Polska rozwodzi się z rosyjskim gazem. Bezpowrotnie mijają czasy dominacji Gazpromu

Za sprawą paliwa ze Stanów Zjednoczonych i Norwegii, do którego Polska będzie miała dostęp po 2022 r., czasy dominacji Gazpromu zdają się bezpowrotnie mijać.

wróć do artykułu
  • ~brytan
    (2019-05-04 08:51)
    wchodę na rynek jestem tani zdobywam kupców trzymam ceny rozpycham się na rynku bez obawy gaz amerykański będzie tańszy to jest handel patrzę i obserwuję konkurenta.mój pośrednik też zarabia bo zbywa mój towar tzn Polska
  • ~Roman Olsztyn
    (2019-04-13 11:30)
    Najlepszy sposób to podłączenie się do Nord Stream 2.kiedy co nie daj boże zdarzy się konflikt jedna Rosyjska bombka głębinowa w tą Pipę i gazu brak.
  • ~dik
    (2019-04-13 08:28)
    Niemcy jakoś się nie boją zakręcenia rury lepie sprowadzać wątpiwei jakości węgięl a niżeli ropę. a pytam gdzie embargo ?
  • ~lampkaOLEWANIA
    (2019-02-24 01:32)
    to jest dywersyfikacja czy zmiana monopolistow. schizofrenia to jest na pewno i sabotaz, ktory grozi szantazem.
  • ~HUNTER
    (2019-02-18 21:25)
    Duza czesc "amerykanskiego " gazu plynnego jest tankowana na amerykanskie tankowce na polwyspie Jamalskim w Rosji z kad blizej do odbiorcow europejskich. Tak handlarze robia w konia politykow ktorzy wymyslaja "embarga i niezaleznosc energetyczna "
  • ~Michal
    (2019-01-27 17:23)
    Bartek to rosyjski troll!!!!
  • ~stańczyk
    (2019-01-27 15:25)
    Dzisiejsza dostawu gazu w Swinoujściu wg.mediów TVP starcza na jeden dzień Posce.O czym ta mowa i przechwałki. trochę skromnośći i zdrowego rozsądku w tym rozwodzie.
  • ~kielcok
    (2019-01-27 13:21)
    Genetyczna fobia Polactwa do t.g.z ,,Ruskich" to już nie choroba - to alergia , która doprowadzi do wstrząsu anafilektycznego. JudEsEj wydymają nas bez ,,mydła " i wbrew woli jak starą ladacznicę
  • ~handlowiec
    (2019-01-26 14:11)
    Zobaczymy, czy Polska bedzie rownie harda z Izraelem , ktory zbuduje gazociag przez Morze Srodziemne. Tu zaznaczam, ze wszelkie polskie proby wplywu na cene gazu beda postrzegane jako antysemityzm.
  • ~Ps
    (2019-01-24 21:50)
    Proszę wyjaśnić co się stanie jak polski "rząd" zadrze już ze wszystkimi i : 1) Norwegowie nie będą zainteresowani współpracą (ostatnie kłótnie o konsula nienajlepiej świadczą o nas) 2) Amerykanie będą nas mieli dosyć, albo 3) Tak wkurzymy naszych partnerów europejskich, że tankowce z amerykańskim gazem nie wejdą na Bałtyk (cieśniny należą do Danii) Co wtedy? Kupimy rosyjski gaz od Niemców?
  • ~head
    (2019-01-24 20:16)
    Podatnik zapłaci. Mamy podwyżkę prądu, zapowiadają podwyżkę c.o. gaz pojdzie w górę na oko x 3.
  • ~Polska idzie do przodu
    (2019-01-24 14:09)
    Jest to tez uniezaleznienie sie od dominacji Niemiec, ktore chcialy rozdzielac tym co sa posluszni.
  • ~heca hecą
    (2019-01-24 11:59)
    Miała być DYWERSYFIKACJA dostaw gazu, bo dywersyfikacja to bezpieczeństwo! A tymczasem co, jest rozwód??? Zamienił stryjek siekierkę na kijek!
  • ~genzo
    (2019-01-23 16:12)
    Jaki to ma wpływ na globalne ocieplenie, zanieczyszczenie planety. Tankowce płyną tysiące kilometrów spalają setki tysięcy m sześć. ropy, a przecież można mieć to samo rurą i nie zanieczyszczać klimatu. Usa nie jest stabilnym kontrahentem, nie dotrzymuje umów handlowych, szantażuje politycznie, wtrąca się w wewnętrzną politykę polski ( ustawa IPN, sprawa tvn i inne), wymusza zakupy uzbrojenia, nie dotrzymuje umów offsetowych.
  • ~Bartek
    (2019-01-23 15:34)
    Jeszcze zapłaczą za rosyjskim gazem, ale lepszy jest hamerykański tak jak stare samoloty
  • ~Walduś czekamy
    (2019-01-23 14:44)
    Przyjdzie uśmiechniety Walduś do rządu i POnownie POdpisze umowy z rosjanami. Przecież to zielona bolszewia.
  • ~żart
    (2019-01-23 14:37)
    Co za CEPY-Polacy piszą takie nagłówki-artykuły "Polska rozwodzi się z rosyjskim gazem. Bezpowrotnie". Pewnie to dziennikarze-media niemyte (umyć nogi bo śmierdzą) już nie wspomnę o ustach nienawiści-propagandzie. Dużo wody w Wiśle-rzece upłynie niż ten cud się zrealizuje. Otwarcie na zachód już jest, tylko bieda została do pokonania.
  • ~xxxx
    (2019-01-23 14:27)
    To o ile wzrosną rachunki za gaz ( bo ,że wzrosną to pewne , skoro drożej zapłacimy dostawcy)?
  • ~polara
    (2019-01-23 12:53)
    Kasa! Nie wyobrażam sobie aby LNG z Port Arthur był tańszy niż rosyjski. Czyli kiedy skończymy z Gazpromem cena gazu gwałtownie pójdzie w górę.
  • ~Żaba
    (2019-01-23 12:39)
    Wiem że mamy rok 2019 ale już kilka lat temu (może 5-7) słyszałem że Polska nie będzie potrzebować gazu z Rosji jak ta ukończy budowę Nord Stream 2. Kto ma trochę oleju w głowie domyśli się po co Niemcom ta nitka, więc jak gaz po płynie tym gazociagiem, potem pogadamy o "Polskiej niezależności gazowej"

Może zainteresować Cię też: