Dlaczego masło drożeje i będzie drożeć? "Jest na nie duży popyt za granicą"

Przez ostatni rok ceny masła na europejskim rynku hurtowym wzrosły o ponad 100 proc., w tym o 40 proc. w ciągu minionych dwóch miesięcy. Jest praktycznie pewne, że ceny detaliczne w najbliższych tygodniach poszybują w górę, a niewykluczone, że w niektórych krajach zabraknie masła na Święta Bożego Narodzenia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~man
    (2017-07-17 09:44)
    Ludzie! Ja nie wiem czy wszyscy juz oślepli czy jest tak dobrze??? Rozklejacie się nad masłem bez którego można żyć a mięso podrożało, warzywa i nikt nie dostrzega?? Np mięso mielone przed erą PiS kosztowało w promocjach ok 4,5 zł teraz jak jest po 6-7 zł to jest ekstra promocja! Jedynie telewizory potaniały ale komu są potrZebne? Chyba menelom 500+ żeby ich karmić tym chłamem z TVP!
  • ~andy
    (2017-07-18 13:10)
    W epoce póżnego Gierka wprowadzono kartki na masło. Winna była Solidarność - tak wówczas pisano. Ten artykuł przypomina starą propagandę....
  • ~pos2
    (2017-07-22 13:43)
    Mniej masla przedluzy zycie ...to zysk a nie strata..cieko smarowac i do setki mozna dociagnac.
  • ~mleczarz
    (2017-07-24 12:46)
    FT zdaje sie zapomonac, ze Wielka Brytania wystapila z UE i juz podpisala umowe o wolnym handlu z Australia i Nowa Zelandia, ktore maslo eksportuja.
  • ~ewa koby
    (2017-07-18 22:24)
    ewa koby w eu nikt nie kupuje tz masla to sciema reklamowa ze drozeje wszystko drozeje ale od czegos trzeba taczac dla najdrozszych uchodzcow
  • ~Gien
    (2017-07-18 11:30)
    Na szczęście wiem jak się robi masło i od jakiegoś czasu robie je po prostu sam!!! Aż sobie policzyłem. Kostka wychodzi po 2,5... Pozdrawiam
  • ~lanca_ster
    (2017-07-17 13:51)
    IRONIA Niegdyś 4 kostki masła (1 kg) kosztowały dychę, co nie było małym wydatkiem. Zrobiono mniejsze kostki i odtąd 5 kostek (1 kg) kosztowało 12 zł, czyli kostka była tańsza,,, Teraz tylko patrzeć jak będzie się kupować za 2 zł kęs na posmarowanie kromki
  • ~Babcia domowa
    (2017-07-16 23:23)
    przeciez to co sprzedaja to nie maslo, ten produkt nawet nie lezal kolo masla -prawdziwe maslo jelczeje, a to nie. Syntetyk, jak zolty ser.
  • ~Obserwator.
    (2017-07-17 22:52)
    Pytanie, czy dzisiejsze masło ma smak prawdziwego masła, ile masła jest w maśle. Pamiętam smak masła produkowanego w PRL-u, zgoła inny jak masła dzisiejszego. Pogubiłem się w tych smakach, może Państwo znają odpowiedż, które masło jest bliżej masła.
  • ~franciszek
    (2017-07-22 22:32)
    najlepiej wystapic z unii stwozyc faszyzm a wkoncowym efekcie bedzie rozbior kraju
  • ~Ułesa
    (2017-07-23 20:27)
    A w ćikago masełko jak 20 lat temu dzis pare centów wiecej,mleczko tez,paliwko tez troche droższe ,kar nie ma bo UE nie mamy na karku która karze za nadprodukcje,poprostu żyć ,pracować i nie umierać tu,weszliście do UE to słuchajcie panów z Brukselki.
  • ~Mark Twain
    (2017-07-18 07:47)
    Posiedzenie polskiego rzadu: -Panie ministrze Blaszczak, kraza sluchy, ze wkrotce moze zabraknac masla,co pan na to? -Co do masla, nic powiedziec nie moge, ale sluchow nie bedzie na pewno!
  • ~Babunia
    (2017-07-21 09:47)
    Masło, to produkt naturalny, czego nie da się powiedzieć o margarynach. Nic dziwnego, że jednak ludzie zwracają się w stronę naturalnych produktów. Szkodliwość tłuszczów wielokrotnie przetwarzanych, nie jest tajemnicą. Obawiam się tylko nacisków firm produkujących te "specjały" Nic dziwnego, że ostatnio cienko przędą. Co jednak, gdy okaże się, że wzrost cen masła, to sprawka właśnie tych firm ? No i oczywiście ta nasza kochana UE !
  • ~Stiff
    (2017-07-19 13:44)
    Jak to jest ,ja pamiętam jak w 1957 roku tłumaczono wszystkim ,że margaryna mleczna jest zdrowsza . Wygląda na to ,że jakiś towarzysz redaktor łgał jak pies
  • ~prof
    (2017-07-18 21:40)
    Pewno dlatego drożeje, że były przymrozki! Tak, jak z truskawkami w tym roku, a były paskudne w smaku! ;)
  • ~Bożena Jarzembowicz
    (2017-07-21 12:09)
    Polskie masło? Nie ma takiego, chyba że ktoś prywatnie sobie ubije z własnej niesklepowej śmietany. W sklepach najdroższe polskie masła w istocie nim nie są. Nawet kot nie chce ich jeść przez roślinne dodatki. 80% tłuszczu, nie oznacza 80% masła.
  • ~koniu
    (2017-07-23 20:08)
    Moja wyplata to jedna broska premier
  • ~Sz. Pion
    (2017-07-17 20:36)
    Antoś pije ruski bimber
  • ~juzzce
    (2017-09-24 13:11)
    Panie prezesie czy pan zauważył że w tych zachodnich krajach 3 razy wyższe są też wypłaty? Zrównajcie pierw wypłaty a potem wyrównujcie ceny , bo inaczej w tym kraju zostaną sami emeryci i dzieci
  • ~rafał
    (2017-07-24 23:00)
    PIS wykupuje masło w dużych ilościach ponieważ pan prezes ma uczulenie na wazelinę.