TVN nie zostanie sprzedany
"Przez ostatnie kilka miesięcy prowadziliśmy przegląd opcji strategicznych dla TVN. Jedną z możliwości branych pod uwagę była sprzedaż spółki. Taki proces nie jest niczym wyjątkowym w przypadku spółek giełdowych, takich jak Warner Bros. Discovery. Dzisiaj chcielibyśmy poinformować, że zakończyliśmy ten etap. Podjęliśmy decyzję, że optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy. TVN odgrywa kluczową rolę w międzynarodowych strukturach WBD. Jest liderem rynku mediowego w Polsce, a także jednym z najważniejszych i największych rynków lokalnych w portfolio WBD" – napisali Kiela i Zeiler, cytowani w komunikacie opublikowanym przez TVN24.pl.
"Wiemy, że okres niepewności był trudny dla Was wszystkich. Chcemy, abyście wiedzieli, że bardzo doceniamy Wasz profesjonalizm i wkład przez ostatnie miesiące. Mimo wielu pytań i wątpliwości dokonaliśmy bardzo dużo. Jesteśmy przekonani, że razem – w ramach jednej grupy WBD, osiągniemy wiele sukcesów" – dodali.
Pierwsze doniesienia o sprzedaży TVN
W grudniu ub.r. agencja Reuters poinformowała, że Warner Bros. Discovery zaczął przygotowania do sprzedaży Grupy TVN.
Wycofanie się Sołowowa
W ub. tygodniu Business Insider Polska podał, powołując się na nieoficjalne ustalenia, że z planów przejęcia TVN od Warner Bros. Discovery wycofał się Michał Sołowow. Wcześniej "Gazeta Wyborcza" podała, że oferta Sołowowa była najwyższa.
W styczniu Radio Zet podało, powołując się na nieoficjalne ustalenia, że złożono dwie oferty kupna telewizji TVN: pierwsza z nich wpłynęła od biznesmena Michała Sołowowa, druga od holdingu Wirtualna Polska w konsorcjum z innym podmiotem, który może być powiązany z Rafałem Brzoską – właścicielem InPostu.