Soeder oznajmił podczas konferencji prasowej, że odwołanie festynu było konieczne ze względu na zbyt wysokie ryzyko w obliczu wysokich nakładów finansowych wymaganych na organizację święta

Reklama

Jak dodał, nie wiadomo, jaka jesienią będzie sytuacja epidemiczna w kraju, zaś w piwiarniach niemożliwe byłoby egzekwowanie zasad sanitarnych.

Piwny festiwal w Monachium był planowany w dniach 18 września - 3 października. Przed pandemią święto przyciągało do stolicy Bawarii nawet 6 milionów turystów każdego roku.

Oktoberfest w Dubaju?

Oktoberfest ma zostać przeniesiony z Monachium do Dubaju z powodu pandemii koronawirusa - informował niedawno portal tygodnika "Spiegel". Według dziennika "Bild” do Dubaju na święto piwa mają przylecieć takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson i Lothar Matthaeus.

Zgodnie z planami zespołu organizatorów, w tym roku słynne bawarskie święto piwa odbędzie się na pustyni. Potwierdził to "Spieglowi" zaangażowany w projekt szef berlińskiego jarmarku bożonarodzeniowego Charles Blume.

Planowane jest przeniesienie bawarskiego festynu na teren o powierzchni około 420 tys. metrów kwadratowych w pobliżu Dubai Marina. Dozwolone byłoby podawanie alkoholu na terenie obiektu, tak jak ma to już miejsce w przypadku hoteli. Piwosze musieliby jednak być dowożeni do hoteli busami, aby nie chodzić po mieście w stanie nietrzeźwym. Chodzi o poszanowanie obu kultur - powiedział Blume. Nie chciał na razie komentować dalszych szczegółów, ponieważ podpisał umowę o poufności.