Państwowy bank pomógł umocnić złotego. Kulisy operacji przeprowadzonej pod koniec 2017 roku

Pomoc państwowego banku we wzroście wartości złotego pod koniec roku zapewniła środki na wydatki budżetowe i niższy dług publiczny. Rząd mógł także wyciągnąć z tego korzyści PR-owskie.

wróć do artykułu
  • ~odkrywca
    (2018-01-02 22:32)
    Raz się sprzedaje raz kupuje, najważniejsze że geszeft jest... A cały czas wmawiali, że PiS nie ma genów do rządzenia ani do ekonomii, a tu proszę...:-)
  • ~Fedor
    (2018-01-02 22:37)
    Czy "w 2013 r., kiedy wymieniono rekordowe 13,1 mld euro" Derr Dziennik informował Polaków o tym, że "Rząd interweniował na złotym"? Myślę, że wątpię. Przecież wówczas były ważniejsze sprawy, np. agresywne wypowiedzi Kaczora albo jego agresywne milczenie ;)
  • ~możnaewakuacje
    (2018-01-02 22:18)
    euro strefę niedługo szlag trafi to trzeba sprzrdać euro puki można w miarę zarobić na tym
  • ~bardzo_glupi_krok_mf
    (2018-01-02 22:03)
    Czyli zloty sie umacnia nie ze wzgledu na dane ekonomiczne a przez interwencje ministerstwa finansow. To bardzo glupie, bo na trudne czasy nie starczy.
  • ~Kok
    (2018-01-02 22:20)
    Zaczęło się. Inflacja za rogiem. Wszystko wyjaśni się za dwa Lata.
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2018-01-02 21:29)
    MAM OTARCIA I ZADRAPANIA NA PUPIE PO SYLWESTRZE W NIEMCZECH !!!
  • ~PIS wlecze Polskę na Wschód
    (2018-01-02 22:32)
    500 plus ?! minus!! czyli podwyżki opłat za prąd, gaz wodę, ciepło, benzynę, ciepło ... pis do litanii marsz, tylko nie wciskać, że lokomotywy potaniały, bo to nawet za tow. Wiesława Gomułki nie zadziałało /50 lat minęło i z czego się tu cieszyć ?/
  • ~cx
    (2018-01-03 03:08)
    Szwabski der Dzienniku ,interwencja to by była gdyby ktoś miał na cel we wzmocnienie lub osłabienie waluty.Natomiast tu była normalna wymiana bo taka była potrzeba.Napisz lepiej coś o bilionach wydrukowanych euro.Kto to przejmuje?
  • ~ciemno, ciemno, bierą aż miło
    (2018-01-02 22:51)
    A co tam ze SKOK-ami ? Zarabiają miliardy dla budżetu Państwa, czy to Państwo musi ochoczo zarabiać miliardy, żeby wpompować je ochoczo do partyjnych SKOK-ów ?
  • ~Stary Wiarus
    (2018-01-02 21:31)
    Czary nad złotówką . Jak ktoś ma cynk i kasę to od samego kurzu jak się taką kasę tylko liczy to można niejedno osiedle wybudować. Nic dziwnego ,że Kulczyk sie też umocnił ale też zdrożał.
  • ~Jak
    (2018-01-03 08:25)
    Ilu towarzyszy przy korycie oraz ich znajomków na tym zrobiło?. I ile?. Dziennikarze śledczy do roboty.
  • ~Johny
    (2018-01-03 09:26)
    skąńczą się dotacje i pis.mafia zatonie i będziemy mieli drugą Grecję.!!!!
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-03 05:50)
    Jest post ... więc nie sypiam z żoną - powiedział królewicz do królowej matki w WIELKIM dziele filmowym KUR na VIZJI tv publicznej ... jak dom. Dzieci ... w szkolnych jasełkach grają lepiej - czy obsada, to też zaciąg z WSKSiM z Torunia? Brrry! Strajk lekarzy za Szydło był ekonomiczny .... za Morawieckiego stał się polityczny. Hehehe.
  • ~Zdegustowany
    (2018-01-02 23:13)
    Jestem przerażony. Na początku roku tak kretyńskie niemerytoryczne wpisy już dawno nie czytałem w internecie.
  • ~Kali
    (2018-01-03 08:11)
    Na pewno Deutsche Bank robi to samo. Kali zabić dobrze, Kalego zabić niedobrze.
  • ~WERT
    (2018-01-03 08:15)
    NA DLUZSZA METE takie zabawy sie zle koncza- TO TAKA TOTALNA SCIEMA NIE DO UTRZYMANIA NA DLUZEJ
  • ~WERT
    (2018-01-03 08:16)
    PROPONUJE TAK SCIEMNIC WSZELKIE STATYSTYKI W POLSCE !! MOZE NIKT NIE ZAUWAZY.
  • ~Lis
    (2018-01-03 08:58)
    A PO przez 8 lat z tuzami: Tuskiem, Balcerowiczem,Rostowskim, Belka itp nie chcieli umacniać złotego ...
  • ~Vp
    (2018-01-03 09:01)
    Trzeba jasno powiedzieć że w dużej części jesteśmy na garnuszku Unii.Opisany powyżej przykład opędzlowania euro dobrze to pokazuje. Opowieści o Pis czy też PO albo jakieś innej partii że one nas żywią i bronią są nieprawdziwe.
  • ~złodziej
    (2018-01-03 10:23)
    Zdać sobie trzeba pytanie kto na tym zarobił lub zarobi ?...Odpowiedż prosta.Ten kto ma jakąś "kasiorę" i wie o takiej "sztuczce"..Natomiast dla budżetu państwa - to ma małe lub nie ma znaczenia..Różnice ita czy siak zapłacą podatnicy..

Może zainteresować Cię też: