Finansowa układanka rządu PiS z wizją drugiej kadencji

| Aktualizacja:

Zmiany w OFE i niezmniejszenie stawki VAT umożliwią sfinansowanie obniżenia wieku emerytalnego w przedwyborczym 2018 r.

wróć do artykułu
  • ~Styf
    (2016-07-16 12:52)
    Śmioszek -SSchetyno jak się śmieje to łże jak bura suka bardzo łatwo zauważyć jak on może kierować POdczerwienią
  • ~Nika.
    (2016-07-14 10:31)
    Drogi Pis-ie,druga kadencja wam nie grozi,jeszcze tylko trochę Smoleńska,obrażania Prezydenta,głupich i bezczelnych ministrów ,to i końca pierwszej kadencji nie doczekacie.Aha,nie życzę sobie rozdawania polskiej ziemi klechom,dotowania szkoły męża pani premier,bo to robicie za MOJE pieniądze,a ja nie szastam pieniędzmi na lewo, prawo na pierdoły nikomu nie potrzebne i bezużyteczne-zrozumiano?!
  • ~jajacek
    (2016-07-13 17:17)
    Panie Donaldzie wracaj ! Polska w totalnej ruinie.
  • ~jajacek
    (2016-07-13 17:15)
    POPULIZM, WIZJONERSTWO I niebezpieczny OPTYMIZM NIE BĘDĄ LEKARSTWEM NA ZREALIZOWANIE TYLKO 10% WASZYCH OBIETNIC. KTOŚ WAM NIEDŁUGO PODZIĘKUJE ZA DOPROWADZENIE POLSKI DO RUINY.
  • ~rycho
    (2016-07-13 11:22)
    Grecy nie wyjeżdżają z kraju mimo kryzysu a Polacy mając w perspektywie kryzys o wiele większy co zrobią?
  • ~Odpłata nadchodzi
    (2016-07-11 17:38)
    Towarzyszom proponuję znacjonalizować banki oraz zakłady przemysłowe , trzeba tylko wiedzieć gdzie znajduje się pieniądz. Potem zrobić kolektywizację ziemi i zmilitaryzować całe społeczeństwo. Wtedy będziecie rządzić na wieki wieków. Aż do sądu. Nie , nie Trybunału Stanu. Ostatecznego Sądu.
  • ~krzyhoo1
    (2016-07-11 15:51)
    Przy obecnej kondycji intelektualnej szefów opozycji PiS nie musi robić niczego, a wybory ma i tak w kieszeni. Masy i tak głosują tylko za kiełbasą, a nie za jakimiś trybunałami, wolnościami, mniejszościami, gimnazjami, CBA, IPN, czy jednym albo nawet i dwoma batalionami marines biegającymi po poligonie w Orzyszu, mającymi obronić nas przez Putinem. Tak było, jest i będzie. A jeśli ktoś twierdzi, że prostesty 1956, 1970, 1976, 1980 miały w założeniu kontekst antyreżimowy i wolnościowy, to niech uda się do najbliższego psychiatry, póki jeszcze NFZ za to płaci
  • ~Fakir
    (2016-07-11 11:55)
    Ukradną, a nie zaoszczędzą.
  • ~dojna zmiana
    (2016-07-11 11:50)
    mam nadzieje że to nie pierdyknie, i nie będą tego długu spłacać potem moje dzieci..
  • ~stef
    (2016-07-11 11:13)
    Jeżeli mają takich przeciwników jak Schetyna i Petru, to będą rządzić dłuuuuugo.
  • ~gorszy sort
    (2016-07-11 10:55)
    Prezydent powiedział że jak się nie uda dotrzymać obietnicy odn. obniżenia wieku emerytalnego to sam ustąpi - no to czekamy - chociaż z naszych władz to nikt i nigdy sam.
  • ~obiektywna
    (2016-07-11 10:32)
    do kar coś się panu pomyliło to nie ten Borowski.Widocznie dobra zmiana tak działa na głowę.
  • ~czytelnik
    (2016-07-11 10:10)
    Żeby się zes....ł na perłowo, to w ich bzdury nikt NORMALNY nie uwierzy! Już sobie nagrabili!
  • ~kar
    (2016-07-11 09:55)
    Tow. Borowski ---ile razy i jakie kwoty wyjmował z Funduszu Rezerwy Emerytalnej? Ukrywacie te miliardy wyjmowane z FRE przez rudo-czerwoną ferajnę PO-PSL? I to mimo największego skoku na kasę oszczędności emerytalnych z OFE w wys. 153 mld zł.
  • ~jerzys
    (2016-07-11 09:53)
    wczoraj slyszalem ze na korzysci z dobrej zmiany trzeba poczekać tylko ze każdy rząd po roku tak oszukuje
  • ~gugcia
    (2016-07-11 09:32)
    nie slyszalem jeszcze o obnizce ratingu z powodu jakis wewnetrznych zmian w wyplacie emerytur,zmian,ktore jak tu pisza maja prawie calkowite pokrycie.Pan Borowski,jak wiekszosc ekspertow,przy kazdym ruchu wladz widzi od razu obnizki ratingu.Ja tez sie znam na gospodarce i wiem,ze obnizka ratingi kraju to powazna decyzja agencji na skale globalna.Ratingu nie zmienia z byle jakich powodow,np.budowy jakis drog czy wyplaty emerytur w systemie,ktory ma niedobor np.ok.4 mld zl,czyli 1 mld euro,a o taki niedobor tam idzie.ratingi sa obnizane w sytuacji wielkich zagrozen finansow panstwa,ale w jakiej skali-np.planowanego niedoboru na kwoty dziesiatek mld euro,jak w Grecji czy Wloszech.Jakby rating zalezal od kwot "na kawe" to nie mialby sensu.
  • ~mm
    (2016-07-11 09:29)
    Nigdy nie byłem w Grecji. Teraz,wszystko na to wskazuje, Grecja przyjdzie do mnie.
  • ~stefek
    (2016-07-11 08:51)
    Do czego potrzebny nam rating? Czy bedziemy miec wiecej pieniedzy na glodne dzieci,na leczenie chorych i niepelnosprawnych ,na wyzsze renty iemerytury ,? Zejdzcie ludieńki na ziemie i wymiencie glowy .

Może zainteresować Cię też: