Wiceminister infrastruktury: Luxtorpeda na torach już za 4-5 lat

| Aktualizacja:

PKP Intercity podpisały w środę list intencyjny z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju ws. stworzenia innowacyjnych pociągów. Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział PAP, że jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pociągi Luxtorpeda pojawią się na torach za 4-5 lat.

wróć do artykułu
  • ~putto
    (2018-02-26 08:53)
    Luks Torpeda brzmi jak Doda Elektroda zresztą to chyba jej pomysł, a co z Pesą
  • ~stary inżynier
    (2018-02-25 15:58)
    Każda złotówka wydana na rozwój i postęp polskich technologii będzie procentować przez dziesięciolecia na bardzu wielu polach; od techniki po zatrudnienie!
  • ~Pińćset minus
    (2018-02-25 10:23)
    Mam nadzieję, że za 4-5 lat zamiast przecinać wstęgi tej mitycznej Luxtorpedy obecnie rządzący pooglądają sobie w więziennej świetlicy reportaż na ten temat w TVN 24.
  • ~Donek
    (2018-02-25 08:38)
    Będzie wojna. Przed wojną też była luxtorpeda.
  • ~Ps
    (2018-02-24 22:18)
    A może byśmy se zbudowali lotniskowiec? Tak na przykład w Sandomierzu. I pływalni nim w te i we wte z Krakowa do Warszawy i spowrotem. Kto bogatemu zabroni?
  • ~semafor
    (2018-02-24 15:27)
    Rosjanie zrobili "car-puszkę" która nigdy nie wystrzeliła, i "car-dzwon" który nigdy nie zadzwonił. My będziemy mieli "pis-pociąg", który nigdy nie rozpędzi się z pasażerami bo nie będzie gdzie. Na całym świecie pociągi dużych prędkości jeżdżą po swoich własnych oddzielnych torach, a jak naszym kolejom wychodzi nawet remontowanie istniejących już torów to wszyscy widzimy. Muzeum kolejnictwa ucieszy się z prototypu. Ale propagandziści od sukcesu mają już dziś o czym trąbić.
  • ~andymajster
    (2018-02-24 06:33)
    jak pociag z Wroclawia do Warszawy bedzie jechal za 4 lata 1 godzine, to jest to. Bo za nastepne dwa lata musi 40 minut.Tak dzisiaj /2018/ jezdza Chiny i Japonia
  • ~góralskalisty
    (2018-02-23 22:31)
    Niestety, problem pozostaje ten sam, szybki pociąg potrzebuje odpowiednich torów, których nie było, nie ma, i zapewne w 5 lat nie będzie, ale kasa dla kolejnych PiSiątek i stanowiska i kumoterstwo, same w sobie jest wartością dla PiSowców. Misiewicz+
  • ~HIHI
    (2018-02-23 19:56)
    Wreszcie. Pokazemy Franzuzom i Chinczykom co to gibki pociag. Mysle ze w nastepne cztery lata przescigniemy technologia Chiny i bedziemy czwartym tygrysem.
  • ~Jonek
    (2018-02-23 17:26)
    Kulson peda? Brzmi dobrze. Czy będzie umiała jeździć po torach nadających się do remontu? A tak po prawdzie, to w naszym srodowisku uczelnianym panuje jedynie niewiedza i strach przed jej dostrzeżeniem.
  • ~Z PISU
    (2018-02-23 12:36)
    a z jaka prędkością ?:)))
  • ~MP
    (2018-02-23 12:33)
    Kolejny Miś :(
  • ~ile Polski w Polsce
    (2018-02-22 19:46)
    ciekawe pytanie jas06 ! Polska jest potrzebna by można było ją solidarnie sprzedawać i uwłaszczać się na tym co wypracuje naród. A tak, ciekawe czy nowa super torpeda pobije rekordy tej starej, czy jak pier dzielino po grochu będzie pier działo po trochu.
  • ~niepatriota
    (2018-02-22 16:11)
    Luxtorpeda, Luxtorpedą, ale co tam z polskim grafenem? Podobno część polskich twórców grafenu zmęczona państwowym "wsparciem" już wyemigrowała za granicę. Reszta pewnie wyjedzie luxtorpedą.
  • ~inż.
    (2018-02-22 14:14)
    Pozostawienie zasilania na 3000 V prądu stałego nie pozwoli na osiąganie prędkości 250 km/godz. Najwyższa możliwa to 230 km/godz. z tym, że potrzebne są bardzo duże przekroje kabli.
  • ~xyz
    (2018-02-22 12:50)
    Pomażyć dobra rzecz. Ten wicemistrz głupoty chyba w życiu nie widział pociągu i nie ma zielonego pojęcia jak powstaje od projektu do gotowego produktu.
  • ~Edyta
    (2018-02-22 11:19)
    Jeśli spojrzy się na politechniki, to wszędzie widać instytuty kolejnictwa... Nic zatem dziwnego, że powstają nowe projekty...
  • ~jas06
    (2018-02-22 06:56)
    Po co nam LOT jak jest Lufthansa? Po co nam PKO jak jest Dojcze Bank? Po co nam Orlen jak jest Gasprom?....... Po co nam Polska?
  • ~jas06
    (2018-02-22 06:51)
    A nie wystarczy wam ciepła woda w kranie i haratanie w gałę?
  • ~Misio....,,,.
    (2018-02-22 01:37)
    No to kolejny plan pięcioletni jak za komuny.

Może zainteresować Cię też: