Rekordowo wysokie wpływy z PIT

Nawet 38,6 mld zł mogły wynieść ubiegłoroczne wpływy z PIT do budżetu państwa - wynika z analizy "Rzeczpospolitej". Tak wysoką daninę fiskus dostał od nas ostatnio w 2008 r.

wróć do artykułu
  • ~Cuda i cudeńka
    (2012-02-11 09:47)
    Albo kłamstwa albo manipulacje czyli w Polsce bez zmian.
  • ~Halina
    (2012-02-11 10:29)
    Urzędy Skarbowe kontrolowały PITY niepełnosprawnych i w majestacie prawa zabierali ulgi !Oto kraj Tuska !
  • ~ee ch
    (2012-02-11 11:21)
    może tak być
    właściciele firm dbają o duże kwoty w PIT by mieć dobre papiery do banku do wniosku o kredyt
    przecież kryzys się kiedyś skończy...
    a kredyt znowu sprawi, ze bogaci będą bogatsi...
    a Ci bez zdolności kredytowej będą tylko zazdrościć...
  • ~Polanski
    (2012-02-11 13:34)
    Czyli o 40 mid złotych mniej trafiło na rynek. Jest się z czego cieszyć. Kolejne 40 mid zł pochłonęła czarna dziura.
  • ~usa
    (2012-02-12 07:38)
    To czemu Rzad nie walczy z bezrobociem? Czemu Tusk nie powiedzial nic o tym w eksposee? Czemu podniosl sie stawke rentowa? Czemu rosnie biurokracja? Czemu utrudnia sie zycie przedsiebiorcy, przeciez to zatrudnieni placa podatki a nie ci co sa na zasilkach.
  • ~QQ
    (2012-02-12 11:08)
    Podnieśli najniższe wynagrodzenie to będą większe wpływy z podatku od wynagrodzenia...ależ to proste "ekonomiści" z gazety.
  • ~A.Huxley
    (2012-02-12 12:55)
    ee mozliwe
    bo kazdy prowadacy firme musi pokazac dochody i PIT w banku
    im iweksze tym lepiej

    jak sie skonczy kryzys to DOBRZE zarabiajacy wezma DOBRE kredyty na DOBRE projekty i znow ZAROBIA

    a reszta bedzie zazdroscic
  • ~stary telewidz
    (2012-02-12 13:41)
    A ile miliardów przez 4 lata mógłby zaoszczędzić rząd likwidując niepotrzebne nikomu stanowiska i agencje tylko na własnym terenie. Panie Rostowski, niech Pan nam to obliczy, skoro tak łatwo sięga Pan do naszych kieszeni, to proszę pogmerać także we własnych.
  • ~morales
    (2012-02-12 21:49)
    morał z tego taki, ze i tak trzeba dbac o swoj interes samemu. spece od dysponowania naszymi pieniedzmi robia to tak nieudolnie, ze zadluzenie idzie w gore jak szalone, a kasy na emerytury tych,ktorzy teraz sa w sile wieku i tak nie starczy. trzeba ladowac kase w inwestycje, oszczednosci,a to co sie oddalo panstwu traktowac jako kase poległą na froncie transformacji utrojowej, ktora dawno sie mogal zakonczyc, ale z ich pomoca to konca nie widac. ja siedzie w noble funds w tych funduszach, ktore wspieraja rozwoj malych i srednich przedsiebiorstw i chociaz tutaj mam poczucie, ze moje pieniadze pracuja
  • ~eródyta
    (2015-07-01 09:09)
    Moja stara juź od lat uprawia prostytucję, w której ja jestem głównym klientem (mam nadzieję).

Może zainteresować Cię też: