Związkowcy chcą wyższej płacy minimalnej. Ekspert: To byłaby katastrofa

Przedstawiciele związków zawodowych chcą, by płaca minimalna w Polsce była wyższa niż obecne 1600 złotych. Nie zadowala ich również planowana na przyszły rok podwyżka w wysokości 80 złotych. 

wróć do artykułu
  • ~załamany
    (2013-12-16 16:47)
    Ja też proponuję operować kwotami netto, bo z mojej emerytury pewno będą nici, do lekarza się nie dostanę, a na rentę dzisiaj wysyłają tylko wypadki najcięższe (ew. na rok bo może mu ręka lub noga odrośnie) więc też nie liczę. Tak naprawdę jestem grabiony przez państwo z pieniędzy za które nic nie dostanę. Więc tylko netto a tego raptem 55 zł. I nie jest regułą że zmienią na wykwalifikowanych, bo w naszym regionie wykwalifikowani tyle zarabiają. Chyba że powiążecie najniższą z wykształceniem. Wówczas miałoby sens.
  • ~Kondziu
    (2013-10-28 18:58)
    radapracownikow.pl - tam jest po ludzku o prawie pracy.
  • ~Paweł
    (2013-10-24 13:38)
    Polecam stronę radapracownikow.pl z artykułami i wzorami z prawa pracy, artykuły są pisane przez prawniów specjalizujących sie w prawie pracy. Na stronie dostepne sa także wzory pisma prawnych z opisme jak należy złożyć pismo, z podstawą prawną.
  • ~Adis
    (2013-10-23 20:42)
    Znacie może jakąś stronę internetową na której jest jakoś normalnie to prawo pracy wytłumaczone? Szukam pewnych zagadnień bo mam różne problemy w pracy i nie wiem za bardzo jak się zabrać za to, a chciałabym mieć wszystko w jednym miejscu.
  • ~Agata
    (2013-10-18 14:03)
    Polecam stronę radapracownikow.pl - przydatne artykuły z prawa pracy i wzory pism prawnych. Artykuły są za darmo, za wzory trzeba placić ale to i tak nic w porównaniu z usługa prawnika.
  • ~ekspert
    (2013-10-02 20:27)
    Jeśli jest jakaś osoba która uważa ,że większa podwyżka płacy minimalnej byłaby klęską i ta osoba uważa się za eksperta .Taka osoba jest d..ą a nie ekspertem.
  • ~rico
    (2013-09-29 10:14)
    Dlaczego cholera operujemy ciągle kwotami brutto.przecież ja tych pieniędzy na oczy nie widzę i ich nie mam ;operujcie sumami ,które otrzymuje do ręki obywatel,a nie sumy,które wymyśla fiskus celem dojenia z obywateli
  • ~rico
    (2013-09-29 09:59)
    Potrzebują kasy to proszę zgodnie z konstytucją o równości obywateli wydłużyć wiek emerytalny wojsku,pollicji i.t.d.do 67lat.a nie cholera w wieku 40 lat zatrudniać się na pełne etaty,brać podwójne wynagrodzenie i blokować etaty,a murarz np.w wieku 67 lat ma gibać się na rusztowaniach i wysokości za 8zł za godzinę dlaczego żaden polityk nie poruszy tych spraw.Ja mam prawie dwa razy dłużej na nich za jedną pensyjkę.Jeżeli mają problemy to niech zmienią pracę[słyszy to prawie każdy kto upomni się o godziwe warunki pracy]
  • ~olmaria7
    (2013-09-27 16:55)
    reformę trzeba zacząć od góry. Piorunem zlikwidować połoę posłów, senatorów / może wogóle?/ Ukrócić niebotyczne zarobki i nakłady na sport i zapraaszanie wątpliwych "artystek" - skończyć z niebotycznymi "odprawami"
    dla zwalnianych / wyrzucanych za nieuctwo i poniesione przez państwo straty/ no i wogóle nie szaleć z pendolino i innymi głupotami. Jeszcze by sie dużo znalazło !
  • ~gosia
    (2013-09-27 08:48)
    a ja zarabiam te pieniadze po przepracowaniu 3 dni liczac po dzisiejszym kursie funta
  • ~emerytka lat 68
    (2013-09-26 19:29)
    a ile ma do kieszeni pan podobno ekspert,ale chyba do liczenia cudzego nie swego
  • ~Bogna
    (2013-09-25 23:11)
    Wszystkie informacje na bieżąco polecam sobie sprawdzać na stronie rady pracowników. Ja od jakiegoś czasu na bieżąco jestem z prawem pracy. U mnie też są związki zawodowe w firmie i całe szczęście, przydają się!
  • ~glews
    (2013-09-24 10:34)
    Ale oczywiście katastrofa, bo ludek by zaczął chodzi do tych samych sklepów co pracodawca, do tych samych lokali i to częściej niż raz na rok!!! Jakby to było gdyby cham z taśmy produkcyjnej siedział na przeciwko swojego menedżera wszak robol ma wiedzieć, gdzie jego miejsce - na śmietniku historii!!!
  • ~Antoni Kosiba
    (2013-09-23 11:07)
    1600 zł to chyba 1100 - 1200 na rękę?

    Tylko polskie świnie mogą pracować za takie ******** pieniądze, hi hi hi :)
  • ~Driver
    (2013-09-23 09:37)
    1600 zl ,to ja zarabiam przez niecale 3 dni ,
    no coz ,kazdemu swoje.
  • ~rem
    (2013-09-23 06:37)
    moze taki ekspert zarobilby 1600 brutto?caly ten rzad,doradcy mysli tylko o sobie,nie o tych co ich wybrali.
  • ~ted77
    (2013-09-22 18:03)
    Doradców wszelkiej maści i geniuszy wszystkowiedzących na poziomie głupców w Polsce co nie miara a najczęściej utytułowanych - pewnie dlatego Polska we wszystkich standardach i porównaniach poziomu życia jest w Europie najgorzej oceniana i zajmuje najczęściej ostanie miejsca. Nasi "oświeceni głupcy' nie wiedzą że niskie wynagrodzenie za płacę to słaba konsumpcja wewnętrzna i slaby rozwój gospodarczy! Jaki pan taki kram!
  • ~123
    (2013-09-22 10:32)
    Dzięki likwidacji szkolnictwa zawodowego mamy masy bez żadnych kwalifikacji.
    Absolwenci dawnych zawodówek chyba nie narzekają na zarobki?
  • ~POruta
    (2013-09-22 07:48)
    no tak niewolnikom nie opłaca się płacić ale POmatolstwo tak wybrało to co bo za PISu to pensje by już kilka razy wzrosły i to nie o 80 zł a najlepsze są wypłaty emerytur przez OFE 20, 80 zł na miesiąc tak zainwestowały bencwały w stylu Andrzej Sadowski
  • ~nagaPrawda
    (2013-09-22 05:24)
    Ludzie, urodziliscie sie wczoraj i nie wiecie jak dziala ten zwiazkowy biznes?

    Tu nie chodzi o zadne realne pomysly zwiazkow na poprawe sytuacje w Polsce, tylko o wyjscie co jakis czas na ulice, pokrzyczenie, zeby pokazac, ze zwiazki sa i zaakcentowanie sensu ich istnienia. Wtedy przewodniczacy Duda ze spokojem odbiera swoja absurdalnie wysoka pensje i ma na zegarek za 3 tysiace zl, (z ktorym obnosi sie na wiecach), a grupa frustratow moze rozladowac swoje negatywne emocje.

    No chyba nikt nie sadzi ze Duda, czlowiek bez sredniego wyksztalcenia, wynalazl razem ze swoimi kolegami-robotnikami, ekonomiczna recepte, ktora sprawi, ze w Polsce bedzie zylo sie lepiej i teraz chce przekonac rzad, do jej wdrazania ;).