Młodzi Polacy chcą uciec z kraju. Wolą pracować za granicą

| Aktualizacja:

Młodzi Polacy nie widzą swej zawodowej przyszłości w Polsce. Aż 36 proc. ludzi, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy, zamierza szukać pracy poza granicami kraju, wynika z najnowszego raportu CBOS.

wróć do artykułu
  • ~Waldek
    (2012-11-13 14:03)
    Komora do WORA !!!
  • ~pol
    (2012-11-13 15:17)
    Najbardziej PRZERAŻAJĄCA informacja - w dniu 11 Listopada. Obecnym Polakom nie jest potrzebna Ojczyzna. 2 miliony nie wystarczylo. ...
  • ~POpaprany
    (2012-11-15 11:38)
    POwiesić Macierewicza i Kaczyńskiego
    (tylko bez śladów osób trzecich )
    no i wieczna szczęśliwość nastanie !
  • ~lejba
    (2012-11-15 11:34)
    To młodzi wykształceni, inteligentni
    z wielkich miast mają już dość tuskowej
    miłości ?
    Ale to dobrze - POwstanie przestrzeń
    życiowa dla POprawnych POlitycznie
    obrzezanych obywateli !!!
  • ~Opinia Publiczna
    (2012-11-14 10:46)
    POtrzeba nam PREMIERA A NIE FRAJERA
  • ~Victor - Toronto
    (2012-11-14 02:09)
    Aren't you people all "drama queens" People move from country to country all the time. Canada, where I presently live (plan to move to Australia for few years soon) reports about 34 mil people, but about 3 million live abroad. One of the largest groups that immigrate to Canada are Germans. So there, in Poland everyone thinks that going to Germany is the best that can happen to you, but that's not true. Do you know that over the last 3 years, about 60 thousand Brittons moved to South Africa. Anyway, people move for different reasons. Some for money, others look for new advenures or family reasons. On the other side, lot of people come to live in Poland. Latest figures show about 1 million illigals living in "good old Poland".

    Cheers
  • ~xyz
    (2012-11-13 22:40)
    Od 22 lat w Polsce rośnie bezrobocie. Gdyby dodało się te 2 mln Polaków, którzy już wyjechali z 2 mln bezrobotnych w kraju to byśmy mieli 25% bezrobocie.

    W jakim My kraju żyjemy, kto nami rządzi, że doprowadzili do takiego stanu rzeczy. Staliśmy się zapleczem taniej siły roboczej dla bogatego zachodu. Rodzimy dzieci, wychowujemy, kształcimy, dbamy o ich zdrowie, żeby za bezcen pozwolić aby opuścili Polskę i robili na zmywaku, ponieważ w Polsce nie ma pracy.
    Przecież to likwidacja Polski w biały dzień, a jak doda się jeszcze kłopoty ze służbą zdrowia, kolejki do specjalistów, problemy nowotworowe to jeszcze dochodzi nam cicha eutanazja.

    Obudź się Polsko, stań się suwerenna i niepodległa a nie jak teraz zapleczem taniej siły roboczej.
  • ~papa
    (2012-11-13 17:13)
    coś nie gra albo w CBOS pracują d..le albo jest nim autor Jeśli jest 14 mln gospodarstw a z każdego wyjechała 1 osoba to jak drut wychodzi 14 mln a nie 850 tys,Barany czas wrócić na lekcje rachunków do freblówki
  • ~polak
    (2012-11-13 17:23)
    tusk co mówiłes ty jestes poiebany premie ja twój dziadek poszed do wermchtu a sam tam sie pchasz na ochotnika szwabie konfindent
  • ~cyd
    (2012-11-13 17:04)
    Jak drut wychodzi na to,że zostanie w tej dziurze jedynie ryży Kaszub i jego banda Icek Rostowski będzie ich łupił podatkami a oni okradać sami siebie.Madrą mamy młodzież mają w d..pie obiecanki Pinokia z pomorza i jego błaganie o powrót na zdezelowane łono ojczyzny
  • ~KR San Diego
    (2012-11-13 16:48)
    zarobic 3K euro to nie to samo co 3K zlotych
  • ~zelek_akuku
    (2012-11-13 16:22)
    taki szit jak ten magdalenkowy to niech sobie w du.. wsadza szkoda czasu i zycia na siedezienie w tej beznadziei
  • ~REALISTA
    (2012-11-13 16:08)
    MAJA DOSYC TYRANIA NA RZECZ POSTKOMUNY RODEM Z PRLu. DWA
    STRACONE POKOLENIA TO CHYBA WYSTARCZY. CZAS WYCIAGNAC WNIOSKI.
  • ~17mw
    (2012-11-13 15:55)
    A jak to mówili co to za różnica w czyich rękach są banki,zakłady prracy,stocznie po co nam to,pojedzie za granice do takiej samej zresztą firmy jak w Polsce za zarobki pomnożone przez 5-10,a koszty utrzymania niższe jak tu.
  • ~Ale dla tych co zostają.....
    (2012-11-13 15:13)
    Też pracy nie ma i nie będzie...

    Jak wczoraj pisaliście...Nawet najniższe płace nie skompensują cen energii,elektrycznej, paliw i gazu ...które sa 3 razy wyższe niż w Azjii.
    A energia to podstawa produkcji.

    No chyba że Polacy zaczną pracować za 300zł miesięcznie po 16 godzin.
  • ~pb
    (2012-11-13 13:42)
    nasze słonko Peru tez za chlebem do Brukseli poleci
  • ~moshe
    (2012-11-13 15:06)
    Witamy w Paradise Judeorum! .Nad Wisłą było centrum i historyczna ojczyzna Askenazyjczyków. Powracajcie na ziemię przodków;pracy nie zabraknie na kierowniczych stanowiskach.Chyba,że nie bedzie kim kierować.
  • ~pol
    (2012-11-13 14:57)
    Tego roku rodzice ściągnęłli do siebie 70 tysiące polskich dzieci,to oznacza-do Polski nie powrócą(GUS)
  • ~NIE KCEM ALE MUSZEM
    (2012-11-13 14:48)
    A RZADZACE WSZY KTORE PIJOM KREW Z POLSKIEGO UMENCZONEGO NARODU ZYJOM W LUKSUSIE !!!
  • ~vh
    (2012-11-13 14:44)
    jedne posle niech reprezentuje 250 tys osob, jeden senator milion i po klopocie, wpisac to do konstytucji, co 5 czy 10 lat robic badanie populacji i po klopocie.

    obie izby schudna, wybory bezposrednie... niech sie tlumacza wyborcom jak spieprza...