Jedno z największych oszustw finansowych ostatnich lat dogorywa. Twórcy nadal nie zostali ukarani

| Aktualizacja:

Jedno z największych oszustw finansowych ostatnich lat dogorywa. Tysiące ludzi straciło miliony złotych. A twórcy przekrętu nadal nie zostali ukarani

wróć do artykułu
  • ~Paweł
    (2019-09-29 14:41)
    Dlaczego pseudoprojekt dascoin (green power) jeszcze istnieje? Oszukanych zostało 12 tysięcy Polaków, a to badziewie dalej działa. To jest taka sama piramida finansowa jaką był onecoin, którego założycieli aresztowano. Prawo powinno być tak skonstruowane aby takie piramidy nie mogły powstawać i zwykli inwestorzy nie byli by oszukiwani. Polska prokuratura nie wyciągnęła wniosków z afery Amber Gold i pozwala na działalność dascoina w Polsce co jest skandalem. Promotorzy i naganiacze na tą pseudokryptowalutę już dawno powinni być aresztowani i powinny im grozić wysokie kary więzienia za oszukanie tysięcy niczego nieświadomych inwestorów. A niestety Ci którzy oszukali zakładają nowe piramidy i dalej oszukują przy biernej postawie polskiej prokuratury. Ooszuści nie są ścigani ani nowe prawo nie powstaje co jest skandalem!
  • ~Katon M
    (2019-09-26 23:40)
    Krypto-waluta ....identycznie jak CHF w umowach tzw. "frankowych"....Ponoć jest w krypcie ..ale tak naprawdę jej nie ma . "Organy" kiedy zagracie pełnym brzmieniem ...pyta art. 76 Konstytucji ..bo koszt waszej konserwacji "zbyt drogo kosztuje obywatela a muzyka mizerna ...rzekłbym piskliwa.
  • ~qaduq
    (2019-09-26 22:39)
    Timeo Danaos que dona ferentes (obawiam się Greków, nawet, jeśli przynoszą dary) przestrzegał starożytnych Rzymian Wergiliusz. Na szczęście Polacy rozróżniają starożytnych od współczesnych dobrodziejów/ nie mylić z proboszczem parafii/ i poszukiwali z uporem strategicznego inwestora. Wyrosła dzielnica mieszkaniowa zamiast huty metali kolorowych, coś nowego zamiast produkcji samochodów i traktorów zbudowane. Dziś, czy wczoraj zdolny sportowiec zdolał namówić kolejnych do gry na rynku pieniądza wirtualnego. Dyć to jeno wirtualny, ale zysk na koncie realny. Szczęśliwcy grają. Gdzie tu rola państwa? Chyba w łupieniu podatkami tych, którzy nie grają, aby wyrównać straty grającym? To nie lepiej od razu ogłosić, że każdy, kto przełoży przy rozliczaniu PIT kupon lotka, czy innej legalnej gry liczbowej, z nietrafionymi liczbami, może sobie polowe straty odpisać. Piszę połowy, żeby jednak nie była to promocja hazardu, a tylko wsparcie dla pechowców. I po sprawie. Cały naród składa sie na swoje ulubione szukiwanie fartu.
  • ~BANDYTYZM
    (2019-09-26 19:46)
    CAŁY KAPITALIZM TO PIRAMIDA FINANSOWA I TO ZBRODNICZA. NIE SPOSÓB ZROZUMIEĆ 7 MILIARDÓW LUDZI KTÓRZY JAK NIEWOLNICY GODZĄ SIĘ HAROWAĆ NA KILKA MILIONÓW ZWYKŁYCH BANDZIORÓW. NIE MAJĄ PRZED SOB ŻADNEJ PRZYSZŁOŚCI OPRÓCZ ROLI ARMATNIEGO MIĘSA I ZABAWEK MAFIOZÓW.
  • ~Andy
    (2019-09-26 11:29)
    Ja nie ufam żadnym krypto walutom. I dlatego głowa mnie nie boli.
  • ~wjw
    (2019-09-26 10:53)
    Policja i prokuratura nie mają odpowiedniej wiedzy ani chęci, żeby się tym zająć.
  • ~tak pytam
    (2019-09-26 10:03)
    jest tu ktoś co w to zainwestował choćby 100zł ?
  • ~Kazubi
    (2019-09-26 09:58)
    A dlaczego PiS nie ściga twórców afery frankowej .Oszuści twierdzą,że wyłudzili 60 miliardów.I co i nic bo tam same Banasie są
  • ~Glupota kaput
    (2019-09-26 08:55)
    Das raz dasz i drugi.