Klauzule niedozwolone - co to oznacza, jeśli znajdą się w umowie?

Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej klauzulom abuzywnym. Są to postanowienia umowy nieuzgodnione pierwotnie z konsumentem, który w przeciwieństwie do przedsiębiorcy, traktowany jest jako słabsza strona umowy. Jakie mają znaczenie dla klientów?

wróć do artykułu
 • ~niemamroruwpkobp
  (2015-07-17 17:48)
  Bankowych oprawców przed sąd!
 • ~Jagoda
  (2015-07-18 09:56)
  Zwracam uwagę, że proponowane zmiany sa niezgodne z polskim prawem i prawem unijnym! Otóż prawo to stanowi, że nie można " zastępować" klauzuli niedozwolonej innymi zapisami, nie można jej "poprawiać". Usunięcie i brak możliwości "naprawienia" takiego zapisu to kara dla przedsiębiorcy za wykorzystanie swojej pozycji w stosunku do konsumenta ! Jeśli dopuści się możliwość zastąpienia takiej klauzuli niedozwolonej, zanika element kary. Przedsiębiorca będzie stosował ja nadal, a jeśli konsument to podważy, zastąpi ja innym zapisem ! Ma się to nijak i jest wprost niezgodne z ustawodawstwem polskim i dyrektywami unijnymi !
 • ~Malwina
  (2015-07-22 15:34)
  Przede wszystkim oznacza to, że sprzedawca/osoba, z która zawieramy umowę czy akceptujemy regulamin jego działalności jest... krótko mówiąc? Oszustem. Lepiej nie współpracować z kimś takim, bo możemy mieć same kłopoty. Niestety, klauzule niedozwolone są bardzo popularnym ostatnio zjawiskiem i pojawiają się niezwykle często. Według ostatniego raportu, w samym czerwu było ich aż 25... http://klauzuleniedozwolone.pl/blog/raport-klauzulowy-25-nowych-klauzul-niedozwolonych-w-czerwcu-2015-r/ Jaki z tego wniosek? Trzeba uważnie czytać każdą umowę czy regulamin zanim ją podpiszemy czy zaakceptujemy... Porażka.

Może zainteresować Cię też: