Polak skąpi, cudzoziemiec płaci. Tak zarabiają w firmach

| Aktualizacja:

Wynagrodzenie w firmach zagranicznych jest aż o 72 proc. wyższe niż w rodzimych przedsiębiorstwach. Najlepiej mają menedżerowie. Dyrektor generalny w spółce z obcym kapitałem zarobi nawet 34 tys. zł.

wróć do artykułu
  • ~gr
    (2013-01-03 12:50)
    jak za takie bzdetne artykuly, to niech placi :)
  • ~Tade
    (2013-01-03 12:49)
    W firmach zagranicznych rzeczywiście kadra zarządzająca (z zagranicy) dobrze zarabia. Zatrudnieni Polacy mają gorzej. Produkcja jest lokalizowana u nas właśnie ze względu na b. niskie zarobki polskich pracowników.
  • ~tadek
    (2013-01-03 12:04)
    Oni muszą mieć większe płace. Załatwiają układy i szpiegują na rzecz zagranicznego kapitału.
  • ~dolnoslazak
    (2013-01-03 12:02)
    Kapitał zagraniczny kupił firmy rentowne, bardzo dochodowe i w wiekszości
    monopoliści a Polskie to ochłapy na wykonczeniu .
  • ~Krasnal
    (2013-01-03 10:45)
    Ola wypowiedz na POziomie leminga i platfusa ale sie nie dziwie wczoraj ogladalem jaki elektorat ma PO, Szczesliwego nowego roku.
  • ~bardziej świety
    (2013-01-03 10:06)
    Min. dlatego że pracodawca ma więcej na głowie( utrzymanie firmy, praconika, odpowiedzialność itd.
  • ~Żubr
    (2013-01-03 09:50)
    Skoro polska ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę legalizuje taki poziom płac, który nie wystarcza na utrzymanie nawet samego pracownika (jak stwierdzono w sejmowej ocenie funkcjonowania tej ustawy), a powinien pokrywać koszty utrzymania standardowej rodziny (czteroosobowej !!!) - to trudno się dziwić, że polscy pracodawcy wykorzystują taką szansę bez skrupułów.
    Popularność "umów śmieciowych" wskazuje, że ustawowa płaca minimalna jest także - dla polskich biznesmenów - za wysoka... najbardziej by im odpowiadała możliwość eksploatowania braci Polaków za darmo... Jeśli państwo (Sejm i Rząd) akceptuje ekonomiczny przymus podejmowania pracy przez każdego dorosłego Polaka, to dlaczego pracodawca ma być bardziej święty?
  • ~OLA
    (2013-01-03 09:22)
    PISDZIELSTWO I TAK STWIERDZI ŻE ZAGRANICZNE FIRMY NAS OSZUKUJĄ...