Tankowce wcześniej zawiną do Gazoportu. Paliwo trafi do Polski z Norwegii

| Aktualizacja:

Oficjalna działalność operacyjna gazoportu zacznie się 16 lipca. Ale już za kilkanaście dni w Świnoujściu może się pojawić pierwsza jednostka realizująca dostawę spotową. Paliwo będzie najprawdopodobniej pochodzić z norweskich złóż.

wróć do artykułu
  • ~ruskich troli
    (2016-05-26 23:39)
    tu nawiało. Dlaczego kacapów tak nagle martwi, skąd Polska gaz kupować będzie? Jabłka im się nie podobały, to niech teraz ten swój gaz łykają
  • ~Jarosław Kapłon
    (2016-05-26 07:27)
    Jaki ten Tusk niedobry ,nie dość ,ze nie założył na to koło tej złej opony to jeszcze na dodatek zostawił nam w spadu -gazoport - Okropny człowiek, co my z tym mamy teraz robić a rury ze Związku Radzieckiego są ? Mamy bizantyński przepych z tym gazem jakby określił znakomity vce minister . Tusk to okopność ,powinien był zostać w tym Katarze i nie załatwiać tych gazów chyba ,że biogaz dla Jurgiela .
  • ~jas
    (2016-05-24 20:19)
    Dywersyfikacja opierająca się tylko o Świnoujście? Z Rosji można spokojnie brać 1/3 naszych potrzeb.
  • ~slowianka
    (2016-05-24 12:24)
    Poziom debilizmu osiaga niebezpieczny poziom. Kto madry to zrozumie...... kto na tym zarabia z tej i tamtej strony a jakie korzysci ma odbiorca , podac cene odbioru gazu .
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-24 12:22)
    Za co kochacie USA ?,za Jalte,Poczdam !.A GB za Linie Curzona !.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-05-24 12:09)
    ~derwisz błędem było odmówienie przez Rząd podłączenia do gazociągu Północ.Błędem było że niema gazociągu Norwegia Polska. Bo Polska nie może polegać tylko na Świnoujściu.Mały scenariusz ( i bardzo realny) ,priorytetem dla Rosji jest odbiorca tzw.Zachodni,czyli Niemcy,Austria ,Francja,Północne Włochy. W ciągu 2 lat Rosja zamknie całkowicie gazociąg Sojusz ,czyli przez ten gazociąg nie będzie gazu do Czech ,Słowacji,Węgier,gaz pójdzie gazociągiem Północ przez Niemcy.A to oznacza ,że Rosja w ciągu 5 lat zamknie Jamał. A wtedy Polsce zostanie tylko Świnoujście ,gdzie EKONOMIA,gdzie realistyczne myślenie? Przysłowie mówi: pokorne ciele ,dwie matki się.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-05-24 12:07)
    ~derwisz błędem było odmówienie przez Rząd podłączenia do gazociągu Północ.Błędem było że niema gazociągu Norwegia Polska. Bo Polska nie może polegać tylko na Świnoujściu.Mały scenariusz ( i bardzo realny) ,priorytetem dla Rosji jest odbiorca tzw.Zachodni,czyli Niemcy,Austria ,Francja,Północne Włochy. W ciągu 2 lat Rosja zamknie całkowicie gazociąg Sojusz ,czyli przez ten gazociąg nie będzie gazu do Czech ,Słowacji,Węgier,gaz pójdzie gazociągiem Północ przez Niemcy.A to oznacza ,że Rosja w ciągu 5 lat zamknie Jamał. A wtedy Polsce zostanie tylko Świnoujście ,gdzie EKONOMIA,gdzie realistyczne myślenie? Bo zyskają Niemcy jako Kraj tranzytowy,i Rosja.Przysłowie mówi: pokorne ciele ,dwie matki się.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-24 10:54)
    Nie pisalem wulgaryzmow,idioci i nieuki,to ogladami czasami w TV australijskiej !.Dwaj piloci doswiadczalni naszej armii,w tv otwarcie stwierdzili ,ze samoloty ,ktore chca nam sprzedac Amerykanie sa szajsem !.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-24 10:45)
    Ceny gazu powala was na plecy ,durne pajace !.
  • ~derwisz
    (2016-05-24 09:44)
    Czyli wystarczyło pół roku,by dać PO gaciach ruskim.Jak się chce to można
  • ~123