Odwilż na rynku kredytów hipotecznych nie dziwi już nikogo. Jednak skala aktywności banków w promowaniu ofert kredytowych jest ogromna! Sprawdźmy, które oferty specjalne wyróżniają się na tle dostępnych aktualnie promocji oraz jakie są warunki skorzystania z poszczególnych propozycji.

Reklama

>>> Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym - teraz bez prowizji!

Promocje, oferty specjalne, wyprzedaż kredytów… Zbliżający się okres jesienno-zimowy sprzyja komunikacji zamieszkania u siebie (na święta we własnym mieszkaniu itp.). Pomóc w realizacji marzeń o swoim własnym "kawałku podłogi", możliwa jest dzięki specjalnej ofercie kredytów hipotecznych dostępnych w następujących bankach:

• Lukas Bank, w ramach obowiązującej tylko do 15 października br. promocji oferuje kredyt bez prowizji udzielony w niedostępnej dotychczas w tym banku walucie, czyli EUR! Warunkiem skorzystania z oferty jest osiąganie miesięcznych dochodów na poziomie minimum 5 000 zł (dla singla) lub 7 000 zł (w przypadku rodziny). Wymagany jest wkład własny na poziomie 20 proc.

• Deutsche Bank PBC, gdzie do końca br. oferowane są kredyty hipoteczne bez prowizji! Warunkiem skorzystania z oferty jest zaciągnięcie kredytu ze zmienną stopą procentową w kwocie minimum 100 000 zł lub równowartości tej kwoty w EUR. Dodatkowo zakładając wybrane konta osobiste w Deutsche Banku istnieje możliwość obniżenia marży o 1pp;

• Bank Pocztowy, w ramach obowiązującej do 30 listopada br. promocji oferuje kredyt hipoteczny bez prowizji oraz obniża marże! Warunkiem skorzystania z promocji jest wykupienie pakietu ubezpieczeń. Najniższa marża od 1,7% dostępna jest dla kredytów z wkładem własnym wyższym niż 50 proc;• Allianz Bank, gdzie do 30 listopada 2010 r. kredyt hipoteczny oferowany jest w ramach promocji "Złota hipoteka" – przystępując do ubezpieczenia klient nie zapłaci opłaty przygotowawczej, zaś dla klientów aktywnie korzystających z konta osobistego marża w PLN wynosi 1,5 proc. (dla kredytów z wkładem własnym minimum 20 proc.) oraz 1,7 proc. (dla kredytów bez wkładu własnego lub z wkładem mniejszym niż 20 proc.);

• BNP Paribas Fortis, w ramach promocji pod nazwą "Wydłużamy weekendy", do 30 listopada br. obniża marże kredytów hipotecznych o 0,5 pp. oraz umożliwia zaciągniecie kredytu mieszkaniowego bez konieczności odprowadzania prowizji! Dodatkowo bank może obniżyć marże o kolejne 0,2pp. (dla pięcioletniej umowy polisy) lub 0,15pp. (trzyletnia polisa) dla osób przystępujących do ubezpieczenia.

• Bank Ochrony Środowiska, gdzie dla kredytów i pożyczek hipotecznych w PLN w kwocie powyżej 150 000 zł bank obniża marżę o 0,3pp., jednocześnie nie pobierając opłaty przygotowawczej! Natomiast dla pożyczek i kredytów hipotecznych o wartości powyżej 300 000 zł udzielanych w EUR marża obniżana jest o 0,25pp., przy równoczesnym zaniechaniu pobierania 1,5 proc. prowizji! Aby skorzystać z oferty należy założyć lub posiadać w BOŚ konto osobiste i zadeklarować zasilanie konta comiesięczną kwotą minimum 2 000 zł oraz ubezpieczyć nieruchomość od tzw. „żywiołów”, czyli od pożaru itp.

Po kredyt gotowi marsz! Jeżeli ktoś rozważa zaciągnięcie kredytu służącego nabyciu nieruchomości czas ku temu jest naprawdę sprzyjający. Można (dosłownie!) przebierać w różnego rodzaju propozycjach – niemal standardem jest dziś brak prowizji – można też sporo wynegocjować jeśli chodzi o wysokość marży. Taka sytuacja nie będzie trwała wiecznie – więc warto rozważyć skredytowanie wymarzonej nieruchomości jeszcze w tym roku.