Najpierw masło, teraz jajka. Braki w sklepach i wysoka cena. Powód?

| Aktualizacja:

Europejczycy chętnie jedzą to, co zniosą nasze kury, ale apetyt może szybko minąć.

wróć do artykułu
  • ~ Sielankowy kudłacz
    (2017-11-02 07:25)
    Prawa rynku nie poddają się "dobrej zmianie".
  • ~sympatyk PSL
    (2017-11-02 07:27)
    ktoś na kury urok rzucił tak to się u nas we wiosce mówi to chyba PiS
  • ~sympatyk PSL i sponsor
    (2017-11-02 07:30)
    a i kurniki chyba za małe ze szwagriem mamy - gdyby my je mieli po 300 000 sztuk takie to by my takie nowe technologie zastosowali ze by Japonie dogonili na kurczaku w rozwoju a i podniesloiby my place naszym Ukraicam do 1800 zł z 1500 na rękie nie mówiąc że mogliby tez po G klasse se kupić by móc doglondać biznesa
  • ~Qba
    (2017-11-02 07:57)
    Wybijają kury tylko po to by importować z Izraela. Proszę o podanie z jakich kierunków importujemy jajka. Ptasia grypa, ******* grypa służy tylko importerom i państwom eksportującym na nasz rynek.
  • ~Genitaliusz
    (2017-11-02 08:34)
    Biedne zwierzęta. Barbarzynstwo. Przemyslowy chów zwierząt to barbarzynstwo i hańba dla tych, którzy czerpią z tego korzyść, w tym korzyść wynikająca z konsumpcji.
  • ~t.
    (2017-11-02 08:38)
    I tak wyglada caly eurokolchoz. Gdy komuchy biora sie za regulacje rynkow, wszedzie konczy sie tak samo. Wczesniej czy pozniej, jezeli Europejczycy nie pogania tego zblazowanego lewactwa, ten twor zwany Unia Europejska rozleci sie.
  • ~PiS = PRL-bis
    (2017-11-02 08:51)
    No to rzeczywiście jak ktoś tęskni do PRL-u to powinien być kontent... Władza jak wtedy i może już wkrótce półki sklepowe też będą z epoki...
  • ~cypis
    (2017-11-02 09:00)
    Krycha wszystko zeżre
  • ~ky
    (2017-11-02 09:13)
    może lepiej wybić hodowców kur a nie kury bo to oni zarazili te kury a teraz odszkodowania dostają
  • ~crossman
    (2017-11-02 10:01)
    Zwykłe masło i kupon Eurojackpot w tej normalnej Europie kosztują 2 Euro. W tym cudownym kraju kupon Eurojackpot 12,50 a masło od 8 w górę. Normalnie cud.
  • ~żart
    (2017-11-02 10:07)
    Nam polędwica ani schab, nie smakuje Tak jak szczaw (śpiewał B.Smoleń). Ale jaja, - będą w końcu Doceniane. Dawniej jadłem dziennie 2 x tyle,ile mam własnych (przeszedłem na mięso - Niepotrzebnie).
  • ~BBW
    (2017-11-02 10:39)
    Totalna opozycja wykupuje jajka, żeby oczerniać Polski rząd
  • ~czarna kura
    (2017-11-02 12:08)
    Powód ? kury chcą podwyżki i mają dość molestowania seksualnego przez koguty
  • ~Akasza
    (2017-11-02 15:15)
    Nie wiem czemu ta propaganda ma służyć. Masło jest -zdrożało to fakt, ale staniały inne rzeczy. Jajka są do oporu. O co zatem biega to nie wiem! Już ma czym straszyć biednego obywatela? Qui Bono?
  • ~Olka
    (2017-11-02 15:35)
    Powod? No , kurom sie tez juz nie chce!
  • ~żart
    (2017-11-02 20:30)
    Z jajeczek (jajników,spermy) coś się "wykluje" (narodzi) - nowe życie. Z pisania same bajki. Bogacze lubili "Jaja carskie" (smacznego).
  • ~noe
    (2017-11-02 21:18)
    może te jajka zanurzajcie w solach ołowiu i sprzedawajce eksta full wypas na zachód ale najpierw oddajcie pieniądz za urzytkowanie polskiej ziemi dla eksportu przez co zawyrzacie ceny bo wy do chin czy francji sprzedajecie które sobie skaziły teren produkcje no kpiny jak sprzedajecie więcej to cena powinna maleć ale wy jesteście złodziejami a złodziejami powinna się zająć komisja śledcza
  • ~blebleble