Rewolucja w urzędach. Koniec z trzynastkami i innymi przywilejami

| Aktualizacja:

DGP dotarł do raportu szefa służby cywilnej, który dziś zostanie zaprezentowany dyrektorom generalnym urzędów. Ocenia on pięć lat funkcjonowania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudniania i wynagradzania.

wróć do artykułu
  • ~były
    (2015-11-05 06:59)
    Urząd Służby Cywilnej powinien zostać zlikwidowany, jest to kompletnie niepotrzebne ministerstwo, które na dodatek działa na niekorzyść służby cywilnej. Od lat wynagradzanie w urzędach odbywa się wg klucza partyjnego i nie ma nic wspólnego z wydajnością, wykształceniem i poziomem wiedzy. Te wszystkie proponowane zmiany skutecznie zrujnują do końca służbę cywilną.
  • ~toje
    (2015-11-05 07:09)
    A Torres kasuje 20 tyś zł wypłaty więc ma gdzieś pracowników SC, grunt żeby się ostać po wyborach.
  • ~x ten co zawsze
    (2015-11-05 07:14)
    A kto rozliczy dyrektorów generalnych urzędów czy faktycznie wynagradzają urzędników sprawiedliwie wg kompetencji i jakości pracy? Nikt. Dyrektorzy generalni urzędów to obecnie książęta, a urzędy to ich prywatne księstwa. Proponowane zmiany, które przewidują niejasne kryteria wynagradzania zwiększają władzę dyrektorów generalnych na maksa.
  • ~dosc tych miernot ktore zeruja na panstwie
    (2015-11-05 07:36)
    to chyba normalne ze urzednicy nie pownni otrzymywac zadnych trzynastek i 20tek itd,itp ONI NIE WYPRODUKOWUJA ZADNEGO TOWARU MNIE POMNAZAJA DOCHODU TWORZA TYLKO PAPIERY I SWUZNACZNIE INTERPRETUJA PRZEPISY KTORE SA JEDNOZNACZNE Z TYM NALEZY SKONCZYC URZEDNIK POWINIEN ZACHOWYWAC SIE JAK CZLOWIEK DLA KTOREGO PETENT JEST NAJWAZANIEJSZY BO ON DAJE MU PRACE URZEDNIK POWINIEN Z SZACUNKIEM PRZYJMOWAC PETENTOW A NIE KAWKI ZAKUPY I POGADUSZKI TELEFONICZNE NA KOSZT PODATNIKA A POTEM SPI,,,AJ BO SMIERDZISZOCZYWISTA OCZYWISTOSC ILOSC MUSI BYC POWAZNIE ZMNIEJSZONA LICZA SIE KWALIFIKACJE A NIE KOCHANKA CZY KOCHANEK ALBO POCIOTEK
  • ~kibicka
    (2015-11-05 07:41)
    a może ktoś wreszcie ruszy ukryty legalnie , a traktowany, jako dodatek do pensji FUNDUSZ SOCJALNY. Wszyscy pracujący równo z niego korzystają, a nie wbrew założeniom ci najbiedniejsi. Emeryci w o0góle wbrew ustawie nie mogą korzystać z tych pieniędzy.
  • ~PO to zło
    (2015-11-05 07:44)
    Cena strachu przed PiS. Zobacz, kto obawia się o własne dochody. Najbardziej zagorzali obrońcy demokracji przed Jarosławem Kaczyńskim wiedzą, ile stracą na zmianie władzy. Obawę o własne dochody próbują więc przedstawić jako obawę o wolności obywatelskie. Z tygodników najwięcej rządowych pieniędzy – ponad 603 tys. zł (bez reklam spółek Skarbu Państwa) – dostała „Polityka”. Jej dziennikarze prześcigają się w zarzucaniu Kaczyńskiemu autorytarnych inklinacji. Nawet starający się zachować największy dystans do rzeczywistości Jacek Żakowski pisze w tekście dla „Gazety Wyborczej”, że prezes PiS jest zły i niebezpieczny dla Polski i dla demokracji
  • ~A
    (2015-11-05 07:51)
    Oj to chyba i tak nie uratuje pani bartyzel za poznoz ta lojalką
  • ~17latek
    (2015-11-05 08:11)
    To osiemnastki też zniosą?
  • ~pepe
    (2015-11-05 08:35)
    Nieprawdopdobne, pracuje w służbie cywilnej obok policjanta, który wykonuje to samo alewając wszystko w koło i dostaje praktycznie 3 krotność mojej pensji, po obcięciu moich dodatków będzie 4 krotność a to bardzo głęboka dysproporcja.
  • ~tylko pytam
    (2015-11-05 08:41)
    czy przywileje mundurowe też zostaną obcięte, czy strach przed protestami utrzyma patologie w obecnej postaci ?
  • ~polak
    (2015-11-05 08:48)
    hiszpanka zdradziła nas (SC) oświcie !!!
    dlaczego w naszym kraju rządzą obcokrajowcy ???
  • ~m-53
    (2015-11-05 08:56)
    A co z urzędnikami w samorządach?
  • ~Kacap Leśny
    (2015-11-05 09:11)
    W takim razie mówię Babiszopnowi na tym stanowisku: odebrać również 13 i 14 górnikom, hutnikom, kolejarzom, przywileje nauczycielom, zreformować KRUS. Jak odbierać to wszystkim po równo!!! Byle starczyło dla świńskich ryjów przy politycznym korycie i czarnych w kościołach...
  • ~DO ROBOTY
    (2015-11-05 09:16)
    wlasnie widac jak urzednicy pracuja ale na portalach oceniajac swoja prace A KTO ZA TO PLACI ANO DURNY POLSKI PODATNIK czas tylko pensja podSTAwowa i dodatek ale za prace A NIE LAZENIE PO ZAKUPY I POGADUSZKI, BYCIE NA PORTALCH, GRY W PASJANSE, PRACUJACY SA WPRACY NIE MAJA CZASU NA PISANIE A URZEDASY PROSZE BRYLUJA TUTAJ WIEC ZLE DO MARKETOW TAM WAS WEZMA W OBROTY
  • ~ela
    (2015-11-05 09:26)
    Raptem uzdrowicielka się objawiła. Gdzie ta pani była dotąd i ile ona zarabia ???
  • ~ciekawski
    (2015-11-05 09:27)
    1. Ale dodatek dla urzędników mianowanych zostaje w tym dla p.Claudii Torres-Bartyzel - Przypadek ? Nie sadzę.
    2.Gigantyczne i niczym nieuzasadnione zróżnicowanie płac (góra bierze od 5 do 10 razy więcej niż doły ) zostaje ? Przecież kompetencje, obciążenie ilością pracy i odpowiedzialność personalna jest odwrotnie proporcjonalne - Przypadek ? Nie sadzę.
  • ~amber gold
    (2015-11-05 09:43)
    W GORNICTWIW 13 HIHIHIHIHIHIHIH
    JUZ DAWNO NIEMA
    tylko podRZEGACZE SZCZEKAJA ZE YES OTTAKE
  • ~Jola
    (2015-11-05 09:57)
    No, wreszcie ktoś dobrze pomyślał,urzędnicy są nieproduktywni ,a wręcz przez czystą złośliwość utrudniają życie obywatelom aby pokazać swoją władzę.Czas żeby skończyć z nagradzaniem tych darmozjadów za nicnierobienie.
  • ~Będzie pieniędzy na wszystko.
    (2015-11-05 10:04)
    Ciąć jak chirurg,nie patyczkować się,już przez tyle lat się na bogacili nie słusznie,odebrać wszelkie dodatki i wysokie emerytury,nie słusznie naliczane,po znajomości.
  • ~SRU
    (2015-11-05 10:29)
    Jednym z grzechów PRL to przerost administracji - 150 tys.Jedną z cnót PO to administracja powyżej 400 tys.Wiem,że w każdej toczą się walki o przetrwanie,bo nawet pensyjka marna,ale pewna,ma dużą wartość.