O zbliżającym się terminie ZUS przypomniał na Twitterze. W najnowszym wpisie przypomniano o kluczowej dacie, od której można składać wnioski o 300 plus oraz dane dotyczące tego, ile osób wsparł program w ostatnim roku.
Świadczenie 300 plus. Czym jest specjalny dodatek?
"W poprzednim okresie rozliczeniowym ZUS wypłacił świadczenia 300 plus z programu Dobry Start na kwotę niemal 1,4 mld złotych, dla ponad 4,6 mln dzieci" – podał zakład.
Świadczenie 300 plus można otrzymać w ramach Programu Dobry Start. Specjalny dodatek przyznawany jest raz w roku, a jego przeznaczeniem jest pomoc w pokryciu kosztów wyprawki szkolnej dla dziecka. Świadczenie wynosi 300 zł.
Kto może otrzymać 300 plus?
Dla kogo przeznaczony jest Program Dobry Start? Jak czytamy na stronie ZUS, ze wsparcia można skorzystać bez względu na dochód rodziny. Wniosek o 300 plus można złożyć, jeśli jest się rodzicem lub opiekunem ucznia:
- w wieku do 20 lat,
- w wieku do 24 lat – w przypadku ucznia z niepełnosprawnością.
300 plus. Kiedy trzeba złożyć wniosek?
By otrzymać świadczenie 300 plus należy złożyć wniosek. Jak przypomina ZUS, wnioski o nowe świadczenie na rok szkolny 2023/2024 będzie można składać już od 1 lipca 2023 roku. Termin upłynie 30 listopada.
Gdzie złożyć wniosek o 300 plus?
W jaki sposób można złożyć wniosek o 300 plus? W najnowszym wpisie ZUS informuje, że są cztery sposoby, wszystkie drogą elektroniczną. Wniosek można złożyć poprzez:
- aplikację mZUS,
- platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- portal Emp@tia,
- bankowość elektroniczną.
Świadczenie 300 plus: Kiedy wpłynie przelew?
Pieniądze wpłyną na podane we wniosku konto bankowe. Świadczenie jest zwolnione z opodatkowania.
Kiedy można się spodziewać przelewu 300 plus? Jak podaje ZUS:
- jeśli wniosek zostanie złożony do końca sierpnia, pieniądze otrzymamy najpóźniej 30 września 2023 r.
- jeśli wniosek złożymy później, świadczenie wpłynie na kontro w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami.