Minister Czerwińska o podwyżkach w sferze budżetowej: To powinien być proces [WYWIAD DGP]

| Aktualizacja:

Żaden minister finansów nie jest szczególnie zachwycony jeśli pojawia się, zwłaszcza w trakcie roku budżetowego, wymagające wyzwanie do sfinansowania - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej szefowa resortu finansów Teresa Czerwińska.

wróć do artykułu
  • ~frankowicz
    (2019-05-06 20:10)
    Ryje w korycie. Kontynuacja.
  • ~taki sobie
    (2019-05-06 21:33)
    Mamy niedofinansowaną służbę zdrowia (prasa donosi o brakach w szczepionkach na gruźlice dla dzieci) wojsko (niedozbrojone), o edukacji i innych nie wspomnę, Robi się przesunięcia wydatków czyli z braku do braku. I to są te flagowe projekty gospodarcze i społeczne. Z jednym się zgodzę, że można ryzykować swoimi pieniędzmi a nie publicznymi tylko co z tego wynika, jeśli i tak uruchamia się przedwyborcze rozdawnictwo. Łukaszenko kupił poparcie wyborcze za 2 kostki mydła. U nas to nie przejdzie, więc podbito stawkę na setki+. Cyniczny to projekt i niech jego pomysłodawca gorzko się rozczaruje.
  • ~Fezuj
    (2019-05-06 20:56)
    Brawo z pani minister. Tak trzymać.
  • ~Firmius
    (2019-05-06 21:32)
    Zgadzam się, Pani Minister, całkowicie, tylko w takim razie dlaczego Pani nadal firmuje nadmierny socjal i inne budżetowe ekstrawagancje rządu MM? Na zasadzie: jak nie ja, to zrobi to kto inny, a więc przynajmniej ograniczę straty? Mega ryzykowna taktyka....na granicy samousprawiedliwienia się i racjonalizacji tego, o czym wiemy, że NIE jest właściwym postępowaniem,
  • ~Wstyd mi za taka Polske
    (2019-05-07 07:02)
    Polska bieda systemowa ma twarz samotnej emerytki, a rzad nic nie zrobil, aby te sytuacje zalagodzic. Ale obecny rzad zapisze sie zlotymi literami dla bogatych w historii polskiego systemu emerytalnego poprzez wprowadzenie Luksusowych Publicznych Emerytur z ZUS wskutek zniesienia 30-krotnosci skladki emerytalnej. Wstyd mi za taka Polske.
  • ~taki sobie
    (2019-05-06 21:27)
    społeczne. Z jednym się zgodzę, że można ryzykować swoimi pieniędzmi a nie publicznymi tylko co z tego wynika, jeśli i tak uruchamia się przedwyborcze rozdawnictwo. Łukaszenko kupił poparcie wyborcze za 2 kostki mydła. U nas to nie przejdzie, więc podbito stawkę na setki+. Cyniczny to projekt i niech jego pomysłodawca gorzko się rozczaruje.
  • ~Szyba
    (2019-05-07 06:13)
    Niech pani jeszcze doda że można ryzykować wtedy kiedy prezes karze !
  • ~wera
    (2019-05-07 04:49)
    INo tak zauważyliśmy już nie dają ale rządają od Niemiec .! Tylko w Polsce bo jak jadą do Niemiec to nie podejmują tej sprawy wogóle z politykami niemieckimi.bo wiedzą że tu w Polsce ciemnota to przyjmie ale w Niemczech już sprawa odszkodowań dawno zakończona Proponuję panu Mularczykowi. żeby ktoś mu wytłumaczył na cmentarzu to na pewno się dostanie do Europarlamentu.Dawanie socjalu już się skończyło i wiele tych naobiecywanych pieniedzy z 40mld ludzie na oczy nie zobaczą .Czy to tak ciężko pojąc ?Weźcie się młode mamy za pracę nie czekajcie na obietnice za 30lat zrealizowane bo kto inny będzie rządził a świat się zmienia i nie będzie Prezesa .Już na świecie rozpoczyna się kryzys a w Polsce zawiązuje się bieda .Rosną ceny i podatki aby wam ludzie socjalu dogodzic a kto to będzie spłacał to nie myślici .wasze dzieci i wnuki .a wy będziecie głodem zamierac .Rodzina prezesa sobie poradzi to pewne b
  • ~obywatel
    (2019-05-06 22:11)
    To najlepszy rząd od 1945 roku. Przede wszystkim to Polski Rząd dla wszystkich Polaków! Wszystko wskazuje na to, że jako jedyny rząd od czasów międzywojnia będzie miał nadwyżkę budżetową.
  • ~z
    (2019-05-07 06:11)
    Pierwszy raz pani minister "postawila sie". Sadze ze w przyszlosci rzad sie zastanowi dwa razy zanim podejmnie decyzje o wydatkach. I tak trzymac na przyszlosc!
  • ~Dlatego nalezy strajkowac !
    (2019-05-10 07:49)
    Dlatego strajk to jedyna metoda walki o swoje prawa !! i tak zawsze bedzie chocby nie wiem co kto mowil
  • ~Norymberdzki
    (2019-05-07 09:03)
    Powinna to powiedzieć Kaczyńskiemu.
  • ~Sokular
    (2019-05-07 07:59)
    Kol.Profesor ma świętą rację - niemniej niektórzy ryzykanci i hazardziści zdobywają WIELKIE.............wygrane.................
  • ~nie rozumiem
    (2019-05-07 11:47)
    nie rozumiem tych wahań, dywagacji, dyskusji, przecież szanowny pan prezes POWIEDZIAŁ...
  • ~Okradziony przez PiS
    (2019-05-07 11:09)
    Co będzie jak rozdadzą wszystkie pieniądze z Funduszu Pracy ???Każdy pracodawca odprowadza pieniądze od każdego zatrudnionego(około 100 zł/ m-c)!!!Skąd wezmą kasę na wypłacanie zasiłków dla bezrobotnych???Przecież tylko i wyłącznie po to utworzono ten fundusz!!! Co będzie gdy wypłacą wszystkie pieniądze zgromadzone na koncie rentowym każdego pracownika??????Przecież to kwoty około 400 zł co miesiąc odprowadzane od pracownika zarabiającego średnią krajową!!!Przecież to są miliardy złotych które powinny być dla tych co wypracowali te pieniądze i odłożyli nie korzystając z nich!!!Dlaczego PiS rozdaje czyjeś z imienia i nazwiska pieniądze i rozdaje innym???Przecież to bandytyzm i okradanie tych co uczciwie harowali całe życie!!!

Może zainteresować Cię też: