony
    (2016-01-15 11:14)
    Blać mówi o czystości-lepiej bylo milczeć obrzydliwe platfusy.
  • ~nj
    (2016-01-15 11:26)
    Platformie 8-iu lat rządów nie wystarczyło, aby to zrobić, a teraz ożyła?
  • ~bbb
    (2016-01-15 11:29)
    Ci co mieszają do tego Petru , nie mają pojęcia o niczym, bije z nich nienawiść do wszystkiego i do wszystkich.
  • ~ajax
    (2016-01-15 11:47)
    Przecież niecały rok temu PO głosowała przeciwko podniesieniu kwoty wolnej od podatku!!!
  • ~Mateusz
    (2016-01-15 11:52)
    Czytając komentarze wnioskuję, że wszystkim jest dobrze, jak jest. Z obecną kwotą wolną od podatku na poziomie niższym, niż minimum egzystencji. Winna za to jest oczywiście PO. I mimo, iż w programie wyborczym zwycięzkiej partii było podniesienie tej kwoty, mimo iż Prezydent obiecywał, mimo iż wszyscy tego chcą, to jednak nie chcą... Ech, szanowni Państwo piszący komentarze na zamówienie - czasami niech mają one chociaż minimalny poziom logiki. A kwotę wolną od podatku podnieść proszę jak najszybciej. Sam wiem lepiej, na co wydać moje pieniądze. Bo w podatkach to one idą nie tam, gdzie ja bym sobie życzył...
  • ~Obecnie srednia emerytura dla kobiet to 1360 zl netto
    (2016-01-15 11:57)
    Obecnie srednia emerytura dla kobiet wynosi 1360 zl netto /1698 zl brutto/. Okolo 2 miliony seniorek zyje ponizej progu ubostwa okreslonego przez Eurostat kwota 1360zl, czyli otrzymuje swiadczenia z przedzialu ok. 600 -1360zl.------------------------------------------------------ Pamietaj POLITYKU, ze Twoj obiad w restauracji za 136 zl to rownowartosc 10% sredniej emerytury dla polskich seniorek lub 20% wartosci emerytury minimalnej. Zycze smacznego!

Może zainteresować Cię też: