Śniadek o ograniczeniu handlu w niedziele: To uwzględnienie oczekiwań Kościoła i "Solidarności"

| Aktualizacja:

Polityka rządzi się swoimi prawami i stosowanie taktyki "wszystko albo nic" rzadko przynosi pożądany efekt. Aby ruszyć z miejsca potrzebowaliśmy kompromisowego rozwiązania - mówi o projekcie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele poseł PiS, Janusz Śniadek.

wróć do artykułu
  • ~amen
    (2017-10-27 10:26)
    śniadek wprowadzaj sobie zmiany w swoim domu, nie uszczęśliwiaj 70% Polaków, którzy chcą handlu w wolną niedzielę.
  • ~old 62
    (2017-10-27 10:33)
    Panie pośle skoro pracownicy supermarketów mają mieć wolne w niedzielę, to dlaczego nie pójść dalej ? Dlaczego mają pracować w niedzielę kawiarnie,restauracje,kina,teatry,komunikacja,itd ? Pracownicy tych instytucji też powinni mieć wolne niedziele. Niech pracują jedynie ci, co muszą, czyli lekarze ,pielęgniarki,ratownicy, strażacy,policjanci. Czy ma być jakiś supermarket otwarty w niedzielę, czy nie ludzie "głosują nogami". Jak nie przyjdą robić zakupy w niedzielę, to właściciel sam zamknie. Po co ludzi "uszczęśliwiać" na siłę ?
  • ~bertsi
    (2017-10-27 10:46)
    Panie Śniadek, podejrzewam, że społeczeństwo pokaże, że bez pana da się żyć. Jak zaczną spadać słupki poparcia dla PIS, a liczba podpisów pod żądaniem referendum w sprawie zakazu handlu w niedzielę przekroczy kilka milionów, to na "własną prośbę" przestanie pan być posłem. Czy Węgry niczego pana nie nauczyły? Dlaczego PIS nie badał ilorazu inteligencji kandydatów na posłów?
  • ~jantar
    (2017-10-27 11:27)
    A dlaczego mam być ofiarą "oczekiwań Kościoła i Solidarności"? Niech Kościół i Solidarność rozliczają się z Pisiastą Nad-kastą indywidualnie - z pisowskimi dygnitarzami, którzy dostali władzę dzięki poparciu tych instytucji. Niech minister Szyszko odpali coś Kościołowi ze swych gigantycznych posiadłości ziemskich - dlaczego k. ja muszę płacić za te brudne deale?!
  • ~Janina
    (2017-10-27 11:10)
    Związkowy nierób i karierowicz, podobnie jak teraz Kacperek.
  • ~karla
    (2017-10-27 11:01)
    co suweren na to, może zrobić referendum?,
  • ~TT
    (2017-10-27 12:50)
    A przepraszam Kościół to kto? jak jest wpisany w system prawny Polski? A Solidarność? Kto tym pajacom dał prawo decydowania o innych??? Wstydźcie się wyborcy PIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Krystyna
    (2017-10-27 11:52)
    Ja bym rozwiązała problem wolnych niedziel w handlu następująco: 1/ wolne wszystkie soboty i niedziele...2/wolny wybór tj.pracuję lub nie w sobotę i niedzielę...3/dwa rodzaje zatrudnienia na umowę o pracę: a/ci co pracują jedynie od poniedziałku do piątku za normalną stawkę wynagrodzenia b/ci co pracują jedynie w sobotę i niedzielę za podwójną stawkę wynagrodzenia.....I sprawa rozwiązana.Rodziny miały by siebie na dłużej...Trzeba wziąć pod uwagę,że nie wszyscy w naszej Polsce są katolikami.
  • ~student
    (2017-10-27 10:38)
    Tylko wszystkie niedziele. Przecież małe , osiedlowe sklepy dla zapominalxkich będą czynne, poza tyn stacje benz., kioski itp. To szansa dla tych małych, rodzimych. Duże sieci sobie dadzą radę. Spójrzmy na Niemcy , Austrię itp.
  • ~z
    (2017-10-28 06:13)
    Dlaczego zwiazki narzucaja mi kiedy mam wypoczywac a kiedy robic zakupy. W jakim ja kraju zyje.
  • ~stary
    (2017-10-29 11:46)
    a co mnie kościół i jego oczekiwania obchodzą! to już żyjemy w państwie wyznaniowym?
  • ~POsełSenator
    (2017-10-30 12:49)
    Dla czego większość Polityków ma już piątki wolne , a politycy PiS nie pracują cały tydzień , tylko przychodzą do pracy gdy odbywa się głosowanie !! Sprawdzić można podczas obrad Sejmu czy Senatu !!
  • ~A co? Nie stać nas?!
    (2017-10-27 16:10)
    Jeżeli zakaz handlu to też i usług oraz transportu! Bo tak prawdę mówiąc to czy ludzie tam pracujący rodzin nie mają?
  • ~@PiSkopatRydzego
    (2017-10-30 12:38)
    Panie Śniadek !Jest pan Komunistą?? Otwórz pan Pismo Święte . Tam jest napisane , ile dni pracuje się w tygodniu i co należy robić w Niedziele i Święta !! 6 dni pracuj a 7 poświęć Bogu i rodzinie ! Pamiętaj abyś dzień święty święcił !! Po co widujemy pana w kościele , gdy nie przestrzega pan podstawowych przykazań z Dekalogu .
  • ~Milena56
    (2017-10-27 14:39)
    Właśnie, „spoełczeństwo zobaczy że da się z tym żyć”, myślę, że to prawda i przyzwyczaimy się do tego, Skoro Niemcy mogli to czemu my nie?
  • ~Warszawiak
    (2017-10-28 21:43)
    Kiedy mam pojechac do np. IKEI jesli nie w niedzielę??
  • ~grunwald
    (2017-10-27 15:45)
    Ponoć mają być trzy a nie dwie wolne ustawowo niedziele. Dla małych sklepów to dobrze, trzy dni z większym utargiem
  • ~NSPP
    (2017-10-30 12:46)
    Proponuję dać zgodę na pracę w niedziele i nawet Święta , ale -- Za potrójna stawkę dla ludzi pracujących w te dni i z potrójny podatek , Oprócz tego każde te dni dodatkowo dodać do dni wolnych od pracy (urlop) a nawet kot by pracował w Soboty powinien dodatkowo dostać dni wolne od pracy (Urlop)
  • ~Kameleon
    (2017-10-30 23:54)
    Wszystkie niedziele wolne - to dzień i czas dla rodziny ! Spacer w parku a nie w galerii - oglądacze i galerianki - to dla was czas zarobkowania ? 6 dni na to macie a siódmego odpocznijcie:(
  • ~xxxx