W związku z restrykcjami pandemicznymi i zamknięciem sektora gastronomicznego i hotelarskiego wiele firm ograniczyło lub wstrzymało dystrybucję swoich towarów. Przedsiębiorcy uważają, że unormowanie sprzedaży alkoholu w internecie otworzyłoby nowy kanał dystrybucji i poprawiło sytuację.
– Zdecydowaliśmy się przewodniczyć koalicji, bo ma ona służyć poprawie sytuacji polskich przedsiębiorców. Nie z jednej, a wielu branż, w tym zwłaszcza małych, lokalnie działających firm – mówi Karolina Opielewicz, zastępca dyrektora generalnego KIG.
– Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada, że sektor żywności wysokiej jakości powinien otrzymać szczególne wsparcie ze strony państwa. Obszar ten, jako jeden z dziesięciu, został zakwalifikowany jako „mający znaczący potencjał, pozwalający na odniesienie sukcesu w skali globalnej”. Aby urzeczywistnić te zapisy, należy stworzyć dla przedsiębiorców z branży alkoholowej możliwość konkurowania na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych – ocenia Andrzej Arendarski, prezes KIG.
Reklama
Podkreśla, że internet stał się już takim samym kanałem sprzedaży jak tradycyjne sklepy. Dlatego, zdaniem przedsiębiorców, nie da się budować siły i konkurencyjności krajowej gospodarki, pozostając obojętnym na nowoczesne rozwiązania technologiczne.
Reklama