Nadciąga kryzys. Będą masowe zwolnienia

| Aktualizacja:

Sytuacja gospodarcza jest coraz gorsza, firmy zaczynają więc zwalniać. Na pierwszy ogień idą ci, zatrudnieni na umowach śmieciowych i ci, którzy jeszcze nie są zatrudnieni na czas nieokreślony.

wróć do artykułu
  • ~Kaganiec
    (2012-07-28 11:12)
    Dziennikarze i polskojęzyczna prasa, to największe zło w tym kraju. Ci ludzie jakby mieli bielmo na oczach: nie chcą widzieć błędów Tuska i Platformy, licznych afer w wykonaniu członków partii rządzącej i samego Tuska (np. przeciek Tuska w aferze hazardowej. To Tusk poinformował swoich kolesi, że CBA już ma ich na oku).

    Tzw. dziennikarze udają, że nic złego w Polsce się nie dzieje. To działalność antypaństwowa panowie i panie dziennikarze! To hańbi wasz zawód! Wypełniacie obrzydliwe polecenie polityczne: atakować PiS i gloryfikować PO i Tuska. Obrzydliwość.

    To właśnie DZIENNIKARZE zmarnowali nam 5 lat trzymając parasol ochronny nad swoją ukochaną Platformą Oszustów.

    Przez pierwsze kilka miesięcy moderatorzy systematycznie wycinali wszelkie posty krytyczne dot. PO!!!


    Maciej Iłowiecki:

    Gdy premierem został Tadeusz Mazowiecki, przedstawiłem mu - jako przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich - kilkanaście postulatów dotyczących przyszłości mediów w nowej rzeczywistości. Zaproponowałem wtedy powołanie rady prasowej, czegoś w rodzaju Rady Etyki Mediów, ale nie jako organu kontrolnego. Mazowieckiemu pomysł się spodobał. Umówiliśmy się na następne spotkanie w tej sprawie.

    Ale następnym razem przyjął mnie już w otoczeniu dwóch swoich doradców. Jednym z nich był Waldemar Kuczyński. To właśnie on naciskał na Mazowieckiego, by odrzucił ten pomysł, bo media "wymkną mu się z rąk". A mnie i wielu innym działaczom właśnie o to chodziło, by media nie były kontrolowane przez polityków.

    Wtedy właśnie zacząłem podejrzewać, że Mazowiecki otoczony jest przez ludzi, którym wcale nie zależy na prawdziwej demokracji i wolności w Polsce, ale na łagodnym przejęciu władzy, dzięki czemu cała nomenklatura zostałaby jakoś "ulokowana" w nowej rzeczywistości. Tak właśnie się stało. Nam zaś chodziło o to, by m.in. poprzez taką radę prasową blokować działalność m.in. dziennikarzy ubeków.

    Dziwiłem się, że tak bardzo Wałęsa i jego ludzie bratali się z Kiszczakiem i innymi "towarzyszami", że pili razem wódkę itd.

    Po pierwszych numerach "Gazety Wyborczej", bo taką nazwę otrzymała, do których ja również pisywałem, wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze. Ale później nastąpiła dziwna przemiana "GW" nie tylko w medium lewicowe, ale także przeciwne lustracji. Zaczęła pisać jakby "na odwrót".

    A przecież w pierwszych założeniach ideowych "S" była zasada desowietyzacji kraju. Chodziło o pozbycie się wszelkich naleciałości, które narzucał nam "wielki sąsiad", i całego tego PRL-owskiego sposobu zarządzania. Te niepokojące zmiany zaczęły się od mianowania trzech osób, które miały nadzorować finanse "GW", czyli Zbigniewa Bujaka, Aleksandra Paszyńskiego i Andrzeja Wajdy.

    Zaczęło mnie to coraz bardziej niepokoić, tym bardziej że w ustaleniach z obrad Okrągłego Stołu było jasno napisane, że ta gazeta miała służyć wszystkim partiom opozycyjnym, do respektowania tej zasady było zobowiązane jej kierownictwo, zwłaszcza redaktor naczelny Adam Michnik.
  • ~@psychol wiesio13
    (2012-07-28 13:17)
    Jedz na Kamczatke POmatolski imbecylu - tam bedziesz miec POwodzenie ZBOCZKU!
  • ~patriota
    (2012-07-28 21:19)
    GŁOSUJCIE NA PEŁO A BĘDZIE CUD ZA CUDEM JESTEŚMY TAK BOGACI ZE PEŁO DLA GRECJI POMAGA BY W GRECJI NIE SPADŁA NAJNIŻSZA PŁACA Z1500 EURO NA MNIE. NIECH ŻYJE TYSKOPOLAND NIECH ŻYJE KOMORO POLAND NIECH ŻYJE JUDOPOLAND GŁOSUJMY NA TUKA I PEŁO
  • ~RAMZES
    (2012-07-28 19:52)
    Mistrzostwa byly ale sie skonczyly,byla praca byla kasa z cudzoziemcow,mistrzostwa sie skonczyly praca sie skonczyla cudzoziemcy wyjechali i teraz sie okarze jaki to mamy dobrobyt az sie nie moge doczekac,na szczescie bede ogladal ta poraszke z innego swiata,teraz Tusk i jego swita beda mieli pole do popisu zeby sie wykazac swoimi doswiadczeniami aby polske podniesc,albo pograrzyc
  • ~gosc
    (2012-07-28 19:48)
    juz chyba dosc zycia poltykow nad stan naszym kosztem nie uwazacie czas poobcinac im pensyjki dosc chulaszczego zycia czas oszczedzac od siebie bo ja na siebie zarabiam
  • ~do:~igor herbski Stalowa Wola2012
    (2012-07-28 19:04)
    "zapomnieliście o TAURONIE - do końca roku zwolnią ponad 1000 pracowników"

    Ani mnie to parzy, ani ziebi. Miliony ludzi na Zachodzie stracilo prace, kiedy przenoszono produkcje do was.
    Chyba jestescie za drodzy. Zostalo jeszcze sporo panstw ( trzeciego swiata)
    w ktorych to sie jeszcze oplaca.
  • ~ster
    (2012-07-28 16:51)
    Na pierwszy ogien powinni isc "mlodzi i wyksztalceni", czyli ci ktorzy w swojej niezglebionej madrosci wybrali ten rzad! Na drugi ogien czytelnicy Gazety Wyborczej ktorzy za chwile zaczna nam tlumaczyc, ze juz jestesmy wyspa szczesliwosci, bezrobocie spada a wzrost ekonomiczny rosnie!!!
  • ~m
    (2012-07-28 16:26)
    Na Forsalu był temat ot tym jak na świecie (głównie na zachodzie) brakuje pieniędzy na leczenie. I nie problem jest w kryzysie, ale tym co ten kryzys spowodowało. Ludziom żyje się lepiej, mamy dłuższą przewidywalną długość życia. Mamy też dużo bardziej rowiniętą technikę medyczną. Kiedyś fenomenem była penicylina. Ale była tania. A teraz. Kosztowne leczenia nowotworów, coraz to bardziej zmótowane zarazki etc. A to wszystko kosztuje, ale ludzie mają nadzieję, że 250 zł do złodziejskiego ZUSU wszystko im załatwi. Tak państwo opiekuńczy nas tylko jescze bardziej dobija. Przejrzyjcie na oczy.
  • ~Marek
    (2012-07-28 15:13)
    Wyście strajkowali i ryczeli "chleba i pracy" jak mieliście pełne gary żarcia i wiedzieliście, że ta niedobra komuna nie wywali was na pysk z pracy. 100 lat temu K. Marks w kapitale pisał, że terror polityczny to nic przy terrorze ekonomicznym.Tylko, że durny robol tego nie czytał i ślepo wierzył ideologom z solidarności To teraz ma dobrobyt, chleba bardzo dużo w śmietniku i pracy jeszcze więcej i może sobie do woli ponarzekać do żony w domu. Nie będzie żadnych strajków i demonstracji. Rząd będzie trzymał krótko za pysk pospólstwo a jak się komuś nie podoba to droga wolna do tego dobrobytu na zachodzie.
  • ~pol
    (2012-07-28 13:32)
    Więcej marketów budujcie :) nikt nie będzie miał biznesu ! a ludzie za grosze będą pracować !
  • ~b-52
    (2012-07-29 07:23)
    dobrze wam i nam
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-07-28 19:21)
    zatrudnię wszystkich POmatołów do bezpłatnej pracy
  • ~nix
    (2012-07-29 09:01)
    kapitalizm zniszczył Polskie
  • ~uśmiech millera
    (2012-07-28 14:04)
    Ilu posłów w ramach kryzysu.pójdzie na bezrobocie?
  • ~zaz
    (2012-07-28 13:18)
    tusk - ty świnio ,gdzie jest zielona wyspa?
  • ~Che
    (2012-07-28 21:32)
    Bezrobotni! Nie zapomnijcie zaglosowac na Tuska, bo jak przegra, to mu syna wywala z portow lotniczych, a przeciez nie mozna dopuscic do tak chamskiej PiS-owskiej prowokacji.
  • ~ozon
    (2012-07-28 13:14)
    a Tursk powiedział, że kryzysu u nas nie będzie.
  • ~Klerkiller
    (2012-07-29 14:07)
    Wy ***** z PiSu, Zamknąć ryje!
  • ~Juliś
    (2012-07-28 13:08)
    o czym tu mowa? Dlaczego w tej gospodarce będącej systemem naczyń połączonych, Niemcy mają teraz najmniejsze bezrobocie od czasu zjednoczenia?
    Odpowiedź jest prosta. Bo mają fachowy, kompetentny, PROPAŃSTWOWY rząd.
    Niestety, malowanie kominów to nie jest najlepsza rekomendacja do rządzenia 40 mln krajem, powiedzmy to sobie szczerze. Rola zdecydowanie pana Tuska przerosła.Im prędzej zostanie on odsunięty od władzy, tym lepiej dla nas wszystkich.
  • ~widmo
    (2012-07-28 13:05)
    a takie artykuły napędzają spirale strachu, i mimo, że nie potrzeba to jednak firmy będą zwalniać bo nawet w gazetach piszą, że zwalniają. Potem firma łapie się, że zrobiła źle i szuka nowego pracownika, ponosi koszty wdrożenia i wtedy zaczynają się kłopoty, których by nie było, gdyby podeszły chłodno do swoich możliwości i nie ulegali presji mediów.