Były wicepremier oraz prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja stwierdził, że polskie jaja są tak dobre, że na rynkach europejskich uzyskują cenę dla eksportera ponad 40 gr za sztukę średniego jajka typu M.

Reklama

- Już teraz brakuje jaj w polskich sklepach. To jest bardzo ciekawe zjawisko, bo polskie jaja już emigrują. Są tak dobre, że na rynkach europejskich uzyskują cenę dla eksportera ponad 40 gr za sztukę średniego jajka typu M ze zwykłej hodowli, podczas gdy na rynku krajowym to jest 38-39 gr, a rolnik ma 32 gr - mówił w TOK FM Piechociński.

Dodał, że Polska ma rekordową liczbę kurczaków na brojlery. - Jesteśmy największym krajem w Europie handlującym drobiem - powiedział. Na pytane czy będzie drożej, odpowiedział, że obecny ruch w płacach, dotyka mniejszą i małą przedsiębiorczość, a wzrost cen jest ponadprzeciętny. – Po dwóch latach po wyborach nie ma PL w ruinie, dołączyliśmy do najbardziej rozwiniętych gospodarek, na to złożyła się ciężka praca kilku pokoleń polityków i przedsiębiorców – stwierdził.