Jak podkreśla gazeta, hasło "Polak potrafi" nie jest pozbawione podstaw. "Piotr Szulczewski stworzył aplikację Wish, która przekroczyła już 0,5 mld pobrań, Stefan Batory z sukcesem rozwija na kolejnych rynkach platformę do rezerwacji wizyt Booksy, a Piotr Lagowski jest współzałożycielem Jokra - start-upu oferującego ekspresowe dostawy, który w osiem miesięcy uzyskał wycenę 1,2 mld USD i stał się tzw. jednorożcem" - czytamy.

Reklama

Polski start-up sprzedany

Dziennik podaje, że "od połowy listopada powód do dumy mają Krzysztof Kujawa i Paweł Olszewski". "Współtworzony przez nich start-up - działająca w USA porównywarka ubezpieczeń samochodowych Gabi - został przejęty za 320 mln USD (około 1,3 mld zł) przez globalnego gracza zajmującego się m.in. ryzykiem kredytowym" - wyjaśnia.

Reklama

Gazeta dodaje, że "działający w 44 krajach i zatrudniający około 20 tys. osób Experian widnieje wśród 100 największych spółek na londyńskiej giełdzie (indeks FTSE 100) przy wycenie około 32 mld GBP". "Jego ubiegłoroczne przychody przekroczyły 5 mld GBP, a zysk netto 0,7 mld GBP" - informuje.

To z pewnością jedno z największych przejęć w obszarze cyfrowych agencji ubezpieczeniowych w USA - mówi "PB" Krzysztof Kujawa, współzałożyciel i dyrektor ds. zakupów Gabi.